Латунь в інтер’єрі, як і нержавіюча сталь, мідь, бронза чи інші метали, – витончена декоративна деталь, що додає стильності та завершеності дизайну. Подвійний або багатокомпонентний сплав на основі міді сьогодні все частіше стає їй чудовим замінником у виготовленні оздоблювальних елементів та аксесуарів для оформлення інтер’єру. Латунь, попри схожі властивості з бронзою, більш перспективний матеріал, завдяки своїй пластичності та легкості полірування.

Латунь в інтер'єрі: каркаси стільців, світильник та обрамлення дзеркала

Поверхня латунних предметів може бути як свого звичного кольору (бронзового), так і матовою або фарбованою в інші кольори, серед яких срібло та позолота. З неї виготовляють фурнітуру для меблів та сантехнічних виробів, світильники, каркаси та декоративні аксесуари. Попри те, що латунь не є дорогим матеріалом, вона надає вишуканості та стриманої розкоші будь-якому інтер’єру.

Латунь в інтер’єрі кухні та ванної: змішувачі, раковини та фурнітура

Елементи, виконані з латуні, найдоцільніше використовувати в дизайні кухонь та ванних кімнат. Елегантні змішувачі, ручки та інша фурнітура для шаф, надійні раковини – усе це доповнить консервативний класичний інтер’єр, додасть виразність мінімалізму, підкреслить затишність кантрі. Непогано, якщо латунні аксесуари підтримуються схожою колірною палітрою інших деталей інтер’єру.

Раковина та змішувачі з латуні в інтер'єрі кухні

Нещодавно за аксіому вважалася наявність двох-трьох елементів з латуні на додаток до головного акценту, сучасні тенденції дозволяють зупинитися на одній ведучій деталі. Для створення ефектного вишуканого дизайну обирайте у партнери до латуні якісні дорогі матеріали, але не ускладнюйте при цьому кольорову гаму. Чисті прості кольори зроблять виразнішими витончений теплий блиск металу. Уникайте в інтер’єрі відтінків червоного та жовтого, на їхньому тлі латунь губиться.

Латунь в інтер'єрі ванної кімнати у поєднанні з мармуром

Ідеальним буде поєднання з мармуром та гранітом, актуальними матеріалами для дизайну кухонь та ванних кімнат. Досконалість натурального каменю підкреслюють трубами, рамами для дзеркал, меблевою фурнітурою та сполучними деталями з латуні.

Світильники з латуні: елегантні форми та дивовижні конструкції

Наявність світильників з латуні в інтер’єрі – чудова можливість підкреслити ваш смак та орієнтування у модних трендах. Дизайнери полюбляють цей метал за його пластичність: з нього можна викувати й фантазійні каркаси для світильників, і плафони будь-якої форми. Люстри, торшери, бра прикрасять собою сучасні та класичні інтер’єри.

Світильники з латунними плафонами

Освітлювальні прилади з каркасом із латуні органічно доповнюють дизайн спальні, вітальні, передпокою або кухні. Плафони для таких світильників роблять зі скла, пластику чи тканини. Латунні плафони округлих форм, конструкції з труб – ідеальне рішення для інтер’єрів у стилі лофт.

Латунь в дизайні меблів: витонченість і шик

Не варто вважати, що меблі з металевими каркасами підходять тільки для сучасних інтер’єрів. Та ж таки класика дуже прихильна до подібних предметів. Меблі з витонченими латунними каркасами створюють відчуття легкості та простору у кімнаті, чудово вирішують питання з оформленням компактних приміщень.

Крісло-гойдалка з латунним каркасом

Елегантні меблі – стільці, крісла, кавові столики, – з кованими ніжками та каркасами з латуні займають менше місця та не перевантажують інтер’єр. Їхня присутність в дизайні вітальні або їдальні чи кухні – легка та ненав’язлива.Скляний кавовий столик з каркасом із латуні, покритої золотистою фарбою

Латунь в інтер'єрі їдальні

Використання піддатливого металу у різних стилевих напрямках можлива завдяки фарбуванню та іншій обробці. Золотисті елементи меблів доповнять інтер’єр класичного стиля, чорні та матовані підкреслять сучасність оформлення. Нанесена на поверхню латуні патина у поєднанні з грубо обробленою деревиною відтворить ненав’язливий шарм старовини у стилі кантрі.

Латунь в інтер'єрі спальні: каркас ліжка, торшер

Більш елегантними та легкими у порівнянні з масивними дерев’яними виглядають ліжка з кованим з латуні узголів’ям та узніжжям. Вони чудово вирішують проблему сприйняття простору у невеликих за площею спальнях: кімната з таким ліжком буде здаватися просторішою. Щоб не втратити ефект, який створюють ажурні бильця, підберіть до спального місця відповідний текстиль.

Декоративні елементи дизайну з латуні

Якщо є сумніви у практичності латуні, але підтримати цей модний напрямок все ж є бажання, то варто спробувати ввести в дизайн інтер’єру окремі декоративні елементи. Що то може бути? Дизайнери пропонують різні варіанти.

Декоративні латунні тарілки на стіні

Прикрасити стіни можна декоративними тарілками з латуні: різні розміри та форми дозволять створити цікаву композицію відповідно до стилю інтер’єра. Тарілки можна закріпляти безпосередньо на стіні чи розставити на спеціально відведених для цього поличках.

Композиція із дзеркал з рамами із латуні, фарбованої у рожеве золото

Теплий блиск метала пом’якшить холод дзеркальної поверхні: композиція з декількох дзеркал у латунних рамах виглядає дуже привабливо.

Елегантні свічники з латуні та мармуру

Доповнюють інтер’єр й іншими акцентами з латуні: вазами, свічниками, кашпо, підставками та різним посудом. Сучасність декору відмінно передасть поєднання скла та металу.

Кашпо з латуні в інтер'єрі вітальні

Латунні аксесуари можуть мати вигляд вінтажних або сучасних, дорогих чи не дуже, головне, щоб вони відтворювали з інтер’єром єдину картину. Важливо не тільки підхоплювати модні впливи, але й ретельно при цьому продумувати кожен нюанс дизайну. Щоб кожна деталь в приміщенні стилістично підтримувала одна одну, а не створювала враження випадково зібраних до купи предметів.