Маленька квартира – не вирок! Масштаби невеликої оселі не завжди дозволяють втілити всі свої очікування та мрії про комфорт, але створити затишок можна на будь-якій кількості квадратних метрів. Варто тільки уникати помилок і не намагатися втиснути в неї предмети, які відберуть і так обмежений простір.

Які ж саме речі будуть точно зайвими у маленькій квартирі? Спробуємо розібратися, що робить невелике приміщення тісним та захаращеним.

Велика люстра: надмірна й необов’язкова розкіш

Шикарні кришталеві підвіски, неймовірна дизайнерська освітлювальна конструкція чи розкішна багатоярусна люстра виглядають ефектно й можуть бути окрасою будь-якого інтер’єру, крім маленьких кімнат. Такий декоративний світильник привертає до себе занадто багато уваги, стає центром стилістичної композиції.

Але в невеликому просторі велика люстра “з’їдає” й без того обмежену площу, створює відчуття тисняви, візуально робить стелю нижче. Тож краще придивитися до прихованого підсвічення, використати компактні освітлювальні прилади в різних зонах приміщення. Від цього всі тільки виграють.

Масивні меблі – викрадачі квадратних метрів

Меблі в маленькій квартирі не повинні відбирати у людей життєвий простір. Масивні дерев’яні шафи з глухими фасадами, антикварні комоди й громіздкі столи з мармуровими стільницями, можливо, продемонструють ваш смак та фінансові можливості, але навряд чи будуть сприяти комфорту.

Меблі для маленьких приміщень краще обирати багатофункціональні, з прозорими дверцятами або зовсім без них. Різноманітні підвісні полиці, складані столики та стільці, елегантні етажерки та сучасні трансформери надають безліч можливостей зміни обстановки в залежності від потреб.

Декоративні перегородки звужують простір

Простір маленької квартири краще зробити максимально відкритим, уникаючи перегородок та масивних дверей. Зонування в невеликих приміщеннях створюють за допомогою кольору та фактури, можна також використовувати подіуми та ніші. Якщо ж без перегородок не обійтися, то краще застосувати прозорі або розсувні конструкції.

Також візуально звужують простір масивні міжкімнатні двері. В деяких випадках від них взагалі краще відмовитися.

Темні кольори поглинають світло

Як би стильно та привабливо не виглядали темні кольори, для маленької квартири – це табу. Замість задоволення від ефектного модного інтер’єру можна отримати відчуття темного тісного закутка. Тому на обмежених квадратних метрах панує нейтральна палітра та м’які спокійні кольори.

Варто також уникати різких колірних контрастів, бо це не сприяє комфорту та затишку. Краще зупинитися на одному кольорі (наприклад, білому, світло-сірому або бежевому) й підібрати до нього споріднені тони та відтінки. Порада щодо вибору кольорів стосується не тільки великих поверхонь, таких як стіни чи підлога, але й текстилю та забарвлення меблів. Віддавайте перевагу легким тканинам при пошиві штор, покривал та інших елементів декору.

Шпалери з великим малюнком – надмірний декор

Для маленьких квартир і кімнат логічним вибором будуть однотонні стіни чи шпалери з дрібним неконтрастним малюнком. Виразні великі принти створять дисгармонію у сприйнятті простору. Щоб отримати виразний акцент можна подібними шпалерами обклеїти тільки одну стіну або її частину. З цією ж метою використовують декоративний розпис.

Маленькі квартири та квартири-студії для сучасного жителя мегаполісу мають і свої переваги. І сенс не тільки в меншій оплаті комунальних послуг та заощадженні часу для прибирання. Після кількагодинного перебування в гамірному офісі чи навіть просто в переповнених людьми місцях, хочеться відпочити в своєму затишному куточку. І саме маленька квартира втілює в собі відтворення подібних бажань. Варто тільки підібрати спокійніші кольори та не перевантажувати простір зайвими деталями та надмірним декором.