Коли до весни наче вже й недовго залишилося, а надворі сніг чергується з дощем, хочеться забитися у куточок, загорнутися в теплий плед і в такому стані дочекатися тепла. Але плед – це не тільки тепла ковдра, але й чудовий аксесуар для декорування інтер’єру. Гладенькі й пухнасті, барвисті й одноколірні – їх можна підібрати під кожен стиль і дизайн.

Сучасний ринок яких тільки пледів не пропонує: будь-які кольори, форми та розміри, матеріали та фактури. Для зими хорошим варіантом будуть вироби з вовни та хутра, для міжсезоння згодиться яскравий та зручний синтетичний текстиль, а влітку – практична бавовна.

Плед: кольори та малюнки

Вибираючи плед для інтер’єру, не забувайте орієнтуватися на домінуючу колірну палітру дизайну кімнати. Обов’язково враховуйте стиль. Важливо, щоб плед не розчинився в інтер’єрі, а став органічним доповненням, прикрасою кімнати, підкреслював стилістику приміщення.

Картаті пледи – ідеальний варіант для класичних віталень, для англійських інтер’єрів та деяких напрямків кантрі. Хоча такий текстиль не створить дисонансу і в оселях з мінімалістичним або скандинавським стилем оформлення, стане фокусною плямою на тлі спокійних відтінків.

Інтер’єри в стриманих нейтральних і пастельних кольорах прикрасять пледи з візерунками. Етнічні орнаменти, квіткові мотиви та абстракції оживляють простір, додають в атмосферу крихту несподіваності.

В яскраві кімнати з динамічним декором краще вибрати пледи спокійних відтінків, щоб не додавати надмірної строкатості й не перекреслити гармонію ретельно створеного дизайну. У цьому випадку варто також уникати занадто виразної фактури полотна: залиште рельєфні в’язані та кошлаті хутряні пледи для приміщень з більш спокійним стилем, віддайте перевагу гладенькому однотонному кашеміру та подібним до нього пледам.

Для створення теплої і спокійної атмосфери в холодну пору року обирайте пледи бежевих і коричневих відтінків. Жовті, червоні та помаранчеві кольори також підійдуть для осінніх і зимових декорів. Влітку краще використовувати пледи холодних блакитних і синіх відтінків.

Забарвлення пледів повинне перегукуватися з основною колірною палітрою інших текстильних виробів, що використовуються в інтер’єрі. Важливо домогтися органічного поєднання зі шторами, диванними подушками, килимами та оббивкою м’яких меблів.

Матеріали, з яких виготовляють пледи

Для виробництва пледів використовують натуральні та штучні матеріали, кожен з яких має свої переваги. Вовняні та хутряні вироби відомі своєю здатністю зігрівати. Їх використовують для декорування спалень та віталень. Хутро необов’язково повинно бути натуральним. Сучасні виробники випускають великий асортимент імітацій, що зовні майже не відрізняються від справжніх тваринних шкір.

Акрил, мікрофібра та інші синтетичні складові надають пледам міцності, довго зберігають колір, не потребують особливого догляду (для більшості з них підходить машинне прання). Пластичність штучних волокон дозволяє створювати вироби з різною фактурою та малюнками: гладенькі, пухнасті, з коротким чи довгим ворсом. Такі аксесуари добре підходять для дитячих кімнат, оскільки їх просто тримати в чистоті й вони рідко викликають алергічні реакції.

Ефектною прикрасою для інтер’єру будуть плетені пледи. Ажурні візерунки або опуклі переплетення “кіс”, створені вручну чи промисловим способом. Якщо є бажання, то можна самостійно сплести плед спицями чи гачком, варто лише запастися терпінням для такого великого проекту.

Розміри пледів для різних задач

Щоб не помилитися з вибором, визначтесь для якої кімнати й з якою метою ви купуєте плед.

.

  • 170х200 см – оптимальні параметри, щоб застелити дитяче ліжечко. Такий плед можна використовувати і замість ковдри.
  • 130х170 см – чудовий плед для крісла.
  • 220х240 см – такий розмір підійде для стандартного ліжка у спальні. В нього також зручно кутатися прохолодними днями, щоб з комфортом почитати чи подивитися серіал.
  • 240х260 см – варіант для нестандартного ліжка чи кутового дивана

Плед в інтер’єрі – функціональний і комфортний аксесуар з відмінними декоративними властивостями. Цей предмет є однією зі складових домашньої затишної атмосфери. Він наче підкреслює, що тут справді живуть люди, які люблять свою домівку.