Впродовж довгого часу одним з найпрактичніших будівельних матеріалів для оздоблення інтер’єрів залишається керамічна плитка. Сучасне розмаїття дизайнів, збереження привабливого вигляду під час тривалої експлуатації та легкий догляд – і це далеко не всі її переваги. 

Плитка – не найдешевший матеріал, тому важливо зробити вірний вибір і правильно розрахувати необхідну для обробки поверхні кількість. З якими ж найпоширенішими помилками ви ризикуєте стикнутися під час покупки?

Помилка 1: замовити недостатню кількість плитки

Намагаючись відповідально витрачати кошти, ви розрахували необхідну кількість керамічної плитки з точністю до міліметра. Але під час проведення оздоблювальних робіт на вас може чекати неприємний сюрприз. Якісь з плиток можуть розбитися через необережне поводження або навіть загубитися.

фото Pinterest

Добре, якщо в магазині, де ви робили покупку, залишилась достатня кількість екземплярів з потрібної партії. Але так щастить не завжди. Тому до вирахуваного обсягу варто додати ще 10-15%. Це дозволить убезпечити себе від зайвих проблем.

До того ж різні партії одного дизайну можуть ледь помітно відрізнятися кольором одна від одної. Й та різниця, що не дуже помітна у торговельному залі, може стати для вашого інтер’єру критичною. 

Помилка 2: позбавитися від запасів плитки

Керамічну плитку кладуть, розраховуючи не на один рік експлуатації. Навіть найякісніша плитка та ідеально виконані роботи з її укладання не гарантують, що якийсь з елементів не пошкодиться. Це може статися й через неправильний догляд, і через якісь надзвичайні ситуації. 

фото Pinterest

Погодьтеся, що дешевше замінити пошкоджені плитки на нові, ніж знову затівати капітальний ремонт. Збережені екземпляри кахлів допоможуть це зробити досить швидко. 

Якщо ж ви раптом не зберегли залишки, то шанси знайти подібну плитку мінімальні. Компанії щороку оновлюють свої колекції, вдосконалюють технології та експериментують з барвниками. Навіть якщо вдасться знайти схожий дизайн, навряд чи підійдуть відтінки.

Помилка 3: плитка неправильного розміру

Чомусь багатьом здається, що чим менша кімната, тим менший розмір плитки варто обирати. Та варто лише задуматися, що маленький розмір – це більша кількість елементів і міжплиткових швів, які візуально значно зменшують простір.

фото Pinterest

То чому б не звернути увагу на популярну нині великоформатну плитку? Виробники пропонують безліч варіантів і для стін, і для підлоги у різних приміщеннях.

Помилка 4: не тестувати зразок кахлів у своїй оселі

Досить часто покупка кахлів відбувається за звичною схемою: побачили – сподобалося – придбали. В чому помилка? В тому, що ви не бачили, як виглядатиме саме ця керамічна плитка у вашому інтер’єрі.

фото Pinterest

Справжній колір, фактура та поєднання з іншими елементами дизайну не в останню чергу залежать від освітлення (природного та штучного) та розмірів кімнати. Вдома ви зможете детально розгледіти всі нюанси й остаточно визначитися з вибором.

Помилка 5: вибрати найдешевшу плитку

Приваблива ціна може стати рішучим аргументом для покупки кахельної плитки. Але далеко не завжди низька вартість може гарантувати нормальну якість. Враховуючи те, що кахлі планується використовувати не один рік, дешеві матеріали можуть порушити ваші плани й значно наблизити дату наступного ремонту.

фото Pinterest

Ніхто в жодному разі не закликає викладати скажені гроші за просту плитку. Та варто все ж перед покупкою поцікавитися гарантіями виробника й відгуками тих, хто вже скористався цією продукцією.

Помилка 6: не враховувати призначення плитки

Основою вибору плитки мусить бути не тільки приємний колір та привабливий дизайн. Важливо звертати увагу на її призначення: для внутрішньої чи зовнішньої обробки, для підлоги чи стін. 

фото Pinterest

Якщо плитку планується використовувати зовні, то варто поцікавитися, як на неї впливають атмосферні чинники, слизька вона чи ні. Серед питань до кахлів для оздоблення інтер’єрів: чи достатньо вона легка, щоб міцно триматися на стінах; чи можна саме цю підлогову плитку поєднувати з теплими підлогами; як швидко кахлі зношуються у приміщеннях з інтенсивним рухом тощо.

Помилка 7: відмовитися від послуг фахівця

Ніхто не заперечує, що з деякими ремонтними роботами можна впоратися самотужки, навіть якщо ви взялися за це вперше. Але обробка поверхонь керамічною плиткою без достатнього досвіду точно не входить до цього переліку. 

фото Pinterest

Довірте цю важливу справу фахівцям, щоб не спостерігати скорботно, як кахлі, що ще вчора міцно трималися на стіні, перетворилися на купу друзок. Щоб не зітхати, що вибрали не той відтінок затирки, або не рахувати збитки через те, що нерівно порізали черговий екземпляр кахлів.