Шляхетний оксамит в інтер’єрі припав до душі поціновувачам комфорту і шику. Тож не дивно, що він тримається серед інтер’єрних трендів вже який сезон поспіль. Шовковиста мерехтлива поверхня цього привабливого матеріалу здатна перетворити у предмет розкоші навіть звичайний стілець.

Зручний оксамитовий диван в інтер'єрі вітальні

Використання оксамиту не обмежується тільки оббивкою м’яких меблів, його можна застосовувати в інтер’єрі значно ширше. Як? Давайте подивимось.

Оксамитова оббивка меблів

Диван і крісла з оксамитовою оббивкою – не така вже й рідкісна деталь наших інтер’єрів. Зручні й приємні на дотик меблі чудово прикрашають вітальню у класичному або ретро стилі. Доречні вони і в дизайні контемпорарі, в мінімалістських і сучасних інтер’єрах. Оксамитові меблі перетворюють атмосферу у більш домашню та трохи урочисту.

Розкішний оксамит в оформленні дивану
Стильне крісло з оббивкою з оксамита
Оксамитове крісло в мінімалістському дизайні

Оксамит на стільцях – це м’яко та зручно. Вітальня, їдальня чи кухня тільки виграють від такої деталі інтер’єру. А ще ж є різні пуфи, банкетки, лавки та інші пристосування для зручного сидіння.

Зручні оксамитові стільці

У спальні також можна знайти гідне місце для оксамиту. Наприклад, декорувати узголів’я ліжка, яке може стати привабливим акцентом в інтер’єрі. Оксамитом також оббивають основу ліжка.

Ліжко з декоративним узголів'ям з оксамиту
Ніжне рожеве ліжко з оксамитовою оббивкою

Оксамитові штори та килими

Штори з оксамитової тканини підкреслюють розкіш класичних інтер’єрів. Особливо привабливо вони виглядають, коли м’якими хвилями лягають на підлогу. Оксамит чудово комбінується з шовком і жакардовими тканинами. Сріблясті та золоті металеві аксесуари цілком розкривають розкішну фактуру та глибокі кольори штор.

Фактурні оксамитові штори в інтер'єрі вітальні
Штори комбіновані з оксамиту та прозорої тканини

Оксамитові килими приваблюють якістю, естетичними та тактильними відчуттями. Дизайнерські моделі вражають формами та грою кольорів. В інтер’єрах більш популярні одноколірні килими, хоча ефектно виглядають і варіанти з графічним малюнком та виразними візерунками.

Одноколірний оксамитовий килим
Килим з оксамиту в сучасному інтер'єрі

Оксамит в інтер’єрі: текстиль та аксесуари

М’які оксамитові пледи та ковдри чудово поєднуються з декоративними подушками. Їх використовують як в спальні, так і в інтер’єрі вітальні. Оксамитова постіль додасть вашій спальні королівської розкоші.

Оксамитова ковдра на ліжку
Декоративні оксамитові подушки у вітальні
Оксамитова постіль виразних кольорів

Оксамит не обов’язково застосовувати у великій кількості, інколи достатньо невеликої деталі, щоб оновити інтер’єр. Оксамитовий абажур світильника, скатертина на обідньому столі та інші декоративні аксесуари перетворять звичну кімнату на більш комфортне середовище.

Оксамитовий абажур для стильного світильника
Оксамитова скатертина з бахромою
Неймовірний світильник з чорним оксамитовим абажуром