Латунь в інтер’єрі, як і нержавіюча сталь, мідь, бронза чи інші метали, – витончена декоративна деталь, що додає стильності та завершеності дизайну. Подвійний або багатокомпонентний сплав на основі міді сьогодні все частіше стає їй чудовим замінником у виготовленні оздоблювальних елементів та аксесуарів для оформлення інтер’єру. Латунь, попри схожі властивості з бронзою, більш перспективний матеріал, завдяки своїй пластичності та легкості полірування.

Поверхня латунних предметів може бути як свого звичного кольору (бронзового), так і матовою або фарбованою в інші кольори, серед яких срібло та позолота. З неї виготовляють фурнітуру для меблів та сантехнічних виробів, світильники, каркаси та декоративні аксесуари. Попри те, що латунь не є дорогим матеріалом, вона надає вишуканості та стриманої розкоші будь-якому інтер’єру.

Латунь в інтер’єрі кухні та ванної: змішувачі, раковини та фурнітура

Елементи, виконані з латуні, найдоцільніше використовувати в дизайні кухонь та ванних кімнат. Елегантні змішувачі, ручки та інша фурнітура для шаф, надійні раковини – усе це доповнить консервативний класичний інтер’єр, додасть виразність мінімалізму, підкреслить затишність кантрі. Непогано, якщо латунні аксесуари підтримуються схожою колірною палітрою інших деталей інтер’єру.

Нещодавно за аксіому вважалася наявність двох-трьох елементів з латуні на додаток до головного акценту, сучасні тенденції дозволяють зупинитися на одній ведучій деталі. Для створення ефектного вишуканого дизайну обирайте у партнери до латуні якісні дорогі матеріали, але не ускладнюйте при цьому кольорову гаму. Чисті прості кольори зроблять виразнішими витончений теплий блиск металу. Уникайте в інтер’єрі відтінків червоного та жовтого, на їхньому тлі латунь губиться.

Ідеальним буде поєднання з мармуром та гранітом, актуальними матеріалами для дизайну кухонь та ванних кімнат. Досконалість натурального каменю підкреслюють трубами, рамами для дзеркал, меблевою фурнітурою та сполучними деталями з латуні.

Світильники з латуні: елегантні форми та дивовижні конструкції

Наявність світильників з латуні в інтер’єрі – чудова можливість підкреслити ваш смак та орієнтування у модних трендах. Дизайнери полюбляють цей метал за його пластичність: з нього можна викувати й фантазійні каркаси для світильників, і плафони будь-якої форми. Люстри, торшери, бра прикрасять собою сучасні та класичні інтер’єри.

Освітлювальні прилади з каркасом із латуні органічно доповнюють дизайн спальні, вітальні, передпокою або кухні. Плафони для таких світильників роблять зі скла, пластику чи тканини. Латунні плафони округлих форм, конструкції з труб – ідеальне рішення для інтер’єрів у стилі лофт.

Латунь в дизайні меблів: витонченість і шик

Не варто вважати, що меблі з металевими каркасами підходять тільки для сучасних інтер’єрів. Та ж таки класика дуже прихильна до подібних предметів. Меблі з витонченими латунними каркасами створюють відчуття легкості та простору у кімнаті, чудово вирішують питання з оформленням компактних приміщень.

Елегантні меблі – стільці, крісла, кавові столики, – з кованими ніжками та каркасами з латуні займають менше місця та не перевантажують інтер’єр. Їхня присутність в дизайні вітальні або їдальні чи кухні – легка та ненав’язлива.

Використання піддатливого металу у різних стилевих напрямках можлива завдяки фарбуванню та іншій обробці. Золотисті елементи меблів доповнять інтер’єр класичного стиля, чорні та матовані підкреслять сучасність оформлення. Нанесена на поверхню латуні патина у поєднанні з грубо обробленою деревиною відтворить ненав’язливий шарм старовини у стилі кантрі.

Більш елегантними та легкими у порівнянні з масивними дерев’яними виглядають ліжка з кованим з латуні узголів’ям та узніжжям. Вони чудово вирішують проблему сприйняття простору у невеликих за площею спальнях: кімната з таким ліжком буде здаватися просторішою. Щоб не втратити ефект, який створюють ажурні бильця, підберіть до спального місця відповідний текстиль.

Декоративні елементи дизайну з латуні

Якщо є сумніви у практичності латуні, але підтримати цей модний напрямок все ж є бажання, то варто спробувати ввести в дизайн інтер’єру окремі декоративні елементи. Що то може бути? Дизайнери пропонують різні варіанти.

Прикрасити стіни можна декоративними тарілками з латуні: різні розміри та форми дозволять створити цікаву композицію відповідно до стилю інтер’єра. Тарілки можна закріпляти безпосередньо на стіні чи розставити на спеціально відведених для цього поличках.

Теплий блиск метала пом’якшить холод дзеркальної поверхні: композиція з декількох дзеркал у латунних рамах виглядає дуже привабливо.

Доповнюють інтер’єр й іншими акцентами з латуні: вазами, свічниками, кашпо, підставками та різним посудом. Сучасність декору відмінно передасть поєднання скла та металу.

Латунні аксесуари можуть мати вигляд вінтажних або сучасних, дорогих чи не дуже, головне, щоб вони відтворювали з інтер’єром єдину картину. Важливо не тільки підхоплювати модні впливи, але й ретельно при цьому продумувати кожен нюанс дизайну. Щоб кожна деталь в приміщенні стилістично підтримувала одна одну, а не створювала враження випадково зібраних до купи предметів.