Хто з нас не милувався розкішними орхідеями, тендітними сенполіями або барвистими калатеями? Але досить часто бажання завести домашню квітку стримується невпевненістю у власних силах і сумнівами, чи вистачить часу на догляд за нею. Поспішаємо втішити: є й невибагливі кімнатні рослини, піклування про які не потребує від вас надзусиль чи якихось специфічних навичок.

Впевнені, що більшість з них вам знайома з дитинства. Вони чудово почуваються не тільки у приватних оселях, але й у громадському просторі. Про які рослини йдеться?

Кімнатні рослини, за якими легко доглядати

Сансев’єрія (тещин язик, щучий хвіст)

фото Pexels

Сансев’єрія тіньовитривала, не потребує частого поливу та легко переживає зимову сухість і холодні протяги. Виживає навіть у напівтемних кутках, але матиме яскравіше забарвлення листя, якщо ростиме на південних вікнах. 

Хлорофітум

Тіньовитривала рослина, яка не боїться нерегулярних поливів. Один з найкращих поглиначів шкідливих речовин у повітрі.

фото Pexels

Хлорофітум ростиме і на сонці, і у тіні, на спеці й на протязі, у маленькому горщику та у будь-якій землі. Його можна підвісити або поставити на підвіконня. Якщо добре поливати, то з’являться “дітки”, які можна пізніше відрізати та пересадити в окремий горщик.

Заміокулькас

Ця рослина тіньовитривала, добре переживає довгі перерви між поливами, але погано реагує на перелив. Поливати заміокулькас варто раз на пару тижнів влітку і раз на місяць взимку.

фото Pexels

Якщо його довго не поливати, то він скине усі листочки. Проте один полив – і все швидко виросте із бульби, наче нічого і не сталося. 

Рослина добре приживається у малих горщиках, не потребує частих пересадок. Необхідно уникати занадто щільного ґрунту, краще змішайте пісок із готовим ґрунтом для фіалок або кактусів. 

Сциндапсус золотистий

фото Pexels

Ця невибаглива ліана з серцеподібним або округлим листям яскраво-зеленого кольору з жовтувато-білими плямами може жити в глибині кімнати, куди дуже рідко потрапляє сонце. Добре підходить для вертикального озеленення, швидко росте. Її слід поливати після просихання верхнього шару ґрунту на 2-3 см.

Спатифілум

Цей типовий представник сімейства Ароїдні квітне увесь рік, але не любить холоду. Рослину не варто ставити на прямі сонячні промені, поливати потрібно 1-2 рази на тиждень

фото Pexels

Спатифілум є найменш вибагливою квітучою рослиною, він добре очищує повітря та швидко відновлюється після засухи. Для росту потрібно знайти місце без протягів та з хорошою вологістю й інколи підгодовувати. При виборі горщика варто звернути увагу на розмір рослини та обирати місткість на 5-7 сантиметрів більше у діаметрі. Найкращі матеріали – глина, кераміка, бетон. Дренажні отвори у горщику мають бути обов’язково, без них загниває коріння. 

Джерело: БЖ