Існує якийсь відсоток людей, яким прибирання приносить задоволення. Для більшості ж це ще один обов’язок, який вимагає зусиль, особливо в нежитлових приміщеннях. Тому кожен шукає способи, як полегшити прибирання на кухні, у ванній кімнаті чи передпокої.

Поговоримо сьогодні про кухню. На що варто звернути увагу та що врахувати ще на етапі ремонту чи облаштування кухні, щоб прибирання у цьому приміщенні не перетворювалося на покарання?

Матеріали, що полегшують прибирання

Інтер’єрна мода час від часу зваблює 3D-панелями та рельєфною керамічною плиткою, фактурним декоративним оздобленням тощо. Те, що привабливо виглядає на світлинах, на жаль, найчастіше є зовсім непрактичним у звичайному житті. В усіх цих нерівностях накопичується пил і бруд, осідають частинки жиру – і навіть щоденне прибирання не гарантує чистоти.

Для обробки кухні краще використовувати стійкі до забруднень гладкі матеріали, що легко миються. Обираючи кахлі для цього приміщення, зверніть увагу на модні нині широкоформатні варіанти: це зменшує кількість швів, які досить складно чистити.

Практичні меблі для кухні

Як не крути, але більш практичних меблів, ніж закриті шафи, ще не вигадали. За їхніми дверцятами можна сховати всі предмети, що не потрібні прямо зараз. Розбитий на модулі кухонний гарнітур – це можливість робити прибирання у шафах і  ящиках поетапно, якщо не вистачає часу. 

Обирайте кухонні шафи з лаконічним дизайном, з мінімумом прикрас і простою за формою фурнітурою. Все більш популярними стають меблі без ручок, які відкриваються за допомогою механізму “в один дотик”. Глянсові чи матові фасади меблів вибирати при цьому – справа вашого смаку, оскільки в обох випадках є свої складнощі при прибиранні.

Хоча відкриті полиці й виглядають привабливо та візуально збільшують простір кухні, але на них краще погоджуватися, якщо іншого виходу немає.

Як організувати простір на кухні, щоб полегшити прибирання

Підмітати та мити підлогу зовсім нескладно, якщо нічого не заважає рухатись. Ідеальна ширина проходів між меблями, щоб ні за що не чіплятися, 120-160 см. Зрозуміло, що для багатьох такі показники з розряду нездійснених фантазій: але навіть у маленькій чи вузькій кухні розставте меблі так, щоб між ними залишалося хоча б 1 м вільного простору.

Ще одним розумним рішенням для полегшення прибирання на кухні є використання меблів-трансформерів, висувних стільниць, складаних стільців і столів. Їх можна скласти, щоб не заважали наводити чистоту.

Достатня кількість місць для зберігання

Коли у кожного предмета є своє визначене місце на кухні – це запобігає безладу. Тому не завадить організувати місця для зберігання посуду, яким ви користуєтесь тільки у святкові дні чи коли приймаєте гостей, продуктів довгострокового зберігання та побутової хімії, кухонних рушників, побутових приладів та іншого приладдя.

Якщо кожну річ своєчасно ховати з відкритих поверхонь, то це значно спростить прибирання.

Мінус зайвий декор – простіше прибирання

Ще одним чинником, що перетворюють прибирання майже на подвиг, є наша схильність до зайвого декору. Ніхто не заперечує, що милі дрібнички прикрашають простір і надають індивідуальність інтер’єру, але не варто ними захаращувати кухню. Бо комусь же те все доведеться перемивати.

Озирніться довкола, прискіпливо подивіться на свою кухню: чи все ви зробили, щоб не ускладнювати собі життя?