Чи давно ви зазирали в середину своєї пралки? Неприємний запах від випраної білизни й у місці розташування побутового приладу сигналізує про цвіль у пральній машині. А це значить, що пора братися за очищення та дезінфекцію.

Якими можуть бути наслідки появи цвілі у пралці? Це і одяг, від якого тхне, і неприємний запах у приміщенні, й алергічні реакції.

Звідки береться це неприємне явище та як його позбавитись, ми розглянемо у статті.

Причини появи цвілі у пральній машині

Надмірна турбота про економне використання енергетичних ресурсів, схильність до застосування екологічних пральних порошків, забудькуватість – усі ці чинники можуть призвести до появи цвілі у пральній машині. Чому?

  • Економія часу та електроенергії. Якщо ви найчастіше використовуєте функцію “швидкого прання”, то поява плісняви у пралці дуже ймовірна. Низькі температури не сприяють дезінфекції.
  • Турбота про екологію. Якщо ви вважаєте, що звичайні пральні порошки шкодять довкіллю, й віддаєте перевагу гелевим засобам і порошкам без відбілюючих компонентів, то існує ризик, що цвіль може з’явитися у вашій пральній машинці. Гелеві засоби для прання та ополіскування погано змиваються з пластикових і металевих поверхонь і можуть стати середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів. Відбілювальні компоненти мають бактерицидну дію й значно знижують ймовірність появи бактерій і цвілевих грибків.
  • Забудькуватість. Якщо ви залишаєте випрану білизну у барабані на невизначений час, забуваєте про регулярний догляд за пральною машиною, не видаляєте залишки вологи з поверхні барабану та манжети, то це також може призвести до появи плісняви.

Як позбавитися цвілі у пральній машині?

Цвілеві грибки ефективно вбиває поєднання трьох факторів: високої температури, кислоти та сухості. Саме їх використовують для профілактики та знищення цвілі у пральній машині. У боротьбі з пліснявою задіюють механічні та хімічні способи та їхнє поєднання.

Механічне видалення цвілі

Найчастіше цвілеві грибки з’являються у відсіку для пральних засобів та ополіскувача, шлангах, фільтрі та на гумовій манжеті-ущільнювачі на дверцятах. Для видалення плісняви у цих місцях використовують губку чи м’яку щітку, а після цього вимивають мийним засобом та обробляють спеціалізованим складом від грибка у пральній машині.

Хімічне знищення цвілі у пральній машині

Для того, щоб знищити цвіль у пральній машині, доведеться скористатися відбілювальним засобом, що має у своєму складі хлор.

  1. Налийте 1 літр відбілювача у відсік для порошку.
  2. Виберіть програму прання з максимальною температурою та найдовшим часом.
  3. Коли мине половина запрограмованого циклу, зупиніть машину на одну-дві години.
  4. Увімкніть пралку знову й завершіть програму прання.
  5. Залийте у відсік для пральних засобів 2-3 склянки столового оцту й запустіть функцію полоскання.
  6. Витріть пральний агрегат зсередини насухо.
  7. Залиште на деякий час дверцята відкритими, щоб випарувалися залишки вологи.

Очищення гумового ущільнювача дверцят

Інколи пліснява утворюється лише на гумовому ущільнювачі. У цьому випадку допоможе звичайна харчова сода: 2-3 столових ложки засобу потрібно розвести у невеликій кількості води до кашкоподібного стану. М’якою зубною щіткою ретельно нанесіть засіб на уражені цвіллю місця й залиште його там на 30 хвилин. Після видалення забруднень увімкніть прання з однією столовою ложкою прального порошку.

Профілактика появи цвілі у пральній машині

Для того, щоб уникнути появи цвілі у пралці, достатньо дотримуватися нескладних правил.

Засоби для прання. Якщо вам зручніше використовувати пральні засоби на гелевій основі та ополіскувачі, не перевищуйте рекомендоване виробником дозування. Залишки гелів для прання та ополіскувачів – чудове середовище для живлення грибків і бактерій. Вони осідають на металевих та гумових деталях пральної машини, на склі тощо.

Відразу розвішуйте випрану білизну для просушки. Протирайте насухо бак і гумову манжету після прання, а дверцята залишайте на деякий час прочиненими, щоб пральна машина провітрилася й висохла.

1 раз на місяць запускайте функцію прання на найвищій температурі (90-95°C), оскільки висока температура знищує цвіль.

1 раз на 3-6 місяців (в залежності від стану побутового приладу) проводьте очищення кислотами, використовуючи 1 літр оцту або 400 грам лимонної кислоти. Не забувайте регулярно перевіряти стан і чистити відсік для порошку, шланги та фільтр.
Якщо ви будете дотримуватися запропонованих правил догляду, то пральна машина прослужить вам довго й без зайвих проблем.