Не варто думати, що штори-кафе зустрічаються тільки у закладах громадського харчування. Якщо ви уважно придивитесь, то впізнаєте в них обов’язковий атрибут бабусиної кухні. Такий приємний і щемкий спогад з дитинства.

Сьогодні штори у стилі кафе стають знову популярними. З яких тканин їх шити та в яких інтер’єрах використовувати, ми вам зараз розповімо.

Як відрізнити штори-кафе від інших

Штори у стилі кафе короткі, вони закривають вікно лише частково. А саме, на третину чи половину тільки нижню частину. Фіранки, зазвичай, чіпляють на карниз або струну. І в цьому є свої переваги: простір кімнати залишається прихованим від стороннього ока, але одночасно не перекривається доступ для денного світла.

Штори-кафе можна доповнити ламбрекеном із тієї ж або стилістично схожої тканини. Між ламбрекеном і шторами завжди залишають незакритий простір.

До карниза штори кріплять різноманітними способами:

  • за допомогою куліски;
  • на петлях;
  • на зав’язках;
  • на тасьмі й гачках;
  • на кільцях і люверсах тощо.

Прикрашають штори-кафе фестонами, китицями, рюшами та оборками. Використовують інші декоративні аксесуари, які найбільш пасують до дизайну інтер’єра.

Найліпші тканини для штор-кафе

Для фіранок обирають легкі тканини світлих відтінків. Можна пошити штори-кафе і зі щільного текстилю, але він не повинен бути важким. Напівпрозорі тканини можна доповнити підкладкою, яка захистить приватність житла та вбереже штори від руйнівної дії прямих сонячних променів.

Фіранки білого кольору з вишивкою “рішельє” – класичний елемент українських кухонь. Для штор у стилі кафе також обирають тканини пастельних відтінків або з дрібним малюнком у квіточку. Клітинка, смужка, горошок або бордюр з цікавим орнаментом – також непогане рішення.

Кімнати та стилі інтер’єру

Ідеально застосувати штори-кафе у приміщеннях з обмеженим простором, таких, як кухня та ванна кімната. Непогано виглядають вони й на верандах, у невеликих коридорах та еркерних вікнах.

Для ванних кімнат і санвузлів пасують фіранки з одного цільного полотна, оскільки там зазвичай відкривається верхня частина вікна. Грайливі штори-кафе прикрасять обідню зону, створять там атмосферу домашнього затишку. Також це практичне рішення для тих кухонь, в інтер’єрі яких встановлена мийка біля вікна.

Попри скромний розмір і стриманий дизайн штор у стилі кафе, ними не варто прикрашати мінімалістські інтер’єри. Затишно та доречно фіранки виглядають у кухнях та їдальнях усіх напрямків кантрі (прованс, рустик, англійський тощо), в етнічних, вінтажних та еклектичних інтер’єрах.