Центральною кімнатою будь-якого житла є вітальня. В ній господарі відпочивають, влаштовують родинні свята, приймають гостей та спілкуються з друзями. Тому сучасному дизайну вітальні надається велике значення, адже хочеться поєднати комфорт, особисті уявлення про затишок і красу та модні тренди.

В створенні єдиного стилю інтер’єру має значення кожен предмет, кожна дрібниця. Підбір приємної для всіх у родині кольорової гами, зручних меблів, ефектних аксесуарів захоплює не на жарт. Тому треба вміти вчасно зупинитися, щоб не перевантажити простір зайвим та уникнути несмаку. В такому випадку варто звернутися за послугами професійного дизайнера, або хоча б орієнтуватися на вже втілені в життя проекти.

Монохромний білий інтер’єр вітальні

 

Интер'єр вітальні у білій кольоровій гамі

Білий колір залишається поза часом, вітальня в такій кольоровій палітрі буде завжди актуально виглядати. Нехай сучасні дизайнери й намагаються його замінити або хоч трохи розбавити більш яскравими фарбами.

Білий колір в інтер'єрі вітальні візуально розширує простір

Білий інтер’єр вітальні візуально розширює простір маленьких кімнат, створює атмосферу чистоти та відчуття прохолоди спекотними днями. Можливо, комусь такий дизайн видасться занадто стерильним, та це в будь-який момент можна змінити, додавши кольорових аксесуарів, придбавши нові штори або килим. Як би то не було, але інтер’єр у білому кольорі виглядає привабливим в багатьох стилістичних рішеннях.

Монохромна біла палітра завжди виграшна для інтер'єру вітальні

Класичний контраст: чорне і біле

Класичне чорно-біле поєднання кольорів у сучасній вітальні підкреслює елегантність інтер'єру
Більш елегантного сполучення кольорів годі й шукати. Така палітра подобається людям впевненим та дещо консервативним. Чорно-біла кольорова гама вдало підкреслить всі переваги стилю модерн або кантрі, може бути використана в класичних інтер’єрах.

Контрастний інтер'єр вітальні

Враження від вітальні здебільшого буде залежить від того, який колір стане домінуючим. Меблі повинні контрастувати з підлогою та стінами, вітається використання графічних малюнків на шторах, диванних подушках, килимах, вазах та картинах. В чорно-білому інтер’єрі вітальні доречно виглядають дзеркала.

Мінімалізм для вільних людей

Вітальня у стилі мінімалізму
“Нічого зайвого!” – гасло людей, які не звикли обтяжувати себе речами й готові будь-коли змінити своє місце проживання на нове. Вітальня в стилі мінімалізму як найкраще відображає їхні життєві принципи:

  • чистий простір, не перевантажений зайвими меблями;
  • легкі ненав’язливі кольори;
  • відкриті полиці;
  • мінімум декору.

Використання кольорів у дизайні вітальні в мінімалистичному стилі

Лаконічний дизайн характеризується чітким геометризмом ліній, використанням світлої палітри та натуральних матеріалів. В мінімалістичному інтер’єрі вітальні органічно виглядає багаторівневе освітлення та зонування.

Виразний модерн

Сучасна вітальня у стилі модерн

Вигадливо вигнуті лінії, паркет або підлога із деревини цінних порід, дорогі дерев’яні меблі, розкішний текстиль характеризують інтер’єри у стилі модерн. Популярний наприкінці XIX – початку XX століть в сучасному світі модерн зазнав значної трансформації. Але насичені кольори, рослинні орнаменти, візерункове скло підкажуть, що ми маємо справу саме з цим стилем. Він дуже привабливо виглядає в інтер’єрах віталень, транслюючи задоволення життям та впевненість господарів житла.

Інтер'ер вітальні у стилі модерн

Ностальгічний дизайн середини минулого сторіччя

Уявлення сучасних дизайнерів про вітальні середини минулого сторіччя
ХХ століття вже стало історією, хай і не дуже далекою. Інколи є бажання сховатися від божевільного ритму сучасного міста в ті роки, коли життя здавалося простим та зрозумілим. Тож не дивно, що стилістика минулого сторіччя поступово завойовує інтер’єри квартир та будинків. Штори та килими, оббивка меблів тканинами у клітинку, смужку або дрібні квіточки, виключно класичні форми предметів обстановки та відповідні аксесуари – все спрямоване на те, щоб створити домашній затишок.

Ностальгічні інтер'єри вітальні 20 століття

Ненав’язливий інтер’єр вітальні в стилі кантрі

Стиль кантрі у вітальні дарує простір для фантазії
Говорячи про інтер’єри, що нагадують сільські домівки з їхньою простотою та навіть примітивністю, варто пам’ятати про національний колорит. Ті чи інші декоративні деталі підкажуть, до яких взірців звернувся дизайнер: американський, англійський або французький стиль кантрі мають свої особливості.

Кантрі-вітальня у світлих тонах

Вітальня в такому стилі приваблює натуральними матеріалами для підлоги та стін, дерев’яними меблями, не обтяженими складним декором, шторами, скатерками та ковдрами з льону та бавовни. В дизайні кантрі можна сміливо використовувати серветки ручної роботи, вишиті або плетені гачком, домоткані килимки, кошики з лози та соломи, керамічні вази тощо. Безумовно вдалими знахідками стануть речі, які мають свою багаторічну історію: стародавні годинники в дерев’яному корпусі, стільці або скриня, що залишились у спадок від прабабусі.