Комусь подобається відпочивати на дивані, інші облаштовують собі куточок на підвіконні, а хтось для релаксу використовує підвісне крісло. Зручну підвісну конструкцію вигадали приблизно в середині минулого століття в Скандинавії. Спочатку вона використовувалась виключно на відкритому повітрі – у садках, на терасах і верандах, але поступово перекочувала в інтер’єри осель.

Підвісне крісло: якими вони бувають

Затишні кокони, сплетені з ротанга чи лози, комфортні прозорі кулі та яйцеподібні конструкції з пластику, оргскла чи акрилу, оригінальні основи з металевих прутів або дерева – все це види популярних підвісних крісел. Їх також класифікують за способом кріплення.

Підвісні крісла, що кріпляться до стелі

Тонкий ланцюг або трос, що спускається зі стелі та тримає химерну конструкцію підвісного крісла, виглядає досить ефектно. При дотриманні всіх вимог і технології таке кріплення буде надійним і безпечним. Однією з головних умов такого розташування крісла-кокона є міцна стеля, переважно з дерева або бетону. 

Порада: Категорично не рекомендується підвішувати подібні крісла до натяжних стель і плит з гіпсокартону.

Підвісні крісла на стійці

Якщо ви не впевнені у тому, що ваша стеля витримає подібне навантаження, компромісним варіантом стане придбання підвісного крісла на стійці. Ця мобільна конструкція з металевою або дерев’яною основою приваблює можливістю змінювати час від часу дислокацію. 

Є моделі, в яких стійка кріпиться до підлоги, що додає кріслу стійкості. Найчастіше такий варіант встановлюють у дитячій кімнаті, щоб дитинча, сильно розгойдавшись, не перекинулось разом з кріслом.

Навантаження та габарити 

Вирішивши придбати підвісне крісло, необхідно враховувати, яке навантаження воно витримає та чи знайдеться досить вільного місця для його розташування.

Навантаження. Переважна більшість пропонованих виробниками моделей витримує навантаження від 90 до 150 кг.

Габарити. Підвісні крісла найчастіше мають круглу основу, діаметр якої може коливатися від 80 до 140 см. Важливо пам’ятати, що для безпечного розгойдування необхідно мати вільний простір приблизно в половину діаметру навколо крісла. Тобто, якщо у вашої моделі основа 90 см, то з усіх боків повинно залишитися, як мінімум, по 45 см, щоб можна було спокійно гойдатися.

Підвісне крісло: ідеї для оселі

Звісно, що підвісному кріслу скоріше зрадіють діти, тому його досить часто використовують в інтер’єрах дитячих і підліткових кімнат. Але й дорослі не відмовляться від такої затишної цікавинки, щоб розслабитися після напруженого дня, відновити спокій та рівновагу. Тому підвісну конструкцію можна вписати й в оформлення спальні або вітальні.

Пара підвісних крісел у сучасній вітальні.
Надійна металева стійка для ажурного підвісного крісла.
Підвісне крісло-кокон гармонійно поєднується з іншими плетеними меблями та декоративними елементами інтер’єру.
На кріслі, підвішеному до стелі між каміном і вікном, зручно гойдатися.
Прозоре підвісне крісло схоже на мильну бульбашку.
Оригінальний двобарвний дизайн підвісного крісла на стійці.
Ще один варіант крісла з надійною стійкою.
Прозоре шароподібне крісло із зручним м’яким сидінням.
Основа підвісного крісла сплетена з мотузок у техніці макраме.
Плетена підвісна конструкція чудово поєднується зі стилем кантрі.
Металева стійка та ажурний кокон елегантно виглядають у сучасному інтер’єрі.
Куточок для відпочинку з підвісними кріслами може бути як в оселі, так і у дворі.
У яскравому інтер’єрі дитячої кімнати знайдеться місце й для підвісного крісла.
Крісло-кокон у вітальні.