Як знайти найзручніше місце для ліжка у спальні, щоб гарантовано мати повноцінний відпочинок? Для цього потрібно врахувати розміри та конструктивні особливості кімнати. А також не ігнорувати власні потреби.

Розглянемо 7 популярних варіантів розташування місця для спання.

Ліжко, розташоване узголів’ям до стіни

Найбільш поширений спосіб розташування ліжка – узголів’ям до стіни. Це забезпечує підхід до нього з обох боків, а також залишає достатньо вільного простору у спальні. Зону сну можна виділити акцентною стіною, м’якими панелями або кольором. Обабіч зручно розташувати приліжкові тумби або столики.

Ліжко у кутку

Місце для ліжка у кутку – популярний варіант для дитячих і підліткових кімнат. Відчуття стіни під боком створює почуття захищеності та безпеки, що сприяє спокійному сну. Таке розташування буде зручним, якщо ліжком користується лише одна людина, для пари – це сумнівне рішення. Хіба що розміри спальні не дозволяють поставити його інакше.

Місце для ліжка у центрі кімнати

У просторій спальні ліжко можна розташувати по-королівськи у центрі кімнати. Тут вже немає обмежень у додаванні супутніх елементів: лавка або банкетка біля узніжжя, елегантні столики з нічниками по обидва боки тощо. В центрі спальні виграшно виглядатиме ліжко з балдахіном, якщо вам подобається подібна конструкція.

Ліжко навпроти вікна

Ви звикли прокидатися з першими променями сонця? Тоді ідея розташування ліжка навпроти вікна вам неодмінно сподобається.

Розміщення ліжка на подіумі

Такий варіант для ліжка оцінять власники маленьких спалень. По-перше, це виглядає сучасно та стильно. По-друге, вирішує питання з місцем для зберігання, оскільки конструкція подіуму передбачає наявність різних відділень і шухляд. Таким чином кімната буде здаватися просторою, в ній легше буде підтримувати порядок.

Ніша – цікаве місце для ліжка

Якщо в конструкції вашої спальні є ніша, то ліжко можна розташувати саме там. Так вийде затишний куточок для відпочинку та усамітнення. Ліжко у ніші можна відгородити шторою або ширмою.

Розташування ліжка узголів’ям до вікна

Можливо, такий варіант і виглядає романтичним, але вибирати його краще лише у тому випадку, якщо по-іншому не виходить. Все ж взимку навіть від герметично закритих вікон віє холодом. А якщо під вікном розташована батарея, то це може перекрити потік тепла й порушити мікроклімат у спальні.