Темна кімната – не надто радісне видовище. Особливо взимку, коли відчувається дефіцит сонячного світла. І тільки штучним освітленням цю проблему не вирішити.

Але все не так страшно, як може здатися: кілька практичних порад підкажуть шляхи вирішення проблеми. Більшість з них не потребують ні радикальних змін інтер’єру, ні непередбачених витрат.

Порада 1: перевірте свої вікна

Згадайте-но, як давно ви мили вікна? Як би банально це не звучало, але чисте скло, через яке безперешкодно потрапляє сонячне проміння, робить кімнату набагато світлішою. Навіть якщо вона розташована з північної сторони будинку.

У більшості випадків достатньо вимити вікна декілька разів на рік, коли змінюються сезони. Але якщо ваше житло розташоване поблизу вулиці з активним транспортним рухом або в степному регіоні чи місці скупчення промислових підприємств, то підвищена кількість пилу примушує влаштовувати миття вікон частіше.

Порада 2: позбавтеся важких штор

Щільні тканини виглядають солідніше, але важкі штори темних кольорів поглинають світло й перетворюють кімнату на похмуре приміщення. Сьогодні не проблема знайти стильний текстиль світлих відтінків, легкі тюлі та гардини. Вони не перешкоджатимуть проникненню сонця до кімнати й зроблять її світлішою.

Порада 3: обріжте дерева та кущі під вікном

Обстежте простір за своїми вікнами: чи не затуляють дерева та кущі світло? Можливо їм давно потрібно зробити профілактичну обрізку? Зелені насадження вбережуть влітку від спеки, але це не стосується західної та північної сторони будинку, де сонце буває зовсім короткий час протягом доби.

Порада 4: обирайте світлі та нейтральні кольори

Чорний, синій, насичений темно-зелений – шляхетні та стильні кольори, яким, на жаль, не місце в темній кімнаті. Згадайте шкільний курс фізики: чим темніше забарвлена поверхня, тим менше світла вона відбиває. Тому в кімнатах з нестачею денного світла віддавайте перевагу світлим та нейтральним відтінкам в оформленні стелі, підлоги та стін. Білий, світло-сірий, кремові та пастельні кольори зроблять інтер’єр м’якшим та світлішим.

Порада 5: постеліть світлий килим

Темну підлогу не завжди є можливість замінити чи пофарбувати, щоб зменшити вплив похмурих кольорів. Спробуйте пом’якшити її підлоговим покриттям. Великий світлий килим послужить не тільки для зонування простору й збереження тепла, але й додасть світла.

Порада 6: вибирайте матову, а не глянсову обробку

Вибір не на користь блискучих глянсових поверхонь може видатися дивним і нелогічним. Але стіни та меблеві фасади з глянсовою обробкою скоріше будуть створювати хаотичні відблиски, ніж рівномірно відбиватимуть сонячні промені. В той час як матові поверхні розсіюють світло у всіх напрямках.

Порада 7: використовуйте потенціал дзеркал

Збільшіть кількість природного світла у вашій кімнаті, використовуючи властивості дзеркальних поверхонь. Розташуйте велике дзеркало прямо навпроти вікна, щоб від нього відбивалися сонячні промені. Або створіть композицію із серії дрібних дзеркал.

Порада 8: додайте металеві аксесуари

Включення золотистих чи сріблястих елементів в дизайн інтер’єру – це простий спосіб змінити темну кімнату, зробити її світлішою. Обирайте дзеркала з металевими рамами, додавайте блискучу фурнітуру до меблів, прикрашайте простір мистецькими виробами з позолотою або срібною поверхнею. Це зробить ваш інтер’єр розкішним та привабливим й одночасно збільшить освітлення в недостатньо світлому приміщенні.

Порада 9: оптимізуйте штучне освітлення

Компенсуйте брак світла у кімнаті за допомогою розумно розташованих світильників. Використовуйте освітлювальні прилади, що дають розсіяне світло, наприклад, торшери. Відмінний ефект дають світильники зі спрямованим вгору світловим потоком, що відбивається від стелі й м’яко заповнює простір кімнати.