Зробіть останні рішучі дії з глобального весняного прибирання напередодні літа, щоб впевнено розпочати теплий сезон та насолоджуватися кожною можливістю для відпочинку. Перевірте, чи нічого ви не забули?

1. Не забудьте вимити вікна

Через велику кількість весняних свят миття вікон входить до обов’язкової програми великого прибирання. Але якщо через якісь причини ще не встигли цього зробити, то настав час впустити сонячне світло у повному об’ємі в свою оселю. Якщо підійти до цього завдання прагматично, то миття вікон не потребує багато часу та сил.

Щоб швидко і без проблем впоратися з цією задачею, скористайтеся рекомендаціями, які містяться в статті Миємо вікна після зими. Там ви знайдете не тільки практичний алгоритм дій, але й поради щодо особливостей миття різного типу вікон і вибору найефективніших мийних засобів.

2. Перевірте сітки на вікнах

Коли приходить тепло, то оживають не тільки рослини, які дарують нам красу своїх квітів та затінок у спеку. Навесні та влітку ведуть активне життя і комахи, більшість з яких здатна зіпсувати настрій або завадити спокійному сну. Щоб комарі та інші набридливі істоти з комашиного світу не проникли у ваш будинок або квартиру, перевірте цілісність сіток на вікнах.

Якщо у полотні віконної сітки є діри або інші пошкодження, спробуйте залатати їх самостійно. А ще кращий варіант – замініть на нові. Так ви будете почуватися впевненіше: жодна комашка не проскочить.

3. Освіжіть або поновіть текстиль

За зиму штори, покривала та скатертини надокучили, назбирали пилу. Тому прання або хімчистка (залежить від матеріалу) освіжить ваш текстиль. Можна також зимові комплекти із теплих щільних тканин замінити на більш легкі та яскраві весняно-літні. Або наважитись на покупку нових штор чи покривал та оновити інтер’єр.

4. Перевірте готовність кондиціонера до літньої спеки

Кондиціонер – це справжній рятівник, коли спека на вулиці сягає критичних відміток. І буде дуже сумно, якщо виявиться якась несправність у той момент, коли мрієш про прохолодне повітря. Тому не гайте часу, а скоріше перевірте працездатність цього корисного обладнання. Якщо потрібно замінити фільтр або почистити кондиціонер, краще звернутися до спеціалізованого сервісу.

5. Почистіть килими

В залежності від матеріалів, з яких зроблені килими, та їхніх розмірів з чисткою можна впоратися самостійно (пилосос, засоби для чищення) або звернутися до хімчистки. Після цього килим можна повернути на належне йому місце або сховати до осені. Погодьтеся, влітку немає потреби у додатковому утепленні підлоги. Та й часу на прибирання в такому випадку потрібно набагато менше.

6. Чи готові ви до сезону пікніків?

Посидіти у родинному колі або в компанії друзів на свіжому повітрі зі смачним шашликом – обов’язковий пункт літнього відпочинку. Тож пора знову вимити необхідне для цього приладдя – гриль або мангал, – хоча ви й почистили їх від нагару перед тим, як прибирати на зиму. Тому сьогодні досить змити чистою водою пил, що накопичився за холодні місяці, – і ви у будь-яку мить готові до пікніка на дачі або в саду.

7. Перевірте цілісність садових меблів

Столики, стільці, гойдалки, лавки та дивани – садові меблі чудово доповнять теплі вечори. Ви, звичайно, надійно їх сховали від морозів та вологості в холодну пору, але настав час перевірити їхню цілісність та й просто відмити від пилу.

Дерев’яні або ковані з металу, пластикові або плетені з лози чи ротангу меблі потребують додаткового догляду. Перевірте, чи не з’явилися якісь пошкодження: подряпини, відколи або іржа. При потребі відремонтуйте та додатково обробіть засобами, рекомендованими для догляду за деревиною, металом чи пластиком.

Щоб відпочивати було ще зручніше, подбайте про декоративні подушки та пледи для прохолодних вечорів. І нехай кожен день або вечір цього літа буде для вас сповненим тільки приємними враженнями. Гарного відпочинку!