Велике весняне прибирання буде неповним, якщо забути про вікна. Через чисте скло сонячне світло в більшій кількості буде потрапляти у ваш дім: а це не тільки економія електрики, але й гарантований гарний настрій. Щоб миття вікон не перетворилося на важку роботу, треба правильно організувати процес, підготувати й продумати кожен етап.

Ну, що? Починаємо?

Підготовка до миття вікон

Зрозуміло, що ретельна підготовка позбавить зайвої метушні та втоми.

Обираємо відповідний день. Миття вікон краще розпочинати в хмарну погоду без вітру. Це дозволить уникнути патьоків на склі й не призведе до миттєвого висихання миючих засобів.

Готуємо робочий простір. Знімаємо штори, звільняємо підвіконня від кімнатних рослин. Штори можна відразу в пральну машину, а квітам – влаштувати освіжаючий душ, змити пил з листя. Прибираємо зайві предмети, щоб можна було вільно підійти до вікна, та щоб нічого не забризкати брудною водою.

Збираємо необхідний арсенал. Задумаємось, що нам потрібно? Тепла вода, миючі засоби, які є під рукою або спеціально призначені для миття вікон, чисті м’які ганчірки з бавовни, льону або мікрофібри. Крім того, гарним помічником стане скребок з гумкою для видалення води та бруду зі скла.

Тепер, коли все потрібне є під рукою, починаємо наводити чистоту.

Миємо вікна: рами та підвіконня

Найбільше бруду та пилу накопичується на підвіконнях та рамах як всередині, так і зовні. Беремо теплу воду, додаємо миючий засіб і ретельно вимиваємо. Розчин для прибирання можна зробити із спеціальними засобами, рідиною для миття посуду або навіть з пральним порошком.

Варто при цьому враховувати, з якого саме матеріалу зроблені віконні рами, та підбирати такий очищуючий засіб, щоб не зашкодити. Дерев’яні поверхні, вкриті олійними фарбами, не варто мити розчинами, що мають у своєму складі кислоти. Це призводить до потьмяніння та подальшого розтріскування шару фарби . Соду також краще виключити з арсеналу в цьому випадку.

Для ПВХ вікон краще підшукати спеціальні засоби, котрі не мають негативного впливу на пластик. Уникайте використання абразивів, щоб не пошкодити пластикові рами склопакетів. Для дерев’яних полірованих рам також краще обрати спеціальні засоби, які ощадливо діють на шар лаку.

Наводимо блиск на склі

Після того, як вимили рами та підвіконня, можна прийнятися й за скло. Розпочніть миття з видалення бруду звичайною теплою водою. Для шибок добре використовувати спеціальні губки або м’які ганчірки з натуральних тканин чи мікрофібри, краще коли їх буде декілька. Не лінуйтеся вчасно замінювати брудну воду на чисту, щоб не додавати собі клопоту.

За допомогою склоочищувального скребка з гумовою насадкою рухами у вертикальному напрямку зганяйте залишки вологи на склі. А вже потім приступайте до наведення блиску спеціальними засобами. Очищувач краще наносити на поверхню скла у вигляді спрею. Якщо ви віддаєте перевагу домашнім засобам, то їх також варто попередньо залити до розпилювача.

Які домашні засоби найбільш поширені та ефективні?

Оцет. 50 мл на склянку води – і ваші вікна будуть блищати на заздрість сусідам.

Лимонний сік. Пропорції та ефективність,такі ж як у оцту. Лимон можна замінити лимонною кислотою.

Нашатирний спирт. Водний розчин цього засобу у пропорції 1 столова ложка на склянку води стане у нагоді не тільки для миття вікон. Ним чудово можна мити дзеркала, кришталевий та скляний посуд тощо.

Сіль. Підсолена вода і бруд добре видалить, і блиску склу додасть.

Закінчивши з миттям, не забудьте змастити ущільнювачі та фурнітуру у пластикових вікон. Ось тепер можна і відпочити, насолоджуючись чистотою та світлом.