Погодьтеся, що декоративні подушки – це ще одна складова комфортного та затишного інтер’єру. Вони красиві та функціональні. Адже так чудово морозним зимовим вечором повернутися додому та зручно влаштуватися у кріслі чи на дивані з філіжанкою кави та книжкою, підмостивши під бік улюблену подушечку.

Різноманітні декоративні подушки крім відчуття затишку дають можливість експериментувати з інтер’єром. Це перший невеликий крок для тих, хто не наважується на кардинальні зміни у своїй домівці. Бо що може бути простіше, ніж додати декілька подушок контрастного кольору на диван або ліжко чи підібрати для них нові чохли, які гармонують зі шторами або шпалерами.

Яку роль виконують декоративні подушки в дизайні інтер’єру

Створення будь-якого інтер’єру потребує деталізації. Цю роль з успіхом виконують декоративні аксесуари. Не останнє місце серед них займають декоративні подушки, за допомогою яких можна суттєво оновити дизайн.

Їх можна використовувати для створення яскравих колірних акцентів або, навпаки, для об’єднання розрізнених елементів в одне ціле. Для них знайдеться застосування майже у будь-якій кімнаті: від вітальні та спальні до кухні та передпокою. І зовсім неважливо, призначені декоративні подушки тільки для прикрашання інтер’єру чи мають більш утилітарне призначення.

Декоративні подушки: акцент на контраст

В монохроматичних та нейтральних інтер’єрах не завадить інколи змінити обстановку. Просто оновіть чохли на диванних подушках: більш виразні або контрастні кольори стануть тим промінцем, який по-новому висвітлить звичну повсякденну картинку.

Пограйте з кількістю та розмірами, об’єднайте на одному дивані квадратні та прямокутні подушки, а на ліжко у спальні додайте круглі або у вигляді валика. Комбінуйте між собою пастельні та яскраві відтінки, робіть акцент на фактурах матеріалів для чохлів.

Декоративні подушки як об’єднавчий елемент дизайну

Виходячи із загальної стилістики інтер’єру, підбирають тканину для чохлів, яка може повторювати малюнок на шторах, шпалерах або збігатися за кольором з іншими аксесуарами. Таким чином подушки крім декоративної функції будуть виступати об’єднуючим елементом, який підкреслить єдиний задум дизайну кімнати.

Колірна палітра таких декоративних подушок може бути близькою по тону до оббивки м’яких меблів або до основного тону оформлення. Вітається використання класичних орнаментів та малюнків: клітинка та смужка завжди в тренді. Але для строкатих інтер’єрів краще обирати подушки спокійних тонів.

Геометричні та рослинні принти на декоративних подушках

Модні тенденції минулого сезону – геометричні та ботанічні принти – плавно перейшли у 2018 рік. То чому б не задіяти їх в оновленні власного інтер’єру? Виразні трикутники та кола, геометричні абстракції у будь-якому випадку привернуть до себе увагу. Декоруйте подушками з модними принтами мінімалістичні та скандинавські інтер’єри, щоб пожвавити домашню атмосферу.

В яких стилях та кімнатах вітається використання декоративних подушок

Поспішаємо вас запевнити, що ніяких заборон з використання подушок в дизайні інтер’єрів не існує. Найбільш звичним є декорування подушками м’яких меблів у вітальні або ліжка у спальні. Та ніхто не заважає використовувати їх на лавах та стільцях у кухні, їдальні чи передпокої. Не обійдеться без декоративних подушок і дитяча кімната: особливо, якщо вони виконані у вигляді улюблених казкових героїв або своїм дизайном співпадають з актуальними захопленнями дитини.

Вони чудово виконують роль акцентів у монохроматичних інтер’єрах. Білі, сірі, пастельні кольори скандинавського стилю, мінімалізму, модерну органічно відтіняються декоративними подушками.

Велика кількість подушок властива етнічним інтер’єрам зі східною тематикою: індійські, китайські та марокканські мотиви створюють атмосферу розслабленості та екзотики.

Декоративна подушка – обов’язковий елемент інтер’єрів у стилі кантрі. Прикрашені мереживом та квітковими візерунками чохли підкреслюють заспокійливий настрій провансу. Зшиті з барвистих клаптиків, прикрашені вишивкою – нагадують про історичні корені, про неспішний плин часу у сільській місцевості.

Декоративні подушки ручної роботи

Зробити свою домівку особливою можна за допомогою виробів ручної роботи. Тут є безліч можливостей: в’язані, вишиті, зшиті власноруч чохли для декоративних подушок можуть претендувати на ексклюзив.
Тепло та затишно виглядають подушки, зв’язані спицями, вражають майстерністю мереживні чохли, сплетені гачком.

Налаштовують на домашній лад подушки у стилі печворк, ретельно зібрані з клаптиків різних тканин. Неймовірними фактурами та малюнками у техніці “шерстяна акварель” заворожують вовноваляні вироби.

Не можна лишити поза увагою й вишивку. Традиційний для України хрестик в етнічних мотивах (і не тільки), мальовнича гладь, модна останні роки вишивка стрічками – всі ці техніки можна застосовувати для створення унікальних подушок. Головне, дотриматися відповідності між декором та основним мотивом дизайну, не порушити баланс кольору та стилю.

Чомусь думається, що після прочитання статті більшість з вас посміхнулися й задоволено поглянули на свої декоративні подушки, що так заманливо та зручно розставлені на дивані чи в кріслі. А хтось почав мріяти про зміни в інтер’єрі й малювати в уяві плани, як це краще зробити.