У кімнатах з південним орієнтуванням у спекотні дні стає актуальним захист від сонця. Пряме сонячне проміння не тільки підвищує температуру у приміщенні, позбавляючи комфорту, але й негативно впливає на меблі, фарбовані поверхні тощо. Та й денний сон, обов’язковий для малечі або людини, що повернулася з нічної зміни, навряд чи виявиться здоровим при яскравому світлі.

Чим закрити вікна від сонця? Можна покластися на свої звичні штори, але немає жодної гарантії, що, частково або повністю перекриваючи доступ світла, вони при цьому зменшать нагрівання повітря. Для вирішення цієї проблеми існує декілька сучасних варіантів, які можна застосувати у більшості приміщень.

Естетичний варіант: штори від сонця із матеріалу блекаут

Тканина блекаут, що використовується для пошиття однойменних штор, з’явилися на нашому ринку не так вже й давно. Ця сучасна розробка абсолютно не пропускає сонячні промені й здатна затінювати приміщення на 90-100%. Але при цьому колірна палітра матеріалу зовсім не обмежується тільки чорним кольором.

Характерні особливості штор блекаут

Штори із тканини блекаут надійно захистять від сонця та спеки й, на відміну від звичайних, мають ще низку переваг.

  • Теплоізоляційні та шумопоглинаючі властивості, обумовлені багатошаровою структурою та особливим складом матеріалу, сприяють прохолоді та тиші у приміщенні.
  • Простий догляд: штори блекаут не притягують пил і не всотують запахи, їх легко прати, вони не зминаються після прання та не потребують прасування.
  • Довгий термін експлуатації. Матеріал не схильний до вигоряння, не деформується у процесі прання чи сушки, не линяє та зберігає презентабельний вигляд дуже довго.

Крім вищеперерахованих характеристик штори блекаут не викликають алергії, вогнетривкі. Велика кількість пропонованих дизайнів дозволить підібрати найліпший варіант для будь-якого стилю інтер’єру.

Різновиди штор блекаут

Крім щільності та коефіцієнта світлонепроникності вас, безумовно, зацікавить, які варіанти можуть бути для декору приміщення. Найпоширеніше рішення – звичайні класичні штори, пошиті з тканини блекаут, у поєднанні з легкими гардинами. Але цей матеріал можна також використовувати і в більш сучасних конструкціях.

Римські рулонні штори елегантними складками та простими механізмами керування все більше завойовують прихильність серед споживачів.

Японські штори – чудовий варіант для екзотичних, етнічних та мінімалістських інтер’єрів.

Касетні (рулонні) штори дуже зручні тим, що розташовуються на кожній частині вікна окремо і не перешкоджають провітрюванню кімнати.

Штори-плісе з функцією “день-ніч” підійдуть до панорамних та нестандартних за формою вікон.

Якщо не вдалося знайти матеріал з бажаним кольором або малюнком, то можна замовити пошиття штор із поєднання звичайної декоративної тканини та матеріалу блекаут. Зовнішній шар тканини білого кольору відбиватиме сонячне проміння, середній – гальмуватиме світловий потік, а зовнішній (який можна замінити будь-якою тканиною) – буде виконувати декоративну функцію.

Класичний варіант: жалюзі – надійний захист від сонця для вікон

Жалюзі – традиційна світлозахисна конструкція, вже звична у наших інтер’єрах. Положення тонких пластин (ламелей), з яких вони складаються, можна змінювати. Цим досягається регулювання надходження сонячного світла до кімнати від розсіяного до повного затемнення.

Металеві або пластикові горизонтальні жалюзі, які використовують переважно в нежитлових приміщеннях, легко мити та просто встановлювати. Вони досить довговічні, але це вже давно не єдиний варіант подібних рішень. Існує ще декілька більш естетично привабливих модифікацій.

Бамбукові горизонтальні жалюзі виготовлені з натуральних, безпечних для довкілля та здоров’я людини матеріалів. Приємні природні відтінки бамбука елегантно підкреслюють стильність сучасних та класичних інтер’єрів, забезпечують непогану термоізоляцію та зменшують проникнення променів світла. Але, попри стійкість до впливу різного роду негативних чинників, такі жалюзі все ж не варто використовувати у приміщеннях з підвищеною вологістю.

Дерев’яні жалюзі (ранч-віконниці) виготовляють з тих же видів деревини, що вікна й двері: дуба, сосни, модрини тощо. Матеріал просочують спеціальним розчином, що захищає від вологи та гниття. Ламелі ранч-віконниць нерухомо закріплені під кутом 45° на однаковій відстані одна від одної, тому забезпечується лише часткове затемнення.

Вертикальні тканинні жалюзі в залежності від стилю інтер’єру можна вибрати одно- або двоколірні, фігурні чи з друкованим малюнком. Конструкція цього різновиду жалюзі дозволяє повертати ламелі під різними кутами, завдяки чому можна регулювати світлові та повітряні потоки, створювати напівтемряву або м’яке розсіяне світло. Вузька, витягнута по вертикалі форма ламелей візуально збільшує простір та піднімає стелю.

Бюджетний варіант: сонцезахисна плівка для вікон

Термозахисна плівка на вікна останнім часом досить популярна у літню пору. Воно й не дивно, бо цей матеріал, перешкоджаючи потраплянню ультрафіолетових променів до приміщення, дозволяє тримати температуру на рівні комфорту, але кімнаті при цьому не загрожує повне затемнення. Ще однією безсумнівною перевагою термозахисної плівки є можливість самостійно й без надмірних зусиль поклеїти її на вікна.

Сучасні різновиди термоплівки не обмежуються тільки дзеркальним варіантом. Можна підібрати матеріал потрібного відтінку або з відповідним малюнком. Захисна плівка оберігає інтер’єр від вигорання, зміцнює віконне скло, не перешкоджає проникненню світла. Вікна, на які наклеєний цей сонцезахисний матеріал, можна мити лагідними мийними розчинами, не боячись при цьому пошкодити покриття.

Єдиний мінус у використання подібного захисту – це довгий і трудомісткий процес його видалення. Але, враховуючи, що це відбувається лише один раз за сезон, то не така вже й проблема.

Комфортного вам літа!