Динамічна суміш старовинних, класичних і сучасних елементів дизайну – це те, що характеризує перехідний стиль в інтер’єрі кухонь. Останніми роками Transitional style стає все більш популярним. Чисті лінії та кольори, виразні фактури та відсутність надлишкового декору сприяють тому, що оздоблені у такому стилі кухні матимуть актуальний дизайн на довгі роки.

Ще однією характерною рисою перехідних кухонь є наявність великої кількості місць для зберігання, що допомагає підтримувати лад та уникнути безладу у цьому функціональному приміщенні.

Характерні риси перехідного стилю на кухнях

Поєднання сучасної побутової техніки, дизайн якої часто виконаний з блискучої нержавіючої сталі, з класичними меблями, деревини – з керамічною плиткою або штучним каменем найкраще характеризують особливості перехідних кухонь.

Типові кольори для перехідного стилю

У перехідних кухнях панує нейтральна палітра, що характерна для мінімалізму та скандинавського стилю. Білий, сірий, бежевий, всі відтінки деревини тощо. До більш сміливих варіантів входять класичний синій, модний у 2020 році, та чорний.

Перехідні кухні: популярні матеріали 

Кухня у перехідному (тимчасовому) стилі оформлюється переважно натуральними матеріалами, такими як деревина та камінь. У цьому дизайні також органічно поєднуються й матеріали штучного походження: вініл, кварцит тощо.

Підлога 

Підлогові покриття у таких кухнях максимально лаконічні: дошки з листяних і технічних порід дерева, керамічна або цементна плитка з непримітними візерунками чи орнаментами, натуральний камінь з максимально однорідною текстурою або вінілове покриття з правдоподібною імітацією природних матеріалів.

Стільниця та кухонний фартух

Для стільниць і кухонних фартухів у перехідних кухнях дизайнери пропонують використовувати мармур, штучний камінь і кварцит. Приваблива фактура цих матеріалів чудово компенсує відсутність додаткового декору. Стійкість до впливу зовнішніх чинників і легкість прибирання – вагомі переваги для застосування цих матеріалів.

Меблі

Перехідні кухні мають у своєму дизайні шафки переважно світлих кольорів, фаворитом серед яких залишається білий. Для їхнього виробництва використовують натуральну деревину, деревинні текстури та змішані матеріали.

Меблі для кухні у перехідному стилі характеризуються відсутністю вигадливої фурнітури, дверцята та ящики відчиняються за допомогою механізмів в один дотик або ж мають у своїй конструкції спеціальні, майже непомітні, виїмки для відкривання.

Перевага надається меблям, які складаються переважно з ящиків і мають мінімум дверцят. До того ж, дотримуючись концепції максимального порядку на кухні, дизайнери рекомендують уникати відкритих просторів для зберігання, таких як рейлінги та навісні полиці.

Перехідний стиль: освітлення кухні

А ось в організації освітлення перехідних кухонь обмежень майже немає. Припускається застосування різних варіантів: від вбудованих до підвісних світильників, аби тільки вони відповідали головній ідеї оздоблення приміщення. 

Велика увага також надається природному освітленню: на вікна не чіпляють помпезні занавіски, підвіконня залишають вільним, не прикрашаючи його ні кімнатними рослинами, ні різноманітними декоративними дрібницями.

Побутова техніка в перехідних кухнях

Побутові прилади, що використовують для облаштування кухонь у перехідному стилі, мають сучасний дизайн. Перевагу віддають колекціям, виконаним з нержавіючої сталі. Однак, велику побутову техніку (духовки, мікрохвильовки, холодильники) вибирають серед варіантів, що можна вбудувати у мебельний гарнітур. 

Холодильники частіше маскують за додатковими дверцятами, ідентичними меблевим фасадам. Так само роблять і з витяжками.

Перехідний стиль – поки що новий напрям у дизайні інтер’єрів. Скоріш за все, через деякий час він стане досить популярним, як ще не так давно мінімалізм і скандинавський стиль.

Він дає великі можливості для створення індивідуального інтер’єру, гармонійно поєднуючи в собі старе та нове, ознаки міського та сільського життя, гламурні тенденції та підкреслену простоту.