Практичні та естетичні кухонні стільниці – не така вже й фантазія. Існують безпечні та довговічні матеріали, які при цьому ще й красиві. З ними ви можете не перейматися, що поверхня буде з подряпинами або плямами чи іншими слідами активної діяльності на кухні.

Які ж саме матеріали для кухонних стільниць здатні задовольнити найсуворіші вимоги? Бути стійкими до механічних та хімічних впливів, нешкідливими для здоров’я, ще й ідеально підкреслювати обраний стиль інтер’єру кухні? Поговоримо детальніше.

Респектабельні кухонні стільниці з каменю

Естетичні та технічні переваги натурального каменю важко заперечити. Міцність та стійкість стільниць з граніту, мармуру або травертину примушують уважніше придивитися до цих матеріалів. Але, як це часто буває, за високу якість потрібно викласти немалі кошти.

Хоча, відсутність необхідного додаткового догляду може з часом окупитися. Насолоджуйтеся розкішшю граніту, загадковими візерунками мармуру або екзотичним забарвленням травертину. Кожен з цих матеріалів вартий того, щоб прикрасити вашу кухню.

Стильне дерево для кухонних стільниць

Дерев’яні кухонні стільниці – це найпоширеніший вибір сьогодні. Природний шарм та краса деревини приваблюють. Робочі поверхні з цього матеріалу чудово поєднуються майже з будь-яким стилем оформлення інтер’єру. Досконалість класичного стилю, автентичність кантрі, загадковість модерну: всюди дерево буде доречним, навіть у сучасних дизайнах.

Обираючи кухонні стільниці з дерева, ви не будете мати обмежень у виборі матеріалу. Для виготовлення меблів годяться будь-які породи дерева, але для стільниць краще брати більш міцний дуб, бук, тик, мербау або венге.

Варто також пам’ятати, що догляд за дерев’яними поверхнями має бути більш ретельним. Не використовуйте для них агресивні мийні засоби, уникайте абразивних речовин та час від часу проводьте спеціальну обробку, щоб подовжити термін експлуатації виробу. Намагайтеся бути акуратними під час приготування їжі, бо деякі рідини (наприклад, червоне вино та деякі соки) або гарячий посуд можуть залишити неприємні плями, які дуже важко видалити.

Несподіваний вибір: кухонні стільниці з бетону

Вже котрий сезон поспіль бетон залишається модним трендом в дизайні інтер’єру. Відомий своєю міцністю та стійкістю до різних агресивних впливів матеріал (згадайте, по скільки десятиліть служать будинки з бетону) впевнено завойовує собі місце на кухнях. Однією з його переваг є й помірна вартість у порівнянні з іншими високоякісними матеріалами.

Чи не буде кухня виглядати нудно з бетонними стільницями? Аж ніяк! Йому можна надати будь-яку форму, урізноманітнити поверхню кольоровими камінцями доданими в розчин, або просто пофарбувати у потрібний колір, якщо вас не влаштовує його натуральне забарвлення.

Інтер’єр кухні із бетонною стільницею буде виглядати по-сучасному, а вам не потрібно буде турбуватися про збереження матеріалу. Пару недоліків, таких як велика вага або можливість розтріскування в умовах неправильно створеного мікроклімату, можна розумно вирішити без зайвих зусиль.

Нержавіюча сталь як матеріал для робочої поверхні

Металеві кухонні стільниці не дуже часто зустрінеш в сучасних інтер’єрах. Це не дивно, бо такий матеріал дуже рідко поєднується з найпоширенішими стилями оформлення. Виключенням є хіба що хай-тек або індивідуальні дизайнерські рішення.

Між тим, нержавіюча сталь (а саме її найчастіше використовують для робочих поверхонь) наділена усіма властивостями, щоб стати універсальним матеріалом для кухні. Вона стійка до впливу хімічних та механічних чинників, на її поверхні не створюються сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів та плісняви. Вам потрібно тільки не забувати протирати насухо стільницю після роботи, щоб не залишалися плями від води, та час від часу полірувати поверхню.

Чотирма найстійкішими матеріалами, з яких створюють кухонні стільниці, пропозиції виробників не обмежуються. Сьогодні існує багато варіантів штучних матеріалів, більшість з яких можуть замінити запропоновані натуральні. Але це вже тема для іншої статті.