Мінлива мода час від часу призупиняє свій шалений рух – і тоді повертаються старі тренди. В інтер’єрах з’являються ретельно відреставровані бабусині меблі, кольори різко відрізняються від рекомендованих провідними дизайнерами, а декор нагадує про часи молодості ваших батьків і ваше дитинство. Але нові віяння, так чи інакше, впливають і на відродженні тенденції минулих десятиліть.

Як відомо з наших попередніх публікацій, головними правилами інтер’єрів у 2021 році є екологічність, заощадливе ставлення до природи, різноманіття та індивідуальність в оздобленні оселі. Відроджені колишні тренди повністю їм відповідають.

Бабусин шик – стиль затишку та спокою

Безособовість модних дизайнів почала втомлювати людей. Тому не дивно, що в часи буремних змін, стрімких темпів і надлишку інформації багатьом хочеться перетворити свій дім на оазу затишку та спокою. Сьогодні grandmillennial або granny chic став втіленням саме таких прагнень. 

фото Pinterest

Оформлення кімнат, що нагадує візити до бабусі, допомагає створити комфортне середовище для відпочинку та відновлення сил. До ознак цього стилю входять шпалери з квітковим орнаментом, декорування старими картинами та в’язаними прикрасами, оксамитова оббивка на м’яких меблях, старовинна витончена порцеляна тощо.

Керамічна плитка ручної роботи з розписом

фото Pinterest

На заміну лаконічній одноколірній плитці, що підкреслювала стриманість сучасних інтер’єрів, прийшли кахлі ручної роботи з розписом у сільському стилі. Цікаві візерунки використовують для обробки кухонного фартуха, створення акцентів або оздоблення всієї стіни на кухні чи у ванній кімнаті. Застосовують таку плитку й для декору підлоги.

Зелений колір на кухні – поза трендами 2021

фото Pinterest

Попри те, що визнаними кольорами 2021 року стали сірий та жовтий, зелений теж впевнено зайняв свою нішу. В моді й світлі, й глибоко насичені відтінки. Зелений чудово поєднується як зі стриманою холодною, так і з затишною теплою палітрою. Найбільш популярне у цьому сезоні його застосування на кухні.

Старі тренди: штукатурка витісняє гіпсокартон

фото Pinterest

Оштукатурені стіни повертаються в інтер’єр. Вони впевнено посунули гіпсокартон, який довгий час приваблював легкістю монтажу та можливістю створити рівну поверхню стін. Штукатурка – екологічніша. Її фактурність і виразність надає кімнатам особливого шарму.

Затишні плетені меблі

фото Pinterest

Екологічні тренди безпосередньо впливають і на вибір меблів. Плетені з ротанга або верболозу крісла та стільці, столи й шафки все сміливіше використовуються у внутрішньому оформленні кімнат, а не лише на верандах і терасах. Меблі з натуральних матеріалів ідеально підкреслюють бажання бути ближче до природи.

Екологічний текстиль для інтер’єру

фото Pinterest

Натуральні тканини не перший рік використовуються в дизайні інтер’єрів. Вони витісняють з побуту штучні матеріали, попри привабливий вигляд і довговічність останніх. Поряд з органічними тканинами, такими як бавовна, поширюється мода на перероблені матеріали. Найчастіше такій трансформації піддають поліестер і льон, які потім використовують для створення домашнього текстилю.