Далеко не всім випадає жити у будинку, який би був втіленням мрії. Більшість населення нашої країни проживає у багатоповерхівках, планування квартир в яких далеке від ідеалу. Однією з можливих проблем у такому житлі може бути вузька кухня.

Погодьтеся, що комфортно облаштувати подібне приміщення не завжди вдається. Та все ж не варто впадати у розпач: правильне планування, кольори, освітлення та ще деякі деталі допоможуть мінімізувати незручності.

Вузька кухня: яке планування краще вибрати

Перед тим, як остаточно визначитися з розставлянням меблів на вузькій і довгій кухні, варто ретельно зважити всі переваги та недоліки можливих варіантів. І вибрати найпрактичніший та найоптимальніший.

Лінійне планування вузької кухні

Перш за все на думку спадає стандартний варіант, коли меблі розташовані в одну лінію. З одного кінця від мийки зазвичай стоїть холодильник, з іншого – кухонна плита. Це безальтернативне рішення, якщо у вас по-справжньому вузька кухня. Таким чином зберігається більш-менш комфортний підхід до робочої поверхні й відносно вільне пересування приміщенням.

Кутове (Г-подібне) планування 

У цьому випадку меблі розміщують уздовж суміжних стін. Якщо у кімнаті є вікно, то робочу поверхню можна спробувати розширити за рахунок підвіконня. Або облаштувати там барну стійку.

Кутове планування візуально перетворює приміщення на більш квадратне – й через це воно здається просторішим.

Паралельне планування

Розташування меблів у вузькій кухні у два ряди – не найліпше рішення. Але, якщо відстань між двома частинами складає хоча б 1 метр, то можна спробувати. Обідню зону у цьому випадку краще розмістити поблизу вікна.

Читайте також: Кухня у дві лінії: відповіді на питання

П-подібне планування

Такий спосіб розставляння кухонних меблів найменше підходить для вузьких приміщень. П-подібне планування додає вузькій кухні ще й тісноти. Сумніваємося, що в таких умовах буде зручно готувати.

Вузька кухня: обираємо оптимальні кольори

Як ви вже знаєте, кольори існують не тільки для того, щоб радувати око. Грамотне використання поєднань кольорів і відтінків допомагає досягти необхідних візуальних ефектів в інтер’єрі вузької кухні.

Раціональним для маленьких приміщень вважається використання білого кольору. Однак, якщо застосовувати його для всіх елементів інтер’єру від підлоги до стелі та від меблів до декору, то замість світлої кухні можна отримати безформну пляму. Тому не забувайте про колірні акценти: помірне введення до оздоблення блакитного або салатового допоможе подолати цю проблему.

Читайте також: Дизайн кухні білого кольору: сучасний погляд на класику

Якщо вам до вподоби яскраві теплі барви, то краще їх залишити для більш просторих кімнат. Застосування подібної палітри у вузькій кухні веде до чіткого визначення меж – і, як наслідок, до оптичного зменшення і так тісного простору.

Свою жагу до насичених темних відтінків в інтер’єрі можна задовольнити їхнім застосуванням в нижній частині кімнати. Темна підлога або нижні шафи суттєво не вплинуть на візуальне сприйняття приміщення, але все, що знаходиться на лінії очей та вище, краще оздоблювати світлими холодними кольорами.

Освітлення для вузької кухні

Якщо у приміщенні, де розташована кухня, є вікно чи навіть кілька – дуже чудово. Наявність природного освітлення робить кімнату більш комфортною та обжитою. Але у жодному разі не заставляйте підвіконня різними предметами, щоб не затуляти світло. Кімнатні рослини біля вікна краще обирати низькі та компактні; штори – короткі, з легких напівпрозорих тканин. Непоганий ефект дають також жалюзі та римські штори.

Штучне освітлення, перш за все, необхідно розташувати в робочий зоні. Для цього можна використати вбудоване у навісні шафи підсвічування.

Для вузьких кухонь з високими стелями краще вибирати світильники та люстри, що звисають зверху. Головне, щоб головою за них не чіплялися. Якщо освітлювальний прилад причепити впритул до стелі, то замість затишної кухні можна отримати вузький тунель.

Практичні меблі для вузького кухонного приміщення

На жаль, не дуже часто вдається знайти готовий кухонний гарнітур для вузького приміщення. Тому доведеться меблі замовляти, враховуючи всі особливості планування. Мінус цієї ситуації – знадобиться більше коштів, плюс – ви отримаєте меблі, що якнайкраще підходять до вашої кухні й задовольняють потреби господарів.

Кухонні меблі

Для вузької кухні найкращими будуть меблі простих форм з лаконічним дизайном. Декор і фурнітура – стримані, без надмірних прикрас. Віддавайте перевагу глянсовим поверхням, що відбивають світло.

Для верхнього ярусу кухонного гарнітура краще обирати відтінки з холодної пастельної палітри: бежевий, оливковий, сіруватий, ніжно-блакитний тощо. Вони створюють відчуття легкості та невагомості. Як і раніше, в тренді – двоколірні кухні, коли верхня частина меблів світліша за нижню. Дверцята для верхніх шафок повинні бути прозорими або напівпрозорими – це допоможе уникнути ефекту тисняви.

Читайте також: Двоколірні кухні: 5 аргументів “за” та 1 аргумент “проти”

Одним з вдалих прийомів для вузької кухні є заміна верхніх шаф на відкриті полиці. Можна комбінувати те й інше.

Читайте також: Інтер’єр кухні без навісних шаф: переваги та недоліки

Обідня зона

Для обідньої зони у вузькій кухні обирають столи-трансформери, навісні складані столики. Можна розширити підвіконня, влаштувавши там обідній куточок.

Читайте також: Дизайн маленької кухні: найкращі варіанти обідньої зони

Цікава знахідка для маленьких приміщень – прозорі пластикові або скляні столи та стільці. Вони мовби розчиняються у просторі й не створюють враження захаращеності.

Ще кілька порад від дизайнерів для облаштування вузької кухні

Підлога оптично здаватиметься ширшою, якщо плитку, ламінат або паркет викласти навкіс (діагонально). Більш класичний варіант – паралельно вузькій стіні.

Стеля. Якщо вона занадто висока, то фарбуйте її не білою фарбою, а світло-сірою або ніжно-бежевою.

Дзеркальні поверхні візуально розширюють приміщення. Їх можна використати для декорування кухонного фартуха, зробити дзеркальною стелю або прикрасити стіну поруч з обідньою зоною.