Мінімалізм в оформленні інтер’єрів хоч і залишається провідною ідеєю, але поступово відходить під натиском більш вираженого декору. Тому ламбрекени для вітальні вже не сприймаються як щось зайве та надмірне. Дизайнери дають їм новий шанс – тож варто ним скористатися!

Актуальні види ламбрекенів для вітальні

Текстиль виконує єднальну роль в дизайні інтер’єру. У більшості випадків для вікон вистачає й штор, але інколи є бажання додати родзинку, підкреслити оригінальність своєї домівки. Тоді на допомогу приходять декоративні прийоми, ламбрекени – один із них.

Горизонтальне драпірування у верхній частині штор, основним завданням якого з моменту появи було маскування карнизу, власне і називається ламбрекеном. В сезоні 2018 їх знову активно використовують в оформленні вікон. Це можуть бути й фантазійні багатошарові конструкції, й лаконічні жорсткі стрічки.

М’які ламбрекени для вітальні: романтична класика

Найбільш поширеними в усі часи були м’які ламбрекени, які довільними складками спадають від карниза вниз. Їх досить часто використовують в класичних інтер’єрах, в романтичних та розкішних стилях ампір, бароко, рококо. М’які ламбрекени шиють із тканин різної щільності, які проте добре драпіруються. Такі конструкції прикрашають бахромою, кистями, оборками, тасьмою, вишивкою тощо.

М’які ламбрекени – це завжди складки, які утворюються в результаті стягування вузької смужки тканини шторною стрічкою. Вони можуть бути горизонтальними або короткими вертикальними, прямими чи з хвилястим краєм. Інколи як ламбрекен використовують композицію з асиметричних полотен.

Складчасті текстильні смуги чудово поєднуються з будь-якими шторами: від класичних прямих полотен до модних нині рулонних та римських штор. Але варто пам’ятати, що ширина ламбрекена не повинна перевищувати 20% від довжини штор.

Жорсткі ламбрекени для вітальні: лаконічно та стильно

Безперечним фаворитом 2018 року стануть жорсткі ламбрекени для вітальні. Інша назва – бандо. Їх шиють із щільних тканин. Більш легкі полотна натягують на каркас або надають жорсткості за допомогою флізеліна чи дублерина.

Для оздоблення жорстких ламбрекенів часто використовують тасьму або люверси. Їх призначення – не тільки декорувати вітальню, але й вирішувати деякі питання дизайну. Так, жорсткі ламбрекени застосовують, щоб приховати карниз, візуально збільшити висоту кімнати або скоригувати пропорції вікна.

Ламбрекени на жорсткій основі найчастіше прикрашають інтер’єри, не обтяжені декоративними елементами. Такий варіант підкреслить лаконічність віталень у стилі лофт, мінімалізм чи хай-тек. Ламбрекени з тієї ж тканини, як і штори, гармонійно виділять вікна, контрастні – розставлять акценти, а схожі з оббивкою м’яких меблів або текстильних елементів – з’єднають інтер’єр в єдине ціле.

Розкішні комбіновані ламбрекени

Комбіновані моделі ламбрекенів, де жорстка основа задекорована багатошаровими складками, властиві для пишних палацових інтер’єрів. Тому далеко не в кожному дизайні вітальні така конструкція буде доречною. Але якщо у вас великі вікна, а інтер’єр випромінює розкіш та шик, то комбіновані ламбрекени тільки додадуть шарму.

Як вибрати ламбрекени для вітальні: практичні поради

Якщо ви вирішили підтримати тренд 2018 року й застосувати ламбрекени для оформлення своєї вітальні, то варто врахувати деякі чинники.

Площа кімнати безпосередньо впливає на рішення, чи вводити той або інший декор до інтер’єру. В маленькій вітальні помпезні багатошарові ламбрекени будуть негативно впливати на простір, візуально зменшуючи територію і так невеликого приміщення. Якщо вже без ламбрекенів – ніяк, то краще обрати варіанти з мінімалістичним дизайном.

Вплив на сприйняття висоти вікна: як вже згадувалося вище, ширина ламбрекена не повинна бути більшою за 20% від довжини штор. Тож, чим нижче вікно, тим вужчим варто робити ламбрекен. Так вдасться уникнути враження, що стеля опускається на голову.

Натуральні тканини для ламбрекенів і штор залишаються актуальними і в цьому сезоні. Бавовна, льон, шовк чудово впораються з декоруванням вікон.

Колірна палітра у більшості випадків залежить від стилю інтер’єру. Колір ламбрекену повинен гармоніювати із забарвленням штор: це може бути така сама тканина, у схожій або контрастній кольоровій гамі. Фаворитами залишаються природні та нейтральні відтінки (білі, сірі, бежеві). Але можна зробити акцент на оформленні вікна, віддавши перевагу яскравим барвам або супермодному фіолетовому кольору. Зверніть також увагу на рослинні мотиви.

Комбінування з різними видами штор дозволить по-новому подивитися на інтер’єр вітальні. Можна, звичайно, зупинитися на класичному варіанті, поєднавши ламбрекен з довгими шторами та гардинами. Але не варто відмовлятися і від більш сучасних ідей, скомбінувавши лаконічні ламбрекени з римськими, рулонними шторами або бамбуковими жалюзі. На маленьких вікнах можна обійтися зовсім без штор.

Отже, ламбрекени для вітальні – модна деталь сезону 2018 року. Вони відрізняються певною стриманістю, перевага віддається мінімалістичним рішенням та спокійним кольорам. Це ще одна можливість зробити інтер’єр індивідуальним, відповідним до ваших уявлень про комфорт.