Причини, з яких в кухні встановлена мийка біля вікна, у всіх різні. Хтось вважає це практичним, іншим таке розташування здається красивим, а у декого не залишається іншого виходу. Як би там не було, але цей варіант має свої позитивні сторони. Та в деяких випадках доведеться долати труднощі, пов’язані з розміщенням комунікацій.

Кухонна мийка біля вікна: позитивні моменти

Прийнявши рішення розташувати раковину в кухні біля вікна, ви, безумовно, отримаєте низку переваг. Це і більш раціональне використання кухонного простору, й практичне робоче місце, і гарний естетичний вигляд.

  • Економія простору. Раковина біля вікна заощаджує простір, оскільки вздовж тієї ж стіни для зручності розміщують й робочу поверхню. Така конфігурація кухні особливо ефективна при об’єднанні місця для приготування їжі з вітальнею або їдальнею.
  • Широка стільниця. Поверхню, на якій розміщують мийку, найчастіше встановлюють на одному рівні з підвіконням, внаслідок чого стільниця збільшується. А достатня робоча площа – це завжди добре.
  • Денне світло. Ще однією перевагою розміщення кухонної мийки біля вікна буде гарне природне освітлення вдень. Це дозволить менше використовувати електроенергію. Але про додаткові джерела освітлення також варто подбати, щоб було зручно працювати у вечірні години.

Не можна також не відмітити гарний краєвид з вікна, що сприятиме гарному настрою та розслабленню. Навіть якщо за вашим вікном відсутній красивий сад чи будь-які зелені насадження, просто вдивлятися вдалину й не натикатися на обмежений стінами простір корисно для очей.

Що може завадити встановити мийку біля вікна

На світлинах будь-яка ідея виглядає привабливою, але не так все райдужно, коли діло доходить до втілення задуму. Мийка біля вікна може створювати деякі незручності у побуті, та й під час її встановлення можна зіткнутися с перепонами. Які ж саме негативні моменти можуть зіпсувати таку чудову ідею? Та чи є можливість якось їх оминути?

Бризки на склі

Як би ви не намагалися акуратно працювати з водою, але бризок на вікні, коли раковина розташована поруч, не уникнути. Це спонукатиме вас мити вікно частіше. Або взяти за звичку відразу після миття посуду чи продуктів протирати скло сухою чистою ганчіркою. Можна ще спробувати закрити зону ризику плівкою та час від часу її замінювати, але це може виглядати не дуже естетично. Зменшити кількість бризок допоможе вибір більш глибокої мийки.

Відсутність сушарки для посуду над мийкою

Таке звичне розташування неможливе, коли раковина вбудована в підвіконня. Шляхів вирішення цієї проблеми є декілька: встановити сушарку поруч з раковиною на стільниці, вибрати подвійну мийку зі спеціальним відділенням для сушарки або знайти місце в одній із шафок поруч (збоку чи знизу).

Ускладнений доступ до вікна

Кухонна мийка, розташована біля вікна, ускладнює провітрювання та прибирання. Якщо підвіконня занадто глибоке, то важко буває дотягнутися до вікна, щоб його відкрити або помити. І навпаки, незначна ширина підвіконня унеможливлює повне відкривання вікна через розташований посередині змішувач.

Як можна вирішити подібні проблеми?

  • Якщо у вашій оселі широке підвіконня, то, можливо, варто подумати над іншим варіантом розміщення мийки. Або бути готовим до незручностей.
  • Коли кран заважає провітрюванню, то можливо змінити його розташування. Наприклад, змонтувати не по центру мийки, а з одного з країв.
  • Підібрати змішувач з висувним гнучким шлангом або складаний варіант.
  • Допомагає уникнути подібних проблем вищий рівень підвіконня відносно робочої поверхні

Крім того, варто врахувати, що сучасні вікна – дуже функціональні. Їхня конструкція передбачає декілька варіантів відкриття стулок, тож знайти той варіант, який вас влаштує – можливо.

Які проблеми можуть виникнути з комунікаціями

Найскладніший момент у встановленні раковини в кухні біля вікна – це комунікації (опалення, водогін, каналізація). Щоб все справно працювало та виконувало свої функції, потрібно заздалегідь продумати кожен аспект. Цієї проблеми може не виникнути тільки у випадку, коли ви тільки плануєте будувати власний дім і відразу все враховуєте.

Якщо ж вирішили зробити перестановку під час ремонту у квартирі чи будинку, тоді готуйте додаткові ресурси для кардинальних змін.

Опалення. У типовому житлі радіатор опалення дуже часто розташований саме під вікном. Встановлення у цьому місті мийки та кухонних меблів призведе до перешкоджання надходження тепла в холодну пору року. Це негативно вплине на комфорт та мікроклімат, може спровокувати появу цвілі та інші неприємні моменти.

Можливі шляхи вирішення проблеми:

  • перенести батарею з-під вікна, попередньо погодивши з відповідними інстанціями;
  • прибрати радіатор взагалі й облаштувати теплу підлогу;
  • встановити вентиляційні решітки над батареєю, вбудувавши їх в тумбу мийки.

Водопостачання та каналізація. Логічно, що до мийки під вікном необхідно підвести воду. Такі дії потребують отримання відповідних дозволів, згідно зі статтею 100 Житлового кодексу України. Те ж стосується й підведення каналізації.

Мийка біля вікна: які штори вибрати

Питання, які потрібні штори на вікно, біля якого розміщена мийка в кухні, має декілька відповідей. Оскільки бризки під час миття можуть потрапляти на тканину, то краще за все підійдуть ті, котрі мають підіймальний механізм. Тобто римські або рулонні штори. Практичним варіантом для кухні з таким плануванням також будуть жалюзі. Якщо вікно кухні виходить у власний двір, і немає потреби обов’язково його закривати, то можна використати коротенькі фіранки.

 

Отже, як бачимо, привабливий інтер’єр кухні з мийкою біля вікна має свої “підводні камені”. Будь-яка проблема має рішення, і якщо бажання спланувати кухню саме так перевищує побоювання труднощів, то сміливо вносьте зміни.