Цегляна стіна з першого погляду навіває думки про покинуте приміщення. Але при грамотному підході вона може перетворитися у стильну деталь інтер’єру. Впевненість в тому, що необроблена цегла добре виглядає тільки зовні будинку, хибна. Це підтверджує зростаюча популярність цього матеріалу для декорування інтер’єрів.

Ефект “цегляної стіни” знаходиться серед модних трендів вже не перший сезон, поступово розширюючи його застосування у різних стилістичних напрямках. Якщо раніше неприкриті штукатуркою цеглини органічно сприймалися тільки в естетиці індустріального стилю, виразним зразком якого є лофт, то сьогодні їх можна зустріти скрізь: від кантрі до хай-теку. Акцентну стіну, складену із цегли, можна використовувати для декорування як нежитлових приміщень (кухонь, ванних кімнат, передпокоїв), так і спалень, віталень і навіть дитячих кімнат.

Найцікавіші способи оформлення цегляних стін

Звичайна кладка з класичної червоної цегли, безперечно, має свій шарм. Оброблена антисептиками та вологовідштовхуючими засобами, вона додає інтер’єру фактурності та індивідуальності. Поєднання грубої зістареної цегли з оригінальною обробкою інших поверхонь у кімнаті допомагає створити неповторний дизайн.

Але це не єдиний варіант застосування цегляної стіни в інтер’єрі. Деякі, не настільки поширені рішення можуть виглядати несподівано, але не менш стильно.

Пофарбована цегляна стіна

Найчастіше для фарбування стін з цегли використовують білу фарбу. Це візуально розширює простір і дає можливість поєднувати її з будь-якими іншими елементами інтер’єру. Але ви можете використати для цього й фарбу панівного у вашому оформленні кольору. Або, навпаки, зробити вибір на користь контрастного до інших поверхонь кольору, перетворивши стіну на акцентну.

Широкий асортимент сучасних фарб дозволяє підібрати найбільш відповідний колір для вашого інтер’єру. А якщо використати фарбу з підвищеною стійкістю до впливу вологи та механічних чинників, то з прибиранням та доглядом за поверхнею не виникне жодних проблем.

Імітація неакуратної штукатурки

Цегляна стіна з неакуратною штукатуркою, яка місцями відкриває незайману обробкою площину, дозволяє досягти вражаючого живописного ефекту. Використовуйте цей прийом на відкритих поверхнях: там, де не планується занадто масивного декору або габаритних меблів. Залишайте стіну із цегли відкритою, використовуйте її як фон для чорно-білих світлин, яскравих постерів чи ефектних полотен.

До речі, таку штукатурку можна зробити своїми руками, бо це не потребує якихось спеціальних навичок. Нанесіть її нерівномірно, подекуди ховаючи цеглу під щільними шарами, а в інших місцях зробіть штукатурку напівпрозорою або зовсім не чіпайте деякі ділянки стіни.

Цегляна стіна з нестандартною кладкою

Класичний спосіб кладки з кроком “один до двох”, коли в кожному наступному ряді відбувається зміщення на півцеглини убік, є найпоширенішим. Щоб відійти від звичних стандартів варто спробувати щось нове.

  • Цегляна кладка “один до одного” – непоганий варіант для сучасних інтер’єрів з їхньою спрямованістю до лаконічності, симетрії та чітких ліній.
  • Комбінація з декількох видів кладки буде доречна при наявності у приміщенні ніш або інших архітектурних виступів. Щоб зберегти гармонію та не перетворити поверхню стіни у демонстраційний стенд, не варто використовувати більш ніж три способи кладки.
  • Кольорові шви між цеглинами зазвичай не використовують, дотримуючись класичного поєднання “тон в тон”. Але завдяки такому прийому можна досягти несподіваного декоративного ефекту, перетворивши стіну в арт-об’єкт.

Цегляна стіна в інтер’єрі: зміщуємо акценти

Зазвичай із цегли роблять найбільшу стіну у приміщенні, яка стає фоновою або акцентною в залежності від обробки. Але інколи варто відійти від стереотипів та спробувати змістити акценти, щоб домогтися нового несподіваного сприйняття звичних деталей в інтер’єрі. З чим можна поекспериментувати?

Наприклад, зробіть замість однієї цегляної стіни дві суміжні. Такий варіант підійде для невеликих приміщень, для ванних кімнат. Це створить відчуття однорідності та цілісності простору.

Змістіть акцент з фронтальної стіни на торцеву. Вікна чи двері аж ніяк не завадять продемонструвати фактурність цегли, а у поєднанні зі спокійними фарбами основного оформлення кімнати оздоблення стане ще виразнішим. Крім того, бічні цегляні стіни можуть сприйматися як обрамлення для інших елементів приміщення.

Якщо у вашій оселі є камін, то прикрасити його портал і сам димар можна саме цегляною кладкою. Це створить виразний контраст, незалежно від стилю інтер’єра та ступеню витонченості обробки.

Оформіть цеглою кухонний фартух. Але при цьому зважайте на те, що цегла має шорстку поверхню, тож її не варто використовувати в робочій зоні, де розташовані плита та мийка. Та якщо обробити облицювальний матеріал матовою олією або спеціальним просоченням, то прибирання завдасть менше проблем.

Цегляна стіна може стати чудовим фоном для демонстрації світлин, художніх полотен або етнічних килимів. Натуральне забарвлення цегли чудово поєднується як з чорно-білими предметами, так і барвистими деталями інтер’єру.

Декілька слів про догляд за цегляною стіною

Як демонструє практика використання цегли для будівництва житла, цегла – досить стійкий до різноманітних негативних впливів матеріал. Тож і в інтер’єрі вона не викличе труднощів під час прибирання. Достатньо побризкати поверхню із розпилювача сумішшю із води та оцту, а потім витерти чистою сухою ганчіркою, щоб позбутися пилу та забруднень. У складних випадках можна використати щітку та абразивний засіб для чищення.

Крім виразного декоративного ефекту цегляні поверхні приваблюють тим, що не виділяють у повітря жодних шкідливих речовин. Цегла не радіоактивна та не є поживним середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів. До того ж вона добре зберігає тепло у приміщенні, зменшує шум та вібрації, які доносяться з вулиці.