Засушені кружальця апельсинів, лимонів і лаймів можуть стати оригінальною прикрасою до свят. Цитрусовий декор приваблює кольором та ароматом. Його можна використовувати для оздоблення оселі до Нового року та Різдва. Та й для осінніх композицій він також згодиться.

Як засушити цитрусові для декору

Для створення цитрусового декору не потрібно аж занадто багато плодів, досить 1-2 штук. Найчастіше для цього використовують апельсини, але цікавий варіант виходить також з лимонами та лаймами.

Скибочки цитрусових сушать за допомогою духовки, мікрохвильовки або електричної сушарки (дегідратора). Також їх можна висушити на батареї або свіжому повітрі: але це довше.

Підготовка фруктів. Для підготовки цитрусового декору вам знадобляться фрукти, гострий ніж, паперові серветки, пергамент для випічки, деко. 

Гострим ножем розріжте апельсини, лимони або лайми на кружальця товщиною до 3 мм. Обережно паперовими серветками або рушниками приберіть зі скибочок зайву вологу й викладіть їх на деко, попередньо застелене пергаментом, так, щоб вони не торкалися одне одного.

Як висушити кружальця цитрусових у духовці

Найчастіше використовують два варіанти сушки цитрусових у духовій шафі.

Перший варіант. Розігрійте духовку до 160°C й розмістіть там попередньо підготовані кружальця цитрусів. Залиште їх там до повного висушування. Час від часу дверцята духової шафи можна відчиняти, щоб швидше випаровувалася зайва волога. Не забувайте стежити за тим, щоб скибочки фруктів не підгоріли, перевертайте їх з одного боку на інший. 

Весь процес займе кілька годин. Тривалість залежить від якості роботи духовки та соковитості фруктів.

Другий варіант. Щоб менше морочитися з перевертанням і контролем за процесом висушування апельсинів та інших цитрусових, скористайтеся нічним часом. Виставте робочу температуру у духовці на 60°C, завантажте деко зі шматочками фруктів – вранці отримаєте готовий результат.

Як сушити цитрусові у сушарці

Електрична сушарка – хороший побутовий прилад, який вже давно оцінили любителі сухофруктів, в’ялених томатів і сухих грибів. Згодиться вона й для того, щоб підготувати з цитрусів декоративні кружальця. Просто виставте відповідний режим й очікуйте результат.

Цитрусовий декор: ідеї для Нового року та Різдва

Засушені кружальця цитрусових використовують як прикрасу для зимових свят, додавши їх до різдвяних віночків або створивши власноруч гірлянди. Вони чудово поєднуються з іншими натуральними матеріалами: гілками хвойних рослин, паличками кориці, сухоцвітами й фруктами. Сухі апельсини, лимони та інші цитруси можна використовувати як елементи декоративних композицій або оздоблення для ялинки.

Різдвяні віночки з цитрусовим декором

Апельсинові кружальця об’єднані у віночок і прикрашені стрічкою.
Декоративний різдвяний віночок з натуральних матеріалів: ялинові гілки, кружальця цитрусових, шишки та кориця.
Новорічно-різдвяний віночок з цитрусовим декором.
Цитрусовий декор у вигляді віночка із засушених скибочок фруктів.
Декоративний віночок зі свічками з апельсиновим оздобленням.
Засушені кружальця апельсинів в декоративному віночку у стилі кантрі.

Новорічні композиції з кружальцями цитрусів

Яскрава ялинкова прикраса із засушеного апельсина.
Цитрусовий декор: новорічне оздоблення ялинки в екологічному стилі.
Оздоблення з цитрусами для святкового свічника.
Цитрусовий декор для оздоблення ялинки.
Ялинкова прикраса з апельсинових скибочок.
Святковий цитрусовий декор у поєднанні з імбирним печивом.
Простенька новорічна композиція з апельсиновим декором.

Апельсинові гірлянди

Цитрусовий декор: гірлянди з апельсинів і прянощів над святковим столом.
Гірлянда із засушених цитрусів зі старовинними дзвониками у кантрі-стилі.
Цитрусовий декор: гірлянда для оздоблення полиці.
Кружальця апельсинів як елемент святкової гірлянди для сходів.