Виразний та енергійний жовтий колір в інтер’єрі, як сонячний спалах, як спогад про літо, здатен розвіяти нудьгу та поганий настрій. Упереджене ставлення до яскравих фарб та неохоче застосування їх в оформленні оселі незаслужено залишають поза увагою багату палітру жовтих відтінків.

Теплий колір пом’якшить атмосферу в приміщеннях з дефіцитом денного світла, вікна яких виходять на північ. Однак його варто обережно вводити в дизайни добре освітлених кімнат, щоб уникнути ілюзії перегріву. Не захоплюйтесь надмірною присутністю жовтого у спальнях: це активний збудливий колір, він не сприяє повноцінному розслабленню та відпочинку.

Сполучення жовтого кольору в інтер’єрі з іншими відтінками

Ще одною незаперечною перевагою жовтого кольору є його властивість гармонійно поєднуватися і з теплими, і з холодними палітрами. Дизайнери використовують жовтий дозовано, створюючи комфортні та затишні інтер’єри. В деяких колірних сполученнях він може виступати панівним фоном, в інших кращий ефект досягається за рахунок яскравих акцентів.

Просторо: жовтий з білим

Сполучення жовтого кольору з білим є найбільш поширеним. Жовтий в таких інтер’єрах виступає як акцентний колір, водночас як білий створює фон. Це дуже практичний варіант для маленьких кімнат з недостатнім освітленням: білий візуально розширює простір, а жовтий додає сонячного світла та відчуття тепла.

В такому колірному сполученні можливе використання яскравих життєрадісних відтінків жовтого. Жовто-білі інтер’єри чудово підкреслюють затишок невеликих віталень, робочу атмосферу кабінетів. Колірне сполучення жовтого з білим – прийнятний варіант для ванної кімнати, кухні чи їдальні.

Шляхетно: жовтий з сірим

Якщо жовтий вважається найяскравішим кольором, то сірий – це його повна протилежність. Елегантне поєднання кольорів – чудова знахідка для інтер’єру спальні. Нейтральний сірий пом’якшує надмірну імпульсивність жовтого, додає йому стриманості та шляхетності.

З сірим органічно виглядають ніжні жовтуваті кольори шампанського та ванілі, підтримують баланс колірного сприйняття кукурудзяний, лимонний і золотистий відтінки. Жовто-сірі інтер’єри виходять самодостатніми та не потребують додаткових кольорів, однак, якщо є бажання зробити простір більш повітряним – додайте дозовано білий.

Стильно: жовтий з чорним

Контрастний дизайн, де жовтий поєднується з чорним, неможливо не помітити. Залежно від того, який з двох кольорів буде домінуючим, різниться сприйняття інтер’єру. Яскраві жовті акценти на чорному тлі підкреслять графічність та стильність інтер’єру, чорні деталі у жовтому приміщенні привертають увагу до неординарності та сміливості дизайнерського рішення.

Зрозуміло, що таке колірне сполучення не варто використовувати у приміщеннях з маленькою площею, бо в обмеженому просторі воно виглядає занадто концентрованим і дуже інтенсивно впливає на сприйняття. Для пом’якшення жовто-чорної палітри використовують відтінки білого та сріблясті кольори. Найкраще застосовувати таке оформлення у просторих вітальнях, хоча любителі оригінальних рішень можуть створити подібний дизайн у спальні.

Органічно: жовтий з зеленим

Комбінація жовтого з зеленим сприймається природно, адже така композиція найбільше нагадує про літо, свіжу зелень та яскраве сонце. Будь-які варіанти зеленого органічно поєднуються з жовтим кольором. Для створення яскравого глибокого інтер’єру обирайте салатові відтінки, якщо стоїть завдання підкреслити контраст – зверніть увагу на болотну палітру. Це колірне сполучення гармонує також з білим, коричневим та рожевим.

Жовто-зелений дизайн підійде для дитячої кімнати, при чому як в яскравому, так і більш спокійному варіанті. Затишною вийде й кухня при застосуванні цього барвистого дуету, але фон краще зробити нейтральним.

Яскраво: жовтий з червоним

Жовтий колір у комбінації з червоним справляє вибухове враження. Інтер’єр, у якому вони обидва присутні, нагадує про свято, яскраві емоції. Але чи готові ви щодня знаходитися у подібній атмосфері? Це може виявитися досить стомливо.

Але якщо вибір зроблений на користь червоно-жовтого дуету, то варто зробити один із відтінків не таким активним. Так, коли перевага віддається чистому червоному, то ідеальним партнером для нього буде жовтий з домішками коричневого. А яскравий жовтий врівноважить малиновий, теракотовий або червоно-бордовий.

Природно: жовтий з коричневим

Жовтий колір дуже близький за тональністю з коричневим, тому вони створюють дуже гармонійну пару в інтер’єрі. Коричневий – це всі відтінки деревини та шоколаду. Дуже вдалим буде поєднання з м’якими варіаціями жовтого: шафрановим, грушевим, піщаним тощо.

Інтер’єру в жовто-коричневій колірній гамі необхідно забезпечити достатньо освітлення. Дуже добре, коли у кімнаті є великі вікна, орієнтовані на південь. У тісних приміщеннях з обмеженим простором та браком світла сполучення жовтого кольору з коричневим може виглядати занадто похмуро і не справдить ваші очікування щодо затишку та комфорту.

Оптимістично: жовтий з синім

Теплий жовтий у поєднанні з холодним синім утворюють безумовний контраст. Інтер’єр з такими кольорами буде здаватися свіжим, тому він підійде для кімнат, де протягом дня присутнє сонячне світло. Щоб уникнути дисбалансу, варто використовувати синій та жовтий у рівних пропорціях.

Для пом’якшення контрасту непоганим варіантом буде застосування приглушених відтінків синього або блакитного. Жовто-синю колірну гаму можна також доповнити нейтральним білим. Цікавого ефекту можна досягти шляхом додавання чорних або коричневих акцентів.

Модно: жовтий з фіолетовим

Модний у сезоні 2018 фіолетовий колір досить вдало поєднується з жовтим, створюючи ефектні інтер’єри. Пурпурні, лавандові та бузкові відтінки підійдуть для створення пафосної, навіть епатажної атмосфери. Для більш гармонійного сприйняття варто комбінацію жовтого з фіолетовим доповнити нейтральними сірим, білим або бежевим.

Жовтий колір в інтер’єрі: цікаві ідеї та поради

Оптимістичний жовтий колір в інтер’єрі виглядає привабливо, але якщо є сумніви з приводу його доречності саме у вашій оселі, то варто спробувати, починаючи з дрібниць. Зверніть увагу на аксесуари, які можуть стати яскравими акцентами: вази, картини, декоративні подушки, штори тощо. Більш сміливим кроком може стати придбання меблів жовтого кольору, фарбування дверей, підлоги або однієї зі стін.

Для горизонтальних поверхонь не рекомендується використання занадто яскравих відтінків жовтого, краще спробувати бліді тони або білий. А ось для стін у кімнаті з невисокими стелями підійдуть шпалери у вертикальну жовту смужку, це візуально збільшить висоту.

Для дитячої кімнати у жовтому стилі, вікна якої виходять на північ, підійде більш тепла гама (відтінки персика, світлого мандарина, темно-грушевий або помаранчевий). Тоді як для південно орієнтованих кімнат найкращим вибором стануть холодні тони (лимонний, блідо-золотистий, колір кульбабки) у поєднанні з блакитними або зеленими відтінками. Яскраво-жовтими у дитячому інтер’єрі можуть бути також іграшки, крісла різної форми або постільна білизна.

Інтер’єр в жовтому кольорі можна створити у будь-якій кімнаті, потрібно лише уважно вибирати відтінки та деталі. І тоді, незалежно від погоди, у вашому житлі буде сонячно та затишно.