Декоративні рослини в інтер’єрі час від часу з категорії дивних забаганок, що потребують часу та сил, переходять у розряд актуальних тенденцій, коли модну квітку бажають придбати навіть ті люди, котрі за все своє життя нічого не вирощували. Що пропонують дизайнери у сезоні 2019 року? Як прикрасити свою оселю зеленими рослинами, щоб відразу відчувалося, що господарі стежать за віяннями моди?

Завжди актуальна класика

Для багатьох ще й досі фікуси, пальми та монстери залишаються ознакою ретро. Але дизайнери інтер’єрів дали їм шанс на нове життя. Виразні силуети, фактурне листя й розмаїття відтінків зеленого – чудова можливість знайти таку рослину для своєї оселі, котра ідеально взаємодіятиме з іншими елементами оформлення.

Невибагливі мешканці громадських закладів (від дитячих садочків до лікарень), знайомі з дитинства сансев’єрії та алое також розкриваються з нового боку. Їхні лаконічні форми органічно доповнюють сучасні інтер’єри, підкреслюють динаміку та виваженість кожної деталі. Технологічні системи автоматичного поливу та освітлення зменшують побоювання перед утриманням класичних кімнатних рослин.

Точкове озеленення: геометрія та мінімалізм

Найпростіший варіант освіжити інтер’єр – це розставити по кімнатах невеличкі рослини або композиції. Сенполії, фітонії та сукуленти залишаються привабливими у будь-яку пору року, створюють почуття близькості до природи, додають екологічності житлу.

Мінімалізм і геометричність неохоче лишають свої позиції, тому ще деякий час вони будуть актуальними. Міні-сади та флораріуми у місткостях з бетону або скла якнайкраще ілюструють цю тенденцію. Можна придбати вже готову рослинну композицію та отримати професійні поради з догляду, або ж самостійно її створити, керуючись власними уподобаннями.

Джунглі в оселі

Тематика джунглів вже котрий сезон актуальна в інтер’єрах. Звичайно, можна обмежитись зображенням екзотичної флори на шпалерах, текстилі чи картинах. А можна створити атмосферу тропіків за допомогою живих рослин: розлогі пальми, ліани, що звисають зі стін, елегантні орхідеї серед буяння зелені.

Ви можете власноруч спроектувати розміщення рослин з урахуванням природного освітлення та вологості в кімнаті або запросити фітодизайнерів, які допоможуть створити екологічний куточок в оселі.

Фітостіни та фітопанно – ексклюзивний декор в інтер’єрі

Ще одним трендом озеленення житла, який тільки набирає популярності, є фітостіни та фітопанно (вертикальні сади). Для створення таких композицій використовують модульні конструкції. Рослини висаджують у мох або спеціальну поживну суміш, забезпечують їх крапельним поливом і достатнім освітленням.

Перевагу у створенні живих картин віддають плющам, папороті, хлорофітумам, бегоніям тощо. Для підтримання декоративного вигляду потрібно вчасно видаляти занадто довгі пагони, пожовкле листя й замінювати на нові ті рослини, що занадто розрослися, захворіли чи загинули.

Їстівні рослини: модно й поживно

Ідея мати свіжу зелень завжди під рукою знайшла підтримку у багатьох домогосподарствах. Кущики базиліку, кропу чи петрушки у вазонах – звичне явище на сучасних кухнях.

Пристрасні фанати городніх культур не обмежуються лише пряними травами: помідори черрі, солодкий перець, кімнатні огірки та безліч інших овочевих культур можна успішно вирощувати навіть у міських квартирах.