Різдвяний декор 2023 року відчуває вплив основних трендів, які почали поширюватися у дизайні інтер’єру. Серед найпопулярніших тенденцій можна побачити – екологічність, індивідуальність і тиху розкіш. Крім того, на відміну від традиційної зелено-червоно-білої палітри на перший план виходять більш стримані натуральні відтінки та кольори, що нагадують коштовності.

Але давайте по черзі.

Різдвяний декор 2023: найпопулярніші кольори

Відтінки, що нагадують коштовності, сьогодні на піку популярності не тільки в оздобленні інтер’єрів, але й активно застосовуються у святкових декорах. І різдвяно-новорічний не є виключенням.

фото Homes & Gardens

Ви, звичайно ж, можете обирати й традиційну різдвяну палітру, яка складається із трійці традиційних кольорів: зеленого, червоного та білого. Але, якщо ваш вибір зупиниться на схожих коштовних відтінках, що нагадують дорогоцінне каміння – смарагди та рубіни – то святковий декор від цього лише виграє.

Такі кольори досить вдало поєднуються з нейтральною палітрою та золотом.

Скандинавський і кантрі стиль у різдвяних прикрасах

Скандинавський і сільський (кантрі) стиль в оформленні інтер’єрів – це насамперед про затишок, про екологічність та усвідомлене споживання, про підтримання національних традицій.

фото Pixabay

Для оздоблення ялинки та різдвяних композицій ви можете обрати свічники зі світлого дерева, віночки з природних матеріалів, стримані гірлянди з дерев’яних намистин і зимових ягід, а також мотиви традиційного скандинавського народного мистецтва. Якнайкраще у цю тенденцію вписуються й традиційні українські прикраси до Різдва: дідух, зірки, сніжинки, янголи та павуки з соломи тощо.

фото Депо Вінниця

Чудовим доповненням до святкового декору будуть створені власноруч прикраси: пошиті чи вишиті, зв’язані гачком або спицями ялинкові іграшки та гірлянди.

Український різдвяний декор

До зимових свят українці прикрашали свої оселі переважно символічними фігурками з соломи. У наш час ці привабливі та естетичні декоративні елементи знову стають популярними.

Дідух – це дідівський дух, тобто дух дідів, усіх попередників роду, вважалося, що на Різдво вони всі злітаються до хати. Давній обряд засвідчує повагу до свого роду. Очевидно, дідухом спочатку був просто сніп, а пізніше майстрині почали надавати йому різних форм, прикрашати засушеними чи виготовленими з соломи квітами. 

Різдвяний павук – це плетена із соломи чи очерету складна повітряна конструкція з чотирикутників, яку підвішують під стелею. Різдвяного павука вважають символом Всесвіту (космосу).

Святковий різдвяний декор 2023: використання прикрас із цитрусових

Цьогоріч цитрусовий декор – також серед модних різдвяних тенденцій. Використання як апельсинів і мандаринів, так і засушених кружальців із цих фруктів, пожвавить своїми кольорами та ароматами святкову атмосферу. Разом з тим, можна також додати до новорічно-різдвяних композицій яблука, журавлину, горіхи чи сезонні квіти та ягоди.

Засушені кружальця з цитрусів можна купити готовими або зробити власноруч. Як засушити цитрусові для декору, ми писали раніше у статті за посиланням.

Що вийшло з моди у декоруванні різдвяних композицій у 2023 році

Монохромність. Однією із застарілих тенденцій різдвяного декору цього року визнане монохромне оздоблення ялинки та оселі. Те, що ще недавно вважалося ознакою гарного смаку та високого стилю, здало свої позиції перед жагою до більш яскравих проявів життя та врівноваженістю й спокоєм. Тож, якщо ви котрий рік поспіль прикрашаєте свою ялинку лише кульками, бантами та дзвіночками одного кольору – настав час розбавити цю одноманітність.

фото Pixabay

Пластикові іграшки. Велика кількість пластикових прикрас на святковому дереві натякає на те, що ви не турбуєтесь про довкілля. До того ж більшість декору, створеного з пластику, має вигляд дешевих китайських виробів. Дизайнери рекомендують віддавати перевагу натуральним матеріалам і прикрасам, створеним власними руками.

Читайте також: Свічки у новорічних і різдвяних композиціях

Варто не забувати, що тенденції різдвяного декору насамперед залежать від вашого особистого стилю та вашого уявлення про вигляд власної оселі у свята. І, як і з будь-якими трендами в дизайні інтер’єру, хитрість полягає в тому, щоб перенести їх у свій дім таким чином, щоб вони поєднувалися з декором, який у вас уже є. 

Фото з відкритих джерел

Тож замість того, щоб повністю змінювати свій святковий декор, щоб він відповідав лише одному тренду, варто скористатися інформацією про нові тенденції та рекомендаціями дизайнерів для натхнення, щоб додати щось нове у традиційне святкове оздоблення свого житла.

За матеріалами Homes & Gardens