Виразний та енергійний жовтий колір в інтер’єрі, як сонячний спалах, як спогад про літо, здатен розвіяти нудьгу та поганий настрій. Упереджене ставлення до яскравих фарб та неохоче застосування їх в оформленні оселі незаслужено залишають поза увагою багату палітру жовтих відтінків.

Жовтий колір в інтер'єрі вітальні

Теплий колір пом’якшить атмосферу в приміщеннях з дефіцитом денного світла, вікна яких виходять на північ. Однак його варто обережно вводити в дизайни добре освітлених кімнат, щоб уникнути ілюзії перегріву. Не захоплюйтесь надмірною присутністю жовтого у спальнях: це активний збудливий колір, він не сприяє повноцінному розслабленню та відпочинку.

Сполучення жовтого кольору в інтер’єрі з іншими відтінками

Ще одною незаперечною перевагою жовтого кольору є його властивість гармонійно поєднуватися і з теплими, і з холодними палітрами. Дизайнери використовують жовтий дозовано, створюючи комфортні та затишні інтер’єри. В деяких колірних сполученнях він може виступати панівним фоном, в інших кращий ефект досягається за рахунок яскравих акцентів.

Просторо: жовтий з білим

Сполучення жовтого кольору з білим є найбільш поширеним. Жовтий в таких інтер’єрах виступає як акцентний колір, водночас як білий створює фон. Це дуже практичний варіант для маленьких кімнат з недостатнім освітленням: білий візуально розширює простір, а жовтий додає сонячного світла та відчуття тепла.

Жовтий та білий кольори в інтер'єрі кухні

В такому колірному сполученні можливе використання яскравих життєрадісних відтінків жовтого. Жовто-білі інтер’єри чудово підкреслюють затишок невеликих віталень, робочу атмосферу кабінетів. Колірне сполучення жовтого з білим – прийнятний варіант для ванної кімнати, кухні чи їдальні.

Шляхетно: жовтий з сірим

Якщо жовтий вважається найяскравішим кольором, то сірий – це його повна протилежність. Елегантне поєднання кольорів – чудова знахідка для інтер’єру спальні. Нейтральний сірий пом’якшує надмірну імпульсивність жовтого, додає йому стриманості та шляхетності.

Жовтий колір в інтер'єрі сірої спальні

З сірим органічно виглядають ніжні жовтуваті кольори шампанського та ванілі, підтримують баланс колірного сприйняття кукурудзяний, лимонний і золотистий відтінки. Жовто-сірі інтер’єри виходять самодостатніми та не потребують додаткових кольорів, однак, якщо є бажання зробити простір більш повітряним – додайте дозовано білий.

Стильно: жовтий з чорним

Жовто-чорний інтер'єр вітальні

Контрастний дизайн, де жовтий поєднується з чорним, неможливо не помітити. Залежно від того, який з двох кольорів буде домінуючим, різниться сприйняття інтер’єру. Яскраві жовті акценти на чорному тлі підкреслять графічність та стильність інтер’єру, чорні деталі у жовтому приміщенні привертають увагу до неординарності та сміливості дизайнерського рішення.

Чорний інтер'єр з жовтими акцентами

Зрозуміло, що таке колірне сполучення не варто використовувати у приміщеннях з маленькою площею, бо в обмеженому просторі воно виглядає занадто концентрованим і дуже інтенсивно впливає на сприйняття. Для пом’якшення жовто-чорної палітри використовують відтінки білого та сріблясті кольори. Найкраще застосовувати таке оформлення у просторих вітальнях, хоча любителі оригінальних рішень можуть створити подібний дизайн у спальні.

Органічно: жовтий з зеленим

Комбінація жовтого з зеленим сприймається природно, адже така композиція найбільше нагадує про літо, свіжу зелень та яскраве сонце. Будь-які варіанти зеленого органічно поєднуються з жовтим кольором. Для створення яскравого глибокого інтер’єру обирайте салатові відтінки, якщо стоїть завдання підкреслити контраст – зверніть увагу на болотну палітру. Це колірне сполучення гармонує також з білим, коричневим та рожевим.

Жовтий колір в інтер'єрі, поєднаний із зеленим та білим

Жовто-зелений дизайн підійде для дитячої кімнати, при чому як в яскравому, так і більш спокійному варіанті. Затишною вийде й кухня при застосуванні цього барвистого дуету, але фон краще зробити нейтральним.

Яскраво: жовтий з червоним

Жовтий колір у комбінації з червоним справляє вибухове враження. Інтер’єр, у якому вони обидва присутні, нагадує про свято, яскраві емоції. Але чи готові ви щодня знаходитися у подібній атмосфері? Це може виявитися досить стомливо.

Яскраве поєднання жовтого кольору з червоним в дизайні кухні

Але якщо вибір зроблений на користь червоно-жовтого дуету, то варто зробити один із відтінків не таким активним. Так, коли перевага віддається чистому червоному, то ідеальним партнером для нього буде жовтий з домішками коричневого. А яскравий жовтий врівноважить малиновий, теракотовий або червоно-бордовий.

Природно: жовтий з коричневим

Жовтий колір дуже близький за тональністю з коричневим, тому вони створюють дуже гармонійну пару в інтер’єрі. Коричневий – це всі відтінки деревини та шоколаду. Дуже вдалим буде поєднання з м’якими варіаціями жовтого: шафрановим, грушевим, піщаним тощо.

Жовто-коричневий дизайн спальні

Інтер’єру в жовто-коричневій колірній гамі необхідно забезпечити достатньо освітлення. Дуже добре, коли у кімнаті є великі вікна, орієнтовані на південь. У тісних приміщеннях з обмеженим простором та браком світла сполучення жовтого кольору з коричневим може виглядати занадто похмуро і не справдить ваші очікування щодо затишку та комфорту.

Оптимістично: жовтий з синім

Теплий жовтий у поєднанні з холодним синім утворюють безумовний контраст. Інтер’єр з такими кольорами буде здаватися свіжим, тому він підійде для кімнат, де протягом дня присутнє сонячне світло. Щоб уникнути дисбалансу, варто використовувати синій та жовтий у рівних пропорціях.

Дизайн ванної кімнати в жовтих та синіх кольорах

Для пом’якшення контрасту непоганим варіантом буде застосування приглушених відтінків синього або блакитного. Жовто-синю колірну гаму можна також доповнити нейтральним білим. Цікавого ефекту можна досягти шляхом додавання чорних або коричневих акцентів.

Модно: жовтий з фіолетовим

Використання жовтого кольору в сполученні з фіолетовим в інтер'єрі

Модний у сезоні 2018 фіолетовий колір досить вдало поєднується з жовтим, створюючи ефектні інтер’єри. Пурпурні, лавандові та бузкові відтінки підійдуть для створення пафосної, навіть епатажної атмосфери. Для більш гармонійного сприйняття варто комбінацію жовтого з фіолетовим доповнити нейтральними сірим, білим або бежевим.

Жовтий колір в інтер’єрі: цікаві ідеї та поради

Оптимістичний жовтий колір в інтер’єрі виглядає привабливо, але якщо є сумніви з приводу його доречності саме у вашій оселі, то варто спробувати, починаючи з дрібниць. Зверніть увагу на аксесуари, які можуть стати яскравими акцентами: вази, картини, декоративні подушки, штори тощо. Більш сміливим кроком може стати придбання меблів жовтого кольору, фарбування дверей, підлоги або однієї зі стін.

Жовті меблі в інтер'єрі

Для горизонтальних поверхонь не рекомендується використання занадто яскравих відтінків жовтого, краще спробувати бліді тони або білий. А ось для стін у кімнаті з невисокими стелями підійдуть шпалери у вертикальну жовту смужку, це візуально збільшить висоту.

Дитяча кімната в жовтих кольорах

Для дитячої кімнати у жовтому стилі, вікна якої виходять на північ, підійде більш тепла гама (відтінки персика, світлого мандарина, темно-грушевий або помаранчевий). Тоді як для південно орієнтованих кімнат найкращим вибором стануть холодні тони (лимонний, блідо-золотистий, колір кульбабки) у поєднанні з блакитними або зеленими відтінками. Яскраво-жовтими у дитячому інтер’єрі можуть бути також іграшки, крісла різної форми або постільна білизна.

Інтер'єр вітальні жовтого кольору

Інтер’єр в жовтому кольорі можна створити у будь-якій кімнаті, потрібно лише уважно вибирати відтінки та деталі. І тоді, незалежно від погоди, у вашому житлі буде сонячно та затишно.