У світлі модних тенденцій 2021 року скляна перегородка у ванній кімнаті стає актуальним рішенням для зонування простору. Її найчастіше застосовують для відокремлення душового відсіку, хоча можна пристосувати також і для захисту від бризок з ванни. Поверхня зі скла приваблює своєю практичністю, естетичністю та гармонійним поєднанням з будь-яким інтер’єром.

Різновиди скляних перегородок 

Скляна шторка для душу – популярний на сьогодні варіант обробки ванної кімнати. Більшість перегородок виготовляють з ударостійкого загартованого скла або значно дорожчого триплекса. Загартоване скло від сильного удару розсипається на купу дрібних частинок, що допомагає уникнути травмування. Часточки триплекса після пошкодження залишаються на поверхні плівки, що входить до його складу.

фото Pinterest

Для зонування простору у ванній кімнаті застосовують прозоре, тоноване або матоване скло. Перегородки також прикрашають візерунчастими вставками.

Найбільш поширені три різновиди скляних перегородок

 • Розсувні, закріплені таким самим способом, як і дверцята шаф-купе. Сюди ж можна віднести й штори-гармошки, що пересуваються на шарнірах. Практичний варіант для маленької ванної кімнати.
 • Традиційні, що відкриваються як звичайні двері. Вони бувають одностулкові та двостулкові. Підходять для просторих приміщень.
 • Стаціонарні, що не мають рухомих елементів. Вони лише частково відокремлюють душову кабіну чи ванну. Для спорудження такого типу перегородок використовують як цільне скляне полотно, так і склоблоки.
фото Pinterest

Який саме різновид підійде для вашої ванної кімнати, підкаже розмір приміщення, розташування меблів та інших елементів, а також обраний стиль інтер’єру.

Скляні перегородки: переваги застосування у ванній кімнаті

Привабливість перегородок зі скла у ванній кімнаті обумовлена їхньою практичністю.

 • Герметичність: кімната захищена від бризок води з душу або ванної.
 • Стійкість: протиударне скло не пошкоджується через незначний механічний вплив, на ньому не розвиваються мікроорганізми й цвілеві грибки. Деякі способи обробки допомагають уникнути утворення вапняного нальоту від води з підвищеними показниками жорсткості.
 • Збільшення простору: прозорі та напівпрозорі перегородки візуально не зменшують площу ванної кімнати.
 • Стильність: скло завжди виглядає привабливо.
 • Універсальність: крім можливості поєднання з різними дизайнами ще однією перевагою є замовлення перегородки потрібної конфігурації.

Недоліки скляних перегородок для душу

Мінусів у перегородок зі скла не так вже й багато, але для когось вони можуть бути суттєвими.

 • Висока вартість: якісне загартоване скло значно дорожче за пластикові чи поліетиленові перегородки.
 • Пильний догляд: необхідність витирати скло насухо відразу після використання душу чи ванної може видатися зайвим навантаженням.
 • Додаткове освітлення: якщо для перегородок використовується матове або кольорове скло, потрібно буде подбати про встановлення додаткового джерела світла в душовій кабінці або відсіку.

Ідеї дизайну ванних кімнат з перегородками зі скла

фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest
фото Pinterest