Пишні квіти за вікном квартири виглядають привабливо. Вони прикрашають фасади багатоповерхівок, роблять привабливішими наші міста, яким досить часто не вистачає активного озеленення. Чому ж, один раз спробувавши прилаштувати ящик з квітучими рослинами за вікном, більшість господарів квартир відмовляються від цієї ідеї?

Причини, через які не вигідно робити квітники за вікном

На відмову висаджувати квіти після першої поразки впливає кілька чинників.

Короткий період цвітіння. Якщо самостійно висівати квітучі рослини, то перші результати буде видно тільки з початком літа. Не кожному сподобається спостерігати за порожнім ящиком за вікном впродовж довгого часу.

Виходом з цієї ситуації є покупка вже квітучої розсади, але це може суттєво вплинути на бюджет. Самостійно ж вирощувати розсаду в умовах міської квартири виходить не у кожного. Замало місця в оселі, немає можливості організувати правильний мікроклімат, наявність домашніх тварин або маленьких дітей – все це стає вагомим аргументом проти таких експериментів.

Багаторічники. Посадити у завіконний квітник багаторічні декоративні рослини декому здається мудрим рішенням. Але у цьому випадку часто не враховується необхідність організувати рослинам правильну зимівлю. Залишати ящик з квітами за вікном у холодний сезон не можна, тому що незначна кількість ґрунту не захистить коріння від вимерзання. А подіти їх найчастіше нікуди, бо у власників квартир немає господарських приміщень. Занести контейнер з багаторічниками у житло – теж не варіант, адже мікроклімат оселі не відповідає вимогам зимівлі рослин.

Необхідність замаскувати пустий ящик. Якщо після відцвітання однорічників залишити квітник за вікном, то про яку естетику можна говорити? Магазини для садівників пропонують безліч штучного декору, щоб прикрасити місткість для квітів до весни. Але це ж знову потребує додаткових витрат.

Більше догляду за квітами. Невеликий об’єм контейнера, а відповідно й ґрунту, обумовлює необхідність дворазового поливу щодня. А в спекотні дні – ще частіше. Крім того, кожні 2 тижні рослини потрібно підживлювати добривами. А також не забувайте про обрізку, видалення сухих квітів тощо.

Де розмістити контейнер з квітами за вікном

Місце розташування квіткового ящика відіграє дуже важливу роль. В першу чергу перевірте, чи зручно вам буде поливати рослини. Навіть, якщо ваша квартира розташована на першому поверсі, і є можливість поливати з вулиці, цією умовою не варто нехтувати.

Враховуйте також напрям відкриття вікон: всередину чи зовні. Якщо віконні стулки відкриваються на вулицю, то необхідно визначитися з рівнем розміщення контейнера. Також зверніть увагу, чи не заважають вам меблі у кімнаті вільно підходити до вікон.

Місткості для квітів краще купувати з пластику чи інших полімерних матеріалів: вони легкі й не будуть створювати додаткове навантаження на стіни будинку. Не забудьте про піддон для кашпо. Вибирайте для рослин легкі суміші ґрунту, якщо вирішили використовувати звичайну землю, то додайте до неї перліт або вермикуліт.

Найкращі рослини для контейнерів за вікном

Неважливо, будете ви самостійно вирощувати квіти з насіння чи купите вже квітучу розсаду, головне дотриматися кількох умов.

  • Рослини не повинні бути занадто високими. Краще коли це будуть ампельні сорти.
  • Квіти повинні бути стійкими до температурних перепадів.
  • Рослини повинні мати тривалий період цвітіння.

Найпоширеніші квіткові рослини для контейнерів всім добре знайомі. Ефектно виглядатимуть як монокомпозиції з квітів одного виду та кольору, так і поєднання 2-3 видів рослин.

Пеларгонія (Pelargonium zonale) стійка до посухи і зниження температури до -6 градусів. Забарвлення її простих або махрових квітів від чистого білого до темно-бордового чудово виділяється на тлі однотонних стін. Красиво поєднується з алісумом, петунією, лобелією тощо. При сприятливій погоді квітне до жовтня.

Алісум (Alyssum) з дрібними квіточками білого (найчастіше), жовтого або рожевого кольору вдало доповнює композиції з іншими декоративними рослинами. Не любить протягів, квітне до глибокої осені.

Петунія (Petunia) – невибаглива та яскрава рослина, відрізняється різноманіттям кольорів і сортів, тривалим періодом декоративності. Для оздоблення вікон та балконів використовують три види петунії: кущову, каскадну та ампельну. Враховуйте що рослина любить розсіяне світло та півтінь, а деякі сорти втрачають привабливість після дощу.

Віола (Viola wittrockiana та Viola tricolor) використовується як фонова рослина в квіткових композиціях. Найкраще почувається в затінених місцях з розсіяним сонячним промінням. В контейнери віолу висаджують у поєднанні з ампельними рослинами. Ефектно виглядатиме і квітник з одних тільки фіалок різних кольорів.

Лобелія (Lobelia) – ампельна рослина з дрібними квітами. Найпоширеніші сорти мають сині квіти, хоча зустрічаються й з білими, рожевими, фіолетовими. Складає красивий дует з петуніями, створює цікаві композиції з алісумом. Вікна, під якими розташовують контейнери з цими квітами, повинні бути орієнтовані на південний захід або південний схід.

Для організації квітника за вікном підійдуть також декоративні рослини, які ми звикли вважати кімнатними. Серед них колеуси, деякі види бегоній, бальзамін, хлорофітум тощо. Ці рослини можна живцювати і в холодну пору року вирощувати вдома в горщиках, таким чином зберігши посадковий матеріал до наступної весни.

Для осінніх декоративних композицій за вікном квартири підійдуть хризантеми та декоративна капуста. Дрібноквіткові хризантеми досить витривалі рослини, котрі будуть радувати вас ще деякий час після першого снігу. Декоративна капуста заворожує своїм екзотичним виглядом, ваш квітник з такою рослиною буде постійно приваблювати захоплені погляди.