Шляхетний оксамит в інтер’єрі припав до душі поціновувачам комфорту і шику. Тож не дивно, що він тримається серед інтер’єрних трендів вже який сезон поспіль. Шовковиста мерехтлива поверхня цього привабливого матеріалу здатна перетворити у предмет розкоші навіть звичайний стілець.

Використання оксамиту не обмежується тільки оббивкою м’яких меблів, його можна застосовувати в інтер’єрі значно ширше. Як? Давайте подивимось.

Оксамитова оббивка меблів

Диван і крісла з оксамитовою оббивкою – не така вже й рідкісна деталь наших інтер’єрів. Зручні й приємні на дотик меблі чудово прикрашають вітальню у класичному або ретро стилі. Доречні вони і в дизайні контемпорарі, в мінімалістських і сучасних інтер’єрах. Оксамитові меблі перетворюють атмосферу у більш домашню та трохи урочисту.

Оксамит на стільцях – це м’яко та зручно. Вітальня, їдальня чи кухня тільки виграють від такої деталі інтер’єру. А ще ж є різні пуфи, банкетки, лавки та інші пристосування для зручного сидіння.

У спальні також можна знайти гідне місце для оксамиту. Наприклад, декорувати узголів’я ліжка, яке може стати привабливим акцентом в інтер’єрі. Оксамитом також оббивають основу ліжка.

Оксамитові штори та килими

Штори з оксамитової тканини підкреслюють розкіш класичних інтер’єрів. Особливо привабливо вони виглядають, коли м’якими хвилями лягають на підлогу. Оксамит чудово комбінується з шовком і жакардовими тканинами. Сріблясті та золоті металеві аксесуари цілком розкривають розкішну фактуру та глибокі кольори штор.

Оксамитові килими приваблюють якістю, естетичними та тактильними відчуттями. Дизайнерські моделі вражають формами та грою кольорів. В інтер’єрах більш популярні одноколірні килими, хоча ефектно виглядають і варіанти з графічним малюнком та виразними візерунками.

Оксамит в інтер’єрі: текстиль та аксесуари

М’які оксамитові пледи та ковдри чудово поєднуються з декоративними подушками. Їх використовують як в спальні, так і в інтер’єрі вітальні. Оксамитова постіль додасть вашій спальні королівської розкоші.

Оксамит не обов’язково застосовувати у великій кількості, інколи достатньо невеликої деталі, щоб оновити інтер’єр. Оксамитовий абажур світильника, скатертина на обідньому столі та інші декоративні аксесуари перетворять звичну кімнату на більш комфортне середовище.