Регулярне підтримання чистоти в оселі, що включає й прибирання пилу, не завжди охоплює всі місця, де накопичується бруд. Час від часу варто влаштовувати генеральне прибирання й зазирати у всі можливі закутки. На що звертати увагу?

Прибирання пилу у шафах і гардеробах

Чомусь вважається, що за закриті дверцята пил не проникає. Або нам просто хочеться так думати. Однак навіть на вщерть заповнених речами полицях пил знайде собі місце. Тому не забувайте періодично його витирати не тільки з полиць, але й з внутрішніх бічних стінок і дна шаф. Розумно буде поєднати наведення порядку або перебирання речей у шафі чи гардеробі з вологим прибиранням.

Пил на верхній частині меблів і дверей

Ще одне місце, куди під час поточного прибирання руки не доходять. Але й там пил з часом накопичується. Тому, запланувавши генеральне прибирання, не забувайте про верх шаф і дверей. Краще за все пил там видаляти вологою ганчіркою з мікрофібри. 

Дехто, щоб зменшити витрати часу та зусиль на цю процедуру, застеляє високі шафи зверху непотрібними газетами або харчовою плівкою. Ідея непогана, якщо меблі дуже високі й з висоти зросту не видно, чи лежить там щось зверху.

Прибирання пилу на стінах і плінтусах

Якщо під час миття підлоги більшість приділяє увагу й чистоті плінтусів, то очищувати стіни кидаються вже у випадку, коли на них помітно бруд чи павутиння. А дарма. На поверхню стін пил також чудово осідає. Акуратно видаліть його вологою ганчіркою або пройдіться пилососом – в залежності від покриття стін.

Пил на засобах для чищення

Пилосос, пляшечки із засобами для прибирання, ганчірки, щітки та губки також потребують вашої уваги. Вчасно їх вимивайте або замінюйте на чисті, щоб не збільшувати кількість проблем під час прибирання.

Кімнатні рослини та пил

Якщо у вас вдома є кімнатні рослини, то ви знаєте, як часто пил збирається на листі. Це негативно впливає й на розвиток рослини, й естетично непривабливо виглядає. Враховуйте, що в залежності від типу листя та потреб у вологі, деякі квіти можна мити під душем, а іншим можна тільки протирати листя або видаляти пил м’якою щіткою.

До речі, за штучними екземплярами також потрібен догляд.