Наскільки змінилися модні тенденції в дизайні інтер’єру 2018 у порівнянні з трендами 2017 року? Які кольори та матеріали зайняли місце фаворитів у новому сезоні? Що нового та несподіваного підготували нам дизайнери?

Як не дивно, але більшість основних напрямків у дизайні минулого року плавно перетікають у новий сезон. Серед них: пильна увага до природних матеріалів, намагання показати їх з нового боку та розкрити невикористаний потенціал. Також продовжується гра з кольорами, і все частіше можна зустріти зовсім несподівані відтінки та колірні сполучення в наших будинках та квартирах. Дизайнери фокусуються на фактурах та текстурах матеріалів і продовжують тему геометричних орнаментів і сміливих принтів в оздобленні інтер’єрів.

Модні колірні тренди 2018

Колір в інтер’єрі задає настрій, об’єднує всі елементи дизайну в єдину картину. Тому, перш ніж піддатися пориву й оформити все у модних відтінках, спробуйте уявити, як ви будете почуватися в такому оточенні.

Лавандовий – фаворит 2018

Насправді, Інститут Кольору Pantone призначив головним кольором нового року Ультрафіолет (Ultra Violet). Але для інтер’єру він може бути занадто яскравим, тому варто звернути увагу на його більш м’які відтінки – лавандовий та бузковий. Вони є логічним продовженням рожевого, який поступово завоював серця, продемонструвавши скептикам, що м’які тони можуть стати фоном для більш глибоких кольорів.

Нейтральна димчаста палітра

Нейтральні відтінки та пастельні кольори, які нагадують переливи коштовного каміння та оксамиту чи глянцеві металеві поверхні, залишаються актуальними й надалі. Сірий та приглушений білий, бежевий та карамель візуально збільшують простір та надають можливість для найкращого розкриття яскравих декоративних аксесуарів. Віддавши перевагу нейтральній палітрі, ви зможете насолоджуватися інтер’єром тривалий час, лише інколи вносячи до нього актуальні зміни.

Таємничий чорний колір

Чорний все сміливіше вривається в інтер’єри. У поєднанні з чистим білим виходить глибокий контраст, який заворожує й нікого не залишає байдужим. Чорний колір – це елегантність та стиль, емоційність та крапля драматизму.

Природні кольори: оливково-зелений та компанія

Призабутий зелений колір вже з сезону 2017 почав своє тріумфальне повернення. Якщо ви виберете оливково-зелений відтінок або будь-який інший із зеленої палітри, то розчарованими не залишитесь. Колір живої енергії додає сил, створює комфорт і затишок у домівці. Цю модну тенденцію можна також втілити шляхом розміщення декоративних рослин в інтер’єрі.

Модні тенденції 2018: теплі кольори та відтінки

Все частіше дизайнери замінюють холодні та нейтральні кольори на теплі відтінки. Жовтий, червоний, оранжевий – безсумнівні тренди в інтер’єрі 2018 року. Нам усім не завадить трохи позитивних вражень, а з таким інтер’єром вони забезпечені.

Художній прийом “тон в тон”

Меблі, двері чи інші елементи інтер’єру, виконані у колірній палітрі тон в тон зі стінами, – новий прийом в цьому сезоні. Чарівність простих рішень працює на підкреслення стилю, додає таємничості та містичності дизайну. Глибокі вишукані кольори створюють затишну атмосферу.

Золотисто-мідні акценти

Модні тенденції в дизайні інтер’єру 2018 спрямовані на створення теплого та комфортного середовища. Холодний блиск металевої фурнітури з неіржавіючої сталі поступається м’яким відблискам латуні. Золотаві та мідні світильники, бронзове оздоблення добре міксуються з сучасними меблями, доповнюють обстановку з дерева та полірованого каменю.

Геометричні малюнки в інтер’єрі 2018

Чітка геометрія стає ще більше популярною: кола та кільця стануть таким же трендом, як перед цим трикутники. Якщо ви не наважуєтесь глобально ввести геометричні форми в інтер’єр, спробуйте спочатку підібрати невеличкі диванні подушки з актуальним візерунком або шпалери з графічним орнаментом.

Також модними й у 2018 році залишаються принти: як геометричні, так і ботанічні (квіткові). Поєднуйте однакові малюнки на шторах та подушках, експериментуйте зі шпалерами та чохлами на м’які меблі.

Натуральні матеріали та виразні фактури

Панівні еко-тренди в повсякденному житті набирають нових обрисів у дизайні інтер’єру. У 2018 році актуальним буде навіть не сам факт використання природних матеріалів для оздоблення, а акцент на їхньому походженні. Найбільш модними вважаються ті види деревини та каменю, які властиві вашій місцевості.

Велике значення також надається виразним фактурам: груба штукатурка, деревина, цегла тощо. Об’ємні елементи з вапняку, мармуру, побілені стіни, оздоблення з текстилю мають шанс довгий час прикрашати ваше житло, бо просто не зможуть набриднути.

Плетені текстури – крапля екзотики в інтер’єрі

Елементи дизайну, сплетені з натуральних матеріалів, нададуть інтер’єру азійського духу. Це можуть бути кошики різних розмірів, меблі або перегородки та ширми. Будь-яка подібна деталь натякає на те, що ви завжди в курсі модних віянь.

Об’єм та м’якість велюрових меблів

Ідеї диванів та крісел сезону 2018, нагадують м’які меблі 50-70-х років минулого століття. Такі ж об’ємні, з похилими підлокітниками вони вже одним своїм виглядом закликають зручно розміститися з книжкою у вітальні. Велюрові та оксамитові оббивки нейтральних кольорів стануть чудовим вибором для затишного відпочинку.

Світильники ручної роботи

Освітлення грає не останню роль в створенні комфорту. Світильники ручної роботи підкреслюють ексклюзивність та індивідуальність інтер’єру. Це нова фішка, яку оцінять прихильники хенд-мейду. Головне, щоб вони були зроблені на професійному рівні та відповідали вимогам безпечного користування електричними приладами.

Притримуватися чи ні актуальних тенденцій, кожен вирішує собі сам. Але чому б не підхопити модний напрямок та не змінити щось у звичному інтер’єрі, якщо це збігається з вашими поглядами на красу та комфорт?