Розмаїття світильників дозволяє знайти свій варіант освітлення оселі, такий, що найбільше відповідає вашим запитам та естетичним потребам. У цій статті поговоримо про торшер.

Стильний і функціональний підлоговий прилад приваблює своєю декоративністю та здатністю створити затишну атмосферу для відпочинку. Серед його переваг – мобільність і великий асортимент дизайнів, що дозволяє знайти найліпший варіант для будь-якого стилю інтер’єру.

Види торшерів за типом світлового потоку

В залежності від того, яку функцію буде виконувати цей світильник у вашій кімнаті – переважно декоративну чи більш практичну – можна правильно вибрати тип світлового потоку.

Спрямований краще обрати у випадку, коли вам потрібно підсвітити конкретну зону. Такий ефект досягається завдяки компактним непрозорим плафонам і наявності функції регулювання їхнього положення.

Розсіяний тип вибирають як джерело додаткового освітлення або для створення приглушеного фонового світла. Плафони для таких торшерів роблять з напівпрозорих матеріалів.

Відбитий світловий потік, як зрозуміло з назви, відбивається від стелі чи стін. Цей ефект використовують для зміни сприйняття простору: візуально розширити кімнату або зробити її нижчою.

Найпоширеніші види ніжок у торшерів

Пряма ніжка – класичний варіант. Такі торшери чудово поєднуються з різними інтер’єрами: від класики та кантрі до сучасних лофтів.

Аркова ніжка – це вигнута дуга, що може бути різної висоти. Плафон в такій конструкції, здається, ніби ширяє в повітрі. Витончені аркові торшери найчастіше використовують в сучасних інтер’єрах, чудово вони доповнюють і кімнати, оформлені у стилі хай-тек.

Тринога – конструкція з трьох опор, металевих або дерев’яних. Така опора більш стійка, ніж одна ніжка. Торшери на тринозі ідеально підходять для класичних інтер’єрів і лофтів.

Прямокутний каркас – ще один цікавий варіант. Зазвичай в дизайні світильника з такою основою передбачений і абажур подібної форми.

Найкращі матеріали для абажурів

Абажури для торшерів роблять з різних матеріалів, враховуючи їхню міцність, стійкість до температурного впливу та зручність у догляді.

Скло використовують для елегантних моделей. Воно може бути абсолютно прозорим або матовим. Цікавий варіант – вітражні плафони. Треба враховувати, що скло – матеріал тендітний і потребує дбайливого ставлення. Краще уникати використання торшерів зі скляними абажурами в домах, де є маленькі діти або коти чи собаки.

Метал – стійкий матеріал. Поширені як повністю металеві плафони, так і ажурні ковані конструкції.

Текстиль: м’яке розсіяне світло, що просочується через тканинний абажур, створює по-справжньому затишну домашню атмосферу. Такі торшери чудово прикрасять класичні інтер’єри та будь-які варіації кантрі. Абажури з тканини можуть приваблювати лаконічним дизайном або майстерним оздобленням бахромою, намистинами чи вишивкою.

Папір рисовий – ще один популярний матеріал для абажурів. Підійде для інтер’єрів у східних та етнічних стилях. Використання таких плафонів абсолютно безпечне, адже рисовий папір проходить попередню обробку, яка збільшує стійкість матеріалу до нагріву.

Дерево – найпопулярніший екоматеріал, завжди виглядає стильно та шляхетно. Торшер з дерев’яним абажуром оцінять прихильники екологічних, класичних і сільських інтер’єрів.

Ротанг: плетені з цієї ліани абажури ідеально доповнюють декор багатьох стилів.

Пластик, хоча і вважається дешевим матеріалом, але абажури з нього можуть виглядати не менш стильно, ніж плафони зі скла. Безсумнівною перевагою пластикових плафонів є їхня стійкість, широка колірна палітра та розмаїття дизайнів. Чудова знахідка для сучасних інтер’єрів, а також відмінний варіант для дачі.

Сучасні технології для торшерів

Здавалося б, що можна нового додати до класичного світильника, відомого вже не одне століття? Але й тут знаходяться варіанти для застосування сучасних технологій. Серед них: керування освітленням за допомогою пульта дистанційного управління або спеціального додатка для смартфона, регулювання яскравості та колірної температури, додатковий захист від пилу та вологи тощо.

Крім того, до конструкції основи торшера можуть бути додані столики, полички або навіть невеликі тумби.

Кількість ламп у такому світильнику не завжди обмежується однією.

Деякі дизайнерські торшери схожі на справжні витвори мистецтва.

Серед безлічі пропозицій завжди можна знайти саме той торшер, який стане невід’ємною частиною затишного домашнього інтер’єру.