Бути ближчими до природи: цю тезу як найкраще втілює модна тенденція 2018 року, котра пропонує влаштувати тропіки в інтер’єрі. Не в прямому сенсі, звичайно, а використовувати зображення тропічних рослин, фруктів та тварин в декоративному оформленні оселі.

Ідея не нова, ще минулого року ботанічні принти активно застосовували в дизайні інтер’єру. Але сьогодні вони стали ще більш популярними. Наприклад, листя пальм та монстер можна зустріти і на шпалерах, і на текстилі, й навіть на посуді.

Створюємо тропіки в інтер’єрі за допомогою шпалер

Шпалери з активним тропічним принтом використовують для створення акцентних зон, декоративних панно. Вітаються усі відтінки зеленого, але можуть бути задіяні й інші кольори, як темні та нейтральні, так і яскраві. У якості основного мотиву найбільш популярне листя тропічних рослин, але зустрічаються варіанти із зображенням екзотичних птахів та звірів (барвисті папуги, яскраві тукани, плямисті жирафи, величні слони) або фруктів (ананаси, банани тощо).

Тропічні пейзажі та орнаменти прикрасять вітальню, додадуть затишку та романтики спальні. Використання шпалер з тропічними мотивами у ванній кімнаті перетворить її в екзотичний оазис, а кухня чи їдальня з подібним дизайном буде нагадувати кав’ярню на південному курорті. Інтер’єр доповнять плетені меблі та тематичний декор.

Тропіки в інтер’єрі: неперевершені можливості текстилю

Якщо вам здається, що шпалери з тропічними принтами – то занадто сміливо, можна без обмежень експериментувати з домашнім текстилем. Декілька деталей зроблять ваш інтер’єр супермодним, а коли тенденція втратить актуальність – штори, подушки чи килими можна безболісно замінити іншими предметами.

Декоративні подушки з листям тропічних рослин пожвавлять мінімалістський інтер’єр.
Виразне зелене листя на декоративних подушках нагадує про джунглі, чудово при цьому поєднуючись з геометричними мотивами в інтер’єрі.
Візерунок оббивки м’яких меблів нагадує тропічні ліси.
Штори з тропічним принтом – один із трендів 2018 року.
Яскраві кольори на постільній білизні зовсім не суперечать звичним зеленим віддтінкам тропіків.
Тропічні мотиви нейтральних відтінків на постілі: модно й ненав’язливо.
М’який килим у вигляді листка монстери прикрасить дитячу кімнату або спальню.

Джунглі на кухні

Тропічна тематика широко використовується в декоруванні посуду. Тарілки та чашки з рослинними елементами, тваринами або фруктами створять відповідну атмосферу. А скатертини та серветки з тропічними мотивами доповнять модне сервування.

Настінний декор з елементами тропіків

Компромісом між небажанням щось кардинально змінювати в інтер’єрі та намаганням відповідати модним тенденціям стане декорування стін. Постери, картини, декоративні тарілки з тропічними сюжетами або окремими тематичними зображеннями завжди можна доповнити іншими деталями та вписати їх у вже наявний інтер’єр, відповідно до стилю оформлення.

Тропічні кімнатні рослини в інтер’єрі

Найбільш доступним варіантом створити тропічну атмосферу в оселі є розміщення декоративних кімнатних рослин. Різноманітні пальми, ліани, бромелієві стануть ефектною прикрасою будь-якого приміщення. Якщо немає часу чи бажання доглядати за живими рослинами, то можна створити флористичну композицію з пальмового листя чи фантастичних суцвіть стрелітцій.

Як бачити, для підтримання модних тенденцій в інтер’єрі зовсім необов’язково кожного року робити дорогий ремонт. Достатньо додати декілька деталей, щоб підкреслити свою обізнаність в сучасних популярних трендах.