Центральною кімнатою будь-якого житла є вітальня. В ній господарі відпочивають, влаштовують родинні свята, приймають гостей та спілкуються з друзями. Тому сучасному дизайну вітальні надається велике значення, адже хочеться поєднати комфорт, особисті уявлення про затишок і красу та модні тренди.

В створенні єдиного стилю інтер’єру має значення кожен предмет, кожна дрібниця. Підбір приємної для всіх у родині кольорової гами, зручних меблів, ефектних аксесуарів захоплює не на жарт. Тому треба вміти вчасно зупинитися, щоб не перевантажити простір зайвим та уникнути несмаку. В такому випадку варто звернутися за послугами професійного дизайнера, або хоча б орієнтуватися на вже втілені в життя проекти.

Монохромний білий інтер’єр вітальні

Білий колір залишається поза часом, вітальня в такій кольоровій палітрі буде завжди актуально виглядати. Нехай сучасні дизайнери й намагаються його замінити або хоч трохи розбавити більш яскравими фарбами.

Білий інтер’єр вітальні візуально розширює простір маленьких кімнат, створює атмосферу чистоти та відчуття прохолоди спекотними днями. Можливо, комусь такий дизайн видасться занадто стерильним, та це в будь-який момент можна змінити, додавши кольорових аксесуарів, придбавши нові штори або килим. Як би то не було, але інтер’єр у білому кольорі виглядає привабливим в багатьох стилістичних рішеннях.

Класичний контраст: чорне і біле


Більш елегантного сполучення кольорів годі й шукати. Така палітра подобається людям впевненим та дещо консервативним. Чорно-біла кольорова гама вдало підкреслить всі переваги стилю модерн або кантрі, може бути використана в класичних інтер’єрах.

Враження від вітальні здебільшого буде залежить від того, який колір стане домінуючим. Меблі повинні контрастувати з підлогою та стінами, вітається використання графічних малюнків на шторах, диванних подушках, килимах, вазах та картинах. В чорно-білому інтер’єрі вітальні доречно виглядають дзеркала.

Мінімалізм для вільних людей


“Нічого зайвого!” – гасло людей, які не звикли обтяжувати себе речами й готові будь-коли змінити своє місце проживання на нове. Вітальня в стилі мінімалізму як найкраще відображає їхні життєві принципи:

  • чистий простір, не перевантажений зайвими меблями;
  • легкі ненав’язливі кольори;
  • відкриті полиці;
  • мінімум декору.

Лаконічний дизайн характеризується чітким геометризмом ліній, використанням світлої палітри та натуральних матеріалів. В мінімалістичному інтер’єрі вітальні органічно виглядає багаторівневе освітлення та зонування.

Виразний модерн

Вигадливо вигнуті лінії, паркет або підлога із деревини цінних порід, дорогі дерев’яні меблі, розкішний текстиль характеризують інтер’єри у стилі модерн. Популярний наприкінці XIX – початку XX століть в сучасному світі модерн зазнав значної трансформації. Але насичені кольори, рослинні орнаменти, візерункове скло підкажуть, що ми маємо справу саме з цим стилем. Він дуже привабливо виглядає в інтер’єрах віталень, транслюючи задоволення життям та впевненість господарів житла.

Ностальгічний дизайн середини минулого сторіччя


ХХ століття вже стало історією, хай і не дуже далекою. Інколи є бажання сховатися від божевільного ритму сучасного міста в ті роки, коли життя здавалося простим та зрозумілим. Тож не дивно, що стилістика минулого сторіччя поступово завойовує інтер’єри квартир та будинків. Штори та килими, оббивка меблів тканинами у клітинку, смужку або дрібні квіточки, виключно класичні форми предметів обстановки та відповідні аксесуари – все спрямоване на те, щоб створити домашній затишок.

Ненав’язливий інтер’єр вітальні в стилі кантрі


Говорячи про інтер’єри, що нагадують сільські домівки з їхньою простотою та навіть примітивністю, варто пам’ятати про національний колорит. Ті чи інші декоративні деталі підкажуть, до яких взірців звернувся дизайнер: американський, англійський або французький стиль кантрі мають свої особливості.

Вітальня в такому стилі приваблює натуральними матеріалами для підлоги та стін, дерев’яними меблями, не обтяженими складним декором, шторами, скатерками та ковдрами з льону та бавовни. В дизайні кантрі можна сміливо використовувати серветки ручної роботи, вишиті або плетені гачком, домоткані килимки, кошики з лози та соломи, керамічні вази тощо. Безумовно вдалими знахідками стануть речі, які мають свою багаторічну історію: стародавні годинники в дерев’яному корпусі, стільці або скриня, що залишились у спадок від прабабусі.