Людині властиво накопичувати протягом життя улюблені книжки, сувеніри, усілякі цікавинки, створювати колекції. І одного разу постає питання: куди його все складати? Сховати все у шафи, де їх ніхто не побачить? Чи краще використати полиці на стіну?

Функціональність настінних полиць

Що може бути простіше, ніж вчепити на стіну декілька полиць і розмістити на них колекцію статуеток, книжки або ще щось, чого б не хотілося далеко ховати? При розумному підході настінні полиці можуть стати не тільки тимчасовим притулком для чергового захоплення, але й органічним доповненням інтер’єру.

Наприклад, в мінімалістичному дизайні з обмеженою кількістю меблів вони заповнять порожнечу на стінах або у кутках. За допомогою полиць чи комбінації з них можна організовувати зонування великих кімнат. Вони можуть стати привабливим елементом декору, адже зараз для їхнього виробництва меблева індустрія пропонує безліч матеріалів, кольорів, розмірів і форм.

Розміщуючи настінні полиці, слід враховувати висоту, відстань від дверей та шаф, маршрути пересування житлом. Ці параметри, в першу чергу, допоможуть організувати зручний доступ до будь-якого предмету на полиці та запобігти травмуванню. Не варто забувати і про міцність полиць і враховувати вагу предметів, які збираєтесь на них поставити.

Якими бувають полиці на стіну

Негабаритні меблі, якими є полиці, досить різноманітні за формою, яка обмежується тільки вашою фантазією. Вони вдало застосовуються у будь-якому приміщенні: як декоративні елементи у вітальні та спальні, для організації робочого місця в кабінеті, на кухні або у ванній кімнаті. Популярні полиці у квітникарів для розміщення квітів та рослинних композицій. Власники домашніх тварин належно оцінять спеціально обладнані полиці для котів.

Прямі настінні полиці – найпоширеніший різновид, місце яким знайдеться і в класичному, і в сучасному інтер’єрах. Вони можуть бути одинарні, розташовані в декілька ярусів або об’єднані в секції. Кріплять їх найчастіше безпосередньо на стіну. Але й підвісні полиці, котрі за допомогою мотузок або ланцюгів чіпляють до стелі чи тієї ж стіни, також естетично привабливі.

Кутові полиці виглядають сучасно, чудово вписуються в дизайн. Ними можна обладнати як внутрішні, так і зовнішні кути. Кожен з варіантів має свої переваги і залежить від внутрішнього планування житла.

Геометричні полиці у вигляді трикутників, прямокутників, 6-кутників та інших фігур акцентують на собі увагу. Їх можна красиво обіграти й пов’язати з основним мотивом дизайну кімнати, використовуючи кольори.

Найпопулярніші матеріали для полиць


З чого роблять полиці? Будь з чого. Беззмінним фаворитом залишається дерево – натуральний матеріал, стійкий до впливу часу. Дерев’яні полиці прийнятні до використання в багатьох популярних стилях дизайну. Темний колір використовують, щоб підкреслити елегантність класичних інтер’єрів або природність кантрі, нефарбований матеріал або у світлі відтінки – у скандинавському стилі, в стилі прованс тощо. Полиці з дерева органічно виглядають в промисловому дизайні лофтів.

Привабливими виглядають полички із загартованого скла. Їхня візуальна крихкість надає інтер’єру вітальні легкості, сучасності, атмосферності. Нерідко скляними полицями облаштовують ванні кімнати.

Не можна залишити поза увагою й такий матеріал, як метал. Ковані металеві полиці схожі на витвори мистецтва, їх іноді комбінують зі склом або деревом. Крім вітальні вироби з металу використовують у передпокої, на балконах та верандах.

Ще один популярний матеріал – пластик. Яскраві кольори та утилітарність полімерних матеріалів, стійких до вологи та механічних пошкоджень, підкреслюють практичність застосування такого різновиду полиць у дитячій або підлітковій кімнаті, у ванній.

Настінні полиці своїми руками

У пошуках ідеальних для вашого інтер’єру полиць не варто обмежуватися розгляданням каталогів та відвідинами салонів меблів. Можна втілити свої ідеї власними руками. Матеріали та інструменти зараз доступні, майже кожен чоловік має хоч мінімальні навички по роботі з молотком та пилкою. Крім того, існує безліч майстерень, які надають послуги з розрізання дерева, ДСП або скла на потрібні розміри. Вам залишиться тільки скласти все до купи й прикріпити до стіни.