Здавалося б, що може бути складного у створенні нейтрального інтер’єру? М’які неагресивні відтінки молочного, піщаного, бежевого та сірого легко поєднуються між собою. Та досить часто замість привабливого спокійного дизайну виходять невиразні кімнати, де одні деталі губляться на тлі інших.

В чому ж помилка? Скоріш за все, ви забули про правила створення мінімалістських інтер’єрів у нейтральних тонах. Щоб не потрапити до пастки елементарного незнання, давайте подивимось, на що варто звертати увагу в такому випадку.

Правило 1: шукаємо м’які контрасти

Інтер’єр, виконаний у нейтральній палітрі, обов’язково повинен мати колірний контраст. Якщо в дизайні кімнати ви використовуєте кілька нейтральних кольорів, то поєднайте їх з темними відтінками коричневого або сірого. Це зробить загальну картину більш вагомою.

Але не варто занадто захоплюватися: обмежтесь кількома аксесуарами або одним-двома предметами меблів. Бо є ймовірність зробити інтер’єр занадто похмурим.

Правило 2: згадаємо про текстури

У нейтральному інтер’єрі, де око не тішать яскраві кольори, дуже виграшно виглядає використання різноманітних текстур. Вони додають виразності та підкреслюють чистоту палітри. Такими привабливими елементами можуть бути в’язані пледи та ковдри, килими з довгим ворсом, декоративні текстильні драпіровки чи штори з великою кількістю складок. Бахрома, китиці, об’ємна вишивка – все це чудові інструменти, щоб компенсувати відсутність контрасту в колірній гамі.

Правило 3: поекспериментуємо з масштабом

Сміливо поєднуйте габаритні меблі (шафи, дивани, крісла) з невеликими кавовими столиками та витонченими аксесуарами. Навіть у маленькій кімнаті можна використати цей спосіб, щоб відвернути увагу від незначної площі, зробивши акцент на великому предметі. Експерименти з масштабом додають різноманіття в інтер’єр, і при вдумливому підході до питання можна знайти досить ефектні та привабливі рішення.

Правило 4: металеві аксесуари

Використання металів в інтер’єрі – тренд останніх кількох років. Мідь і латунь, посрібленні чи позолочені або пофарбовані у чорний металеві елементи виграшно виглядають на тлі нейтральних кольорів. Не менш цікаве й поєднання кількох металів в одному дизайні.

Правило 5: поєднання орнаментів

Спокійні кольори нейтральної палітри – чудовий фон для використання матеріалів з орнаментом. Штори, килими, оббивка м’яких меблів або шпалери з цікавим візерунком значно оживлять позбавлений яскравих спалахів дизайн. Варто при цьому пам’ятати, що краще використовувати непарну кількість орнаментів: три, п’ять тощо.

Правило 6: пам’ятаємо про баланс

Ідеальний інтер’єр – це збалансоване та гармонійне поєднання кожного елементу в кімнаті. Про оздоблення інтер’єру, звичайно ж, необхідно подумати, але при цьому варто подбати, щоб кімната не перетворилася на строкате непорозуміння. Тому для яскравих аксесуарів потрібен досить нейтральний фон. У мінімалістському інтер’єрі в цій ролі найчастіше буває підлога або стіни.

Правило 7: знаходимо фокусну точку

Одним з правил створення дизайну інтер’єра є наявність композиційного центру, так званої фокусної точки. Саме вона привертає увагу у першу мить, коли людина заходить до кімнати. Інтер’єр у нейтральних кольорах не є виключенням.

Фокусною точкою можуть стати якісь великі меблі, наприклад, ліжко в спальні або камін у вітальні. Також цю функцію може виконувати декор: велика кімнатна рослина, яскравий та пишний букет, картина на стіні тощо. Головне, щоб композиційний центр був один, і розташувати його краще там, куди спрямовується погляд у перші секунди, коли переступаєш поріг кімнати.

Ви, звичайно ж, можете мати свою думку на рахунок того, як краще облаштувати приміщення в нейтральній палітрі. Але дотримання цих нехитрих правил допоможе перетворити навіть дуже лаконічний інтер’єр у кімнату з витонченим дизайном.