Надати ванній кімнаті елегантного вигляду можна і без ремонту, якщо скористатися цими чудовими ідеями. Вишукана ванна не завжди потребує великих витрат – досить просто замінити деякі речі, що спрощують враження від інтер’єру. Або додати ті предмети, яких не вистачає для завершення концепції.

Зелені рослини для заспокійливої атмосфери

Розкидиста пальма на табуреті чи у вільному куті ванної кімнати нагадає про спа-центри на дорогих курортах. Зелені рослини володіють магічною здатністю перетворювати простір навколо себе. Якщо для пальми або іншої великої рослини у ванні замало місця, то звернуть увагу на витончені орхідеї: волога атмосфера ванни якнайкраще підходить для їхнього нормального розвитку. Враховуйте також і необхідність достатнього освітлення.

У разі коли не має можливості створити сприятливий мікроклімат для живих рослин, можна обмежитися максимально реалістичними штучними пальмами, фікусами чи іншими екзотичними представниками флори. Головне, щоб з першого погляду не було зрозуміло, що це творіння рук людських, а не природи.

Нові змішувачі – новий дизайн

Для того, щоб ванна кімната виглядала оновленою, зовсім не обов’язково змінювати обробку стін або підлоги. Достатньо замінити змішувачі на нові: забудьте про хромовані варіанти, котрі можна зустріти майже у кожному житлі. Краще оберіть бронзу чи латунь, позолоту або мідь – те, що буде гармонійно доповнювати вже наявний дизайн.

Елегантна шторка для душу або ванни

Ніщо так негативно не впливає на інтер’єр як предмети широкого вжитку. Пластикова шторка для душу – це, безумовно, практично та дешево, але виглядає не дуже естетично. Штора з тканини додає елегантності та вишуканості, прати її можна разом з рушниками або білизною у пральній машині. Єдиний нюанс: вибирайте практичний синтетичний матеріал для цього аксесуару, що швидко сохне й не дає шансу для розмноження хвороботворних бактерій.

Вишукане дзеркало

Дзеркало для ванної кімнати – це скоріше практичний предмет з простою рамою або додатковими шафками, тож і виглядає відповідно. Чому б не замінити його на більш вишукане? Нотки розкоші надають декоративні обрамлення з металу чи дерева, прикрашені різьбленням або мозаїкою. Таке дзеркало здатне стати центральним елементом інтер’єру ванної кімнати, надаючи їй привабливого вигляду та підкреслюючи естетичний смак господарів.

Картини та світлини

Здавалося б, картинам і фотографіям не місце у приміщенні з підвищеною вологістю, але… Сучасні методи захисту матеріалів дають шанс прикрасити ванну кімнату цікавими зображеннями. Особливо актуальними будуть мальовничі пейзажі у приміщеннях без вікон. Та й затишніше з ними, згодні?

Кожній речі – своє місце

Безлад вбиває позитивні враження навіть від найрозкішніших інтер’єрів. Ванної кімнати це також стосується, особливо коли там ще й площа обмежена. Тому привчайте себе та своїх домочадців повертати все на свої місця. Подумайте над функціональними системами зберігання: полички, шафи та кошики допоможуть стримати хаос. Нехай на поверхні залишаться кілька естетично привабливих предметів, наприклад, таких як набір елегантних аксесуарів для ванної (підставка для зубних щіток, дозатор для рідкого мила тощо).

Рушники в одному стилі

Не один раз випрані рушники можливо й м’якші та зручніші, ніж нові, але привабливості ванній кімнаті вони не додають. Тому час від часу купуйте нові комплекти в однаковому стилі. Візуально розрізнені рушники здешевлюють враження від приміщення. Якщо ванною користується більше однієї людини, можна знайти комплект, виконаний в одному дизайні, але з різним оздобленням. Такий незначний крок зробить ванну кімнату більш гармонійною.

Пуф або табурет

Навряд чи знайдеться місце для ще одного предмету меблів у маленькій ванній кімнаті. Але якщо площа дозволяє, то пуф або табурет не будуть зайвими в інтер’єрі. Вони поєднують в собі одночасно практичну та декоративну функцію. Зручність і функціональність цього предмету меблів ви зможете оцінити під час косметичних процедур.