Обожнюєте квіти, але набридло постійно міняти воду в живих букетах? На допомогу прийдуть сухоцвіти – сухі рослини та квіти, що зберігають свою привабливість довгий час і не потребують складного догляду. До того ж, сухі букети та композиції – знову модна й актуальна прикраса для інтер’єру.

Якщо ви не встигли самостійно заготувати рослини для таких композицій, то у флористичних магазинах зазвичай є досить пристойний вибір матеріалів.

Сухоцвіти: найкрасивіші квіти та злакові

Висушені рослини найчастіше мають стримані кольори, що робить їх бажаним декором в мінімалістських, сучасних і кантрі інтер’єрах. Але серед сухоцвітів є й такі, що зберігають свою природну яскравість. Квіти, колосся та інші злакові, сухі плоди в умілих руках перетворюються на привабливі декоративні композиції.

Які ж саме сухоцвіти використовують для оздоблення інтер’єрів?

Ксерантемум (Xeranthemum), він же – сухоцвітник або безсмертки. Невеликі квіточки з родини Айстрових, що в сухому виді зберігають своє природне забарвлення. Найпоширеніші кольори суцвіть: білий, рожевий, ліловий та червоний.

Статіце (Limonium) або кермек. Ця квітка стала популярна в Україні в останнє десятиліття. Її можна побачити як на клумбах, так і в оздобленні кав’ярень та інших громадських закладів. Щитоподібні суцвіття жовтого, синього, лососевого, малинового, білого, блакитного, фіолетового, рожевого або пурпурного кольору чудово зберігаються довгий час. Статіце приваблює багатою палітрою, в букетах можна поєднувати різні кольори або підібрати квіти лише одного відтінку.

Геліхрізум (Xerochrysum bracteatum), який в народі ще називають цмин і безсмертник. Квіткова головка суцвіть покрита сухими плівчастими декоративними лусочками, які загнуті всередину. Ці лусочки жорсткі, не в’януть і не втрачають забарвлення навіть тоді, коли суцвіття зрізані. Вони яскраво забарвлені в бронзовий, жовтий, помаранчевий, рожевий, червоний, фіолетовий або білий кольори. Зустрічаються різновиди геліхрізума з двобарвним забарвленням.

Геліптерум (Helipterum). Привабливий сухоцвіт, схожий на ромашку, з суцвіттями білого, рожевого, жовтого або червоного кольору.

Гомфрена (Gomphrena) – популярний сухоцвіт з кулястими суцвіттями. Кольори: білий, бузковий, рожевий і червоний.

Амарант (Amaranthus), відомий з дитинства як щириця. Має виразні довгі суцвіття. Годиться не тільки для сухих букетів, але й для приготування різних страв.

Целозія пір’яста (Celosia). Великі суцвіття, схожі на віник, можуть бути, жовтими, червоними, пурпуровими, кремовими чи помаранчевими.

Головатень (Echinops). Рослина з колючим листям та білими або синіми кулястими квітконосами. 

Миколайчики (Eryngium) або синьоголовник. Ще одна приваблива колючка з голівчастими суцвіттями сталевого відтінку та ажурною обгорткою листя.

Фізаліс (Physalis peruviana). Для декоративних композицій зберігають не непримітні білі квіти, а яскраві помаранчеві коробочки, схожі на паперові ліхтарики, що утворюються навколо ягоди.

Бриза (Briza maxima), яку ще називають трясунка. Популярна за рахунок своїх незвичайних колосоподібних суцвіть рослина для композицій з сухоцвітів.

Зайцехвіст (Lagurus ovatus). Декоративна трава з пишними суцвіттями, що нагадують заячий хвіст. Якщо є необхідність, суцвіття можна пофарбувати у будь-який яскравий колір.

Місячниця (Lunaria), більш відома флористам як лунарія. Неймовірно фантастична рослина, здатна додати витонченості та шарму будь-якій рослинній композиції. Для декорування використовують напівпрозорі, схожі на місяць перегородки, що залишаються після руйнування стручків. Квіти лунарії також досить привабливі й здатні прикрасити собою будь-яку клумбу.

Чорнушка (Nigella sativa). Ніжна квітка з багатою палітрою кольорів. Для композицій з сухоцвітів використовують насіннєві коробочки нігелли.

Пампасна трава (Cortaderia selloana). Надзвичайно ефектний і популярний злак, який використовують не лише для прикрашання оселі, а й для декорування святкових локацій, у тому числі й весіль. Для отримання потрібного відтінку кортадерію фарбують.

Пшениця (Triticum). Колоски пшениці для декоративних обрядових композицій в Україні використовують вже не перше століття. Але вони також чудово будуть виглядати у поєднанні з іншими сухоцвітами та в осінніх букетах.

Ковила (Stipa). Характерна для степових зон рослина успішно використовується у флористичних композиціях. Її також можна фарбувати у різні кольори.

Мак (Papaver). Для створення букетів з сухоцвітів цікаві насіннєві коробочки маку.

Лаванда (Lavandula). Квітка синього або фіолетового кольору, що залишається привабливою і в сухому виді. Один з обов’язкових атрибутів стилю прованс в інтер’єрі.

Догляд за сухоцвітами

В залежності від виду сухої рослини вона зберігає привабливість від кількох місяців до кількох років. Сухоцвіти можна зберігати у місткостях з різних матеріалів: підійдуть і скло з керамікою, і метал або папір. Що потрібно робити, щоб сухі композиції виглядали свіжими?

  • Час від часу здмухуйте з сухих квітів і рослин пил. Зробити це можна пилососом, феном для волосся або м’якою щіткою.
  • Раз на місяць композиції з сухоцвітів варто обробляти спеціальним лаком-спреєм (проконсультуйтеся у магазині або салоні, де можна придбати фітодекор).
  • Зберігайте сухі букети подалі від прямого сонячного проміння та не допускайте потрапляння на них води, бо вони від цього псуються.

Сухоцвіти в інтер’єрі: фото для натхнення