Якщо м’які меблі у вашій оселі якось несучасно, на вашу думку, виглядають або просто вже трохи набридли – настав час зробити рестайлінг дивану. Тобто ретельно підійти до питання його оновлення. І постаратися при цьому не створити незаплановану діру у власному бюджеті. Адже, подивимось правді в очі, диван – один з найдорожчих предметів меблів у вітальні.

Чи реально зекономити? Цілком! А якщо у вас є рукодільні навички, то оновлення дивану буде для вас ще дешевшим.

Рестайлінг чи покупка нового дивану?

Якщо диван ще досить міцний і не має вад, які впливають на його експлуатацію, то покупку нового можна відкласти.

Коли ж ви розумієте, що вартість ремонту наближається до ціни нових меблів, мабуть, краще завітати до меблевого магазину та вибрати те, що буде найкраще відповідати вашим очікуванням.

Коли ж вам перестав подобатися колір оббивки або візерунки на ній, чи просто хочеться якихось змін, то можна спробувати оновити диван без витрат на покупку нового.

Спосіб 1: перестановка – найпростіший крок до оновлення

Подивіться уважно на свій диван: що саме в ньому вас не влаштовує? Пройдіться по кімнаті та ще раз огляньте його з різних ракурсів. Можливо, річ у тому, що він не там стоїть? Чи предмети навколо нього спотворюють те враження, яке ви очікували від вибору цієї моделі дивану?

Якщо причина саме в тому, то варто взятися за перестановку. На це знадобиться деякий час і сили. Диван можна пересунути від однієї стіни до іншої або розташувати його під вікном чи в центрі кімнати, якщо дозволяє простір і планування.

Диван можна й не рухати з його звичного місця, а замінити його оточення: додати новий стильний кавовий столик, багатофункціональну лавку, декоративні підлогові вази, великі кімнатні рослини або загадкові статуетки. Килимок на підлозі чи зручний пуф поруч з диваном також можуть змінити сприйняття цього предмету меблів.

Як варіант змін – перефарбувати стіну за диваном, якщо він розташований впритул. Або поклеїти цікаві шпалери, зробивши акцент на цьому куточку кімнати.

Спосіб 2, кардинальний: змінити оббивку

Якщо ви маєте досить міцний диван, який вас повністю задовольняє і формою, і стилем, лише оббивка з часом стерлася, вицвіла та обзавелася плямами, які не бере жоден засіб для чищення, то її можна замінити на більш привабливий варіант. Зробити так звану “перетяжку”. Найлегший шлях – звернутися до майстрів, що спеціалізуються на ремонті м’яких меблів.

Але цю проблему можна вирішити і самотужки. Достатньо мати бажання, умілі руки та меблевий степлер. По-перше, акуратно зніміть стару оббивку, щоб з неї можна було скопіювати викрійку та перенести на нову меблеву тканину. По-друге, доведеться трохи попрацювати за швейною машиною. Коли попередні етапи будуть виконані, залишиться лише ретельно зафіксувати нову оббивку на дивані.

Ми у свій час саме так вчинили зі старим диваном і кріслами. До речі, одночасно можна подивитися на стан наповнювача та у разі потреби його оновити.

Спосіб 3: рестайлінг дивану за допомогою чохлів

Спеціальні чохли для диванів, здатні кардинально змінити його стиль, можна купити, замовити або пошити власноруч. Якщо придбати кілька моделей різних кольорів, то з’явиться можливість без зайвих зусиль час від часу оновлювати обстановку в кімнаті.

Ще однією перевагою, що говорить на користь чохла, є можливість приховати дрібні недоліки оббивки: потерті місця, плями тощо.

Спосіб 4: покривала та накидки для дивану

Простіший варіант – накрити диван покривалом або накидкою, які повністю приховають стару оббивку. І навіть змінять силует м’яких меблів. Однією з незаперечних переваг такого способу оновлення є легкість у догляді: достатньо зняти забруднене покриття та, в залежності від якості матеріалу, випрати чи здати до хімчистки.

Спосіб 5: декоративні елементи, що змінять вигляд дивану

Ще одна з доступних можливостей для оновлення дивану – додати декоративні елементи. Це можуть бути подушки, ковдри, пледи як окремо використані, так і комбіновані між собою. Обмежень в матеріалах тут зовсім немає, достатньо орієнтуватися на стиль кімнати, в якій розташований диван.

Такий декор легко змінювати з настанням нового сезону або спеціально оновлювати до особливих подій. До речі, це чудова можливість продемонструвати свої рукодільні таланти: віртуозне володіння гачком, спицями чи швейною голкою.

Спосіб 6: рестайлінг дивану за допомогою фарби

Непоганою помічницею в оновленні дивану стане фарба. Цей варіант найбільш прийнятний для шкіряних меблів: купуєте спеціальну фарбу для шкіри й сміливо змінюєте колір оббивки. З тканинними покриттями трохи складніше, але й для них деякі бренди пропонують фарби у вигляді спрею.

Фарба може згодитись не тільки для зміни забарвлення оббивки. Нею також можна оновити ніжки дивана, дерев’яні або плетені елементи декору. Ніжки, якщо вони є у вашої моделі, можна взагалі змінити на інші, більш відповідні до нового стилю вітальні.

Спосіб 7: освітлення біля дивану

Освітлення навколо дивану грає не тільки практичну, але й декоративну роль. Нове дихання інтер’єру та зоні відпочинку у вітальні нададуть стильні освітлювальні прилади. Ви можете зупинитись на одному виразному торшері або поставити поруч настільні світильники з цікавим дизайном. У поєднанні з кавовим столиком та іншими декоративними аксесуарами диван буде виглядати інакше.

Спосіб 8: настінний декор як спосіб оновити місце розташування дивану

Як ми вже звертали увагу, рестайлінг дивану може не торкатися змін саме меблів. Достатньо щось змінити довкола. Наприклад, додати чи оновити декоративні елементи на стіні, поблизу якої розташований диван. Картини, світлини, дзеркала, декоративні панно, навіть килими – варіантів, коли є бажання, можна знайти багато.

Орієнтуйтесь на стиль інтер’єру і створюйте індивідуальний затишок.