Якщо ви з’являєтесь вдома тільки для того, щоб переночувати, то особливості інтер’єру вас можуть і не турбувати. Коли ж проводите у своїй оселі хоч трохи більше часу, то низькі стелі можуть пригнічувати. І як з цим жити?

Існує кілька простих і практичних способів вплинути на візуальне сприйняття таких кімнат. Дотримуючись цих нескладних рекомендацій ви зможете позбутися неприємного відчуття від обмеженого простору.

Поради дизайнерів для кімнат з низькими стелями

Візуально збільшити висоту кімнати з низькою стелею допоможуть деякі хитрощі, які використовують дизайнери інтер’єрів.

  • Кольори. Класичним рішенням для низьких кімнат стане використання світлих холодних кольорів для стелі. Біло-сірі та світло-перлинні відтінки оптично віддаляють поверхню. Одночасно з тим, для стін краще застосувати більш яскраві фарби.
  • Шпалери для стін можна вибрати у вертикальну тонку смужку з ледь помітним контрастом.
  • Фактура. Глянсові та дзеркальні поверхні візуально подвоюють простір.
  • Освітлення. У приміщеннях з низькими стелями краще обирати вбудовані або накладні світильники. Непоганий варіант – бра, світловий потік якого спрямований вгору.
  • Меблі. Віддавайте перевагу вузьким високим меблям без зайвого декору. Мінімалістський дизайн, низенькі столики й компактні крісла візуально додають висоти кімнаті.
  • Штори, навпаки, повинні бути довгими, до самої підлоги.

Низька стеля у вітальні

У вітальні, навіть якщо вона доволі простора, низькі стелі візуально зменшують простір. Проблему вирішить оптичне витягування стін і віддалення стелі. Для цього зупиніть свій вибір на світлих і пастельних відтінках для оздоблення інтер’єру. Меблі краще обирати прості, без надмірного декору. Міжкімнатні двері не повинні бути масивними.

У цьому випадку краще стримати свої бажання та фантазію, щоб не захаращувати вітальню великою кількістю яскравих декоративних акцентів: нехай це буде одна виразна ваза чи картина.

Кухня з низькою стелею

Це, мабуть, єдина кімната в оселі, де низька стеля не перетворюється на проблему, а навіть стає елементом затишку. Але загальні правила й рекомендації дизайнерів працюють і в кухні.

Світлі кольори, великі вікна, легкі напівпрозорі штори тощо. З більш насичених кольорів для обробки кухні з низькою стелею вітаються відтінки жовтого, зеленого та блакитного.

Низькі стелі в інтер’єрі спальні

Головну роль в такій спальні відіграють освітлення та меблі. Краще відмовитися від люстри, а зосередитися на локальних світильниках. Непоганий ефект дає підсвічування стелі по периметру.

Мінімалістський дизайн у спальні з низькою стелею виправдовує себе на 100%. Прості негабаритні меблі, світлі відтінки для стін, підлоги та стелі. Якщо вам не вистачає кольорів – додайте їх за допомогою текстилю. Декоративні подушки, пледи та покривала насичених або яскравих кольорів гармонійно підтримають відчуття комфорту в такій спальні.

Низенька ванна кімната

А ось у ванній кімнаті з низькими стелями можна себе не обмежувати ні в барвах, ні в дизайні. Але краще не використовувати там занадто масивні меблі та велику латунну фурнітуру.