Важко уявити більш позитивний колір, ніж зелений. Хоча б у невеликій кількості, але він присутній майже у будь-якому інтер’єрі. Ті ж кімнатні рослини чи букети зі свіжих квітів завжди додають зелений нюанс до панівної палітри в приміщенні.
Зелений колір ніколи не зникає з моди повністю, а інколи навіть очолює модні тенденції (згадаємо 2017 рік). Його присутність в інтер’єрі може бути дозованою (аксесуари, посуд, текстиль) чи більш помітною (колір стін, оббивка та забарвлення меблів). Це залежить від уподобань і бажань господарів оселі.
Зелений колір “під мікроскопом”
Зелений вважається вторинним кольором, тобто його отримують при поєднанні жовтого та синього. Якщо у складі переважає синій – такі відтінки вважаються холодними, жовтий – теплими.
Чистий (простий або відкритий) зелений колір – це виключно поєднання синього та жовтого. Інколи припустимо додати трохи білого. Але чисті кольори не дуже популярні в дизайні інтер’єрів.
Більшість сучасних дизайнерів використовують складні зелені відтінки, до складу яких у різних пропорціях можуть входити нотки сірого, білого, чорного або землистого кольору.
З якими кольорами можна поєднувати зелений
Білий – універсальний партнер для будь-якого кольору. Зелений також не виключення. Білий колір робить інтер’єр легшим, святковим. Білими можуть бути меблі, декоративні аксесуари, плінтуси, молдінги та інші деталі.
Чорний: поруч з ним будь-який колір виглядає більш стильним та елегантним. Можна до цього дуету також додати трохи білого.
Сірий та бежевий – нейтральні кольори, здатні пом’якшити будь-які контрасти. Поруч з ними зелений виглядатиме вишукано та шляхетно.
Яскраві кольори у поєднанні із зеленим нагадають про квітучі сади та строкаті клумби.
Приклади зелених інтер’єрів на фото
Використання зеленого кольору в інтер’єрі можливе практично у всіх кімнатах: від передпокою – до спальні, від кухні – до дитячої кімнати. У приміщеннях з недостатнім природним освітленням краще застосовувати теплі відтінки зеленої палітри. Там же, де достатньо сонця – підійдуть і холодні кольори.