Серед сучасного різноманітного асортименту важко не розгубитися, коли хочеш вибрати мийку на кухню. На що, крім красивого дизайну, звернути увагу? Яку краще обрати форму? Як правильно визначитися з розмірами?

Варіант кутової мийки в інтер'єрі кухні

Давайте разом знайдемо відповідь на ці питання. Адже кухонна мийка – це необхідний елемент функціональної кухні, від котрого чекають практичності, а не збільшення клопоту. Кам’яні, металеві чи керамічні мийки, в першу чергу, повинні бути зручними у використанні й достатніми за розмірами, щоб без зайвих проблем мити найбільш використовуваний посуд.

Квадратна мийка: лаконічна досконалість

Квадратна форма досить приваблива для сучасних кухонних інтер’єрів. Вона зручна та містка, у ній поміщається посуд будь-якої конфігурації. Найпоширеніші розміри такого типу мийок: 50х50 см та 60х60 см. Гарний варіант для невеликої кухні.

Мийка квадратної форми з нержавіючої сталі

Кругла мийка: оригінальність та елегантність

Мийки круглої форми виглядають компактно та елегантно. Вони успішно вбудовуються до нешироких стільниць, чудово підходять для кутових інсталяції. Стандартний діаметр цього різновиду кухонних мийок складає 45-50 см.

Маленьку круглу мийку краще обрати для невеликої кухні

Зручна глибина у 20 см сприяє легкості миття посуду та зменшує кількість бризок. Ще однією безсумнівною перевагою круглої форми є простий догляд: відсутність кутів сприяє меншому забрудненню.

Прямокутна мийка: класична геометрія

Мийка прямокутної форми – найпоширеніший варіант для будь-якої кухні. У цьому випадку звертають увагу на розміри, матеріал і функціональність. Звичний для багатьох прямокутник характеризується зручністю, місткістю та розмаїттям варіантів.

Класична мийка прямокутної форми

Багатосекційна прямокутна мийка

Така форма мийки об’єднує в собі кілька чаш (частіше дві-три) або секцій. Мультифункціональне пристосування дозволяє одночасно виконувати декілька справ, суттєво економлячи час: мити та полоскати посуд, розморожувати м’ясні чи овочеві продукти тощо. Такий вид кухонних мийок розрізняють за формами секцій, розмірами та глибиною.

Кухонна мийка з двох секцій, інстальована в кухонний острів

Навряд чи для секційної мийки знайдеться місце на маленькій кухні, зате це хороший варіант для просторого приміщення або для кухонного острова.

Прямокутна мийка з “крилом”

Цей різновид мийки виручить, коли немає місця для сушарки. Так зване “крило” – це продовження мийки. Найчастіше воно має рифлену поверхню та нахил, що дозволяє залишкам води на чистому посуді чи продуктах стікати до чаші.

Прямокутна мийка з "крилом", що збільшує функціональність

Мийки складної форми

Складні мийки на кілька секцій можуть бути не тільки прямокутними, але й овальними, трикутними, трапецієподібними або фігурними. Досить часто вони поєднуються з “крилом”. Їх використовують у повнорозмірних кухнях, монтують на кухонні острови.

Кухонна мийка складної форми з декількома секціями та "крилом" з рифленою поверхнею

Як вибрати мийку: головні параметри

Якщо форму кухонної мийки вибирають з урахуванням власних уподобань і дизайну та стилю кухні, то, щоб визначитися з розмірами, потрібні точні розрахунки. Для цього знімають мірки (довжину та ширину) з каркаса шафи чи тумби, куди буде вмонтована мийка. І вже з готовими розмірами можна йти до магазину сантехніки або будівельного супермаркету.

Кухонна мийка, що складається з двох чаш різних розмірів

Варто пам’ятати

  • Відстань від краю мийки до ребра шафи та до стіни не повинна бути менше за 5 см.
  • Оптимальна глибина, що не дозволить бризкам води розлітатися по всій кухні, складає приблизно 19 см. Але ніяк не менше 15 см, якщо кухня зовсім маленька.
  • Довжина раковини варіюється від 60 до 120 см і залежить від габаритів кухні та конструкції мийки (кількість секцій, наявність “крила” тощо).
  • Місце для змішувача передбачено не в усіх моделях. У разі його відсутності потрібно збільшити заплановану відстань між краями мийки та стільниці, куди її буде інстальовано.
Двосекційна мийка з порцеляни, вмонтована в стільницю

Плануючи кухню, завжди вибирайте спочатку меблі, а потім вже під них підшукуйте мийки та інше обладнання. Це позбавить вас зайвого клопоту.