Лавка з першого погляду здається занадто простою, щоб бути прикрасою інтер’єру. Та не варто недооцінювати зручність і практичність цього предмету. Своїм лаконічним виглядом вона доповнить навіть до найменших дрібниць продуманий дизайн: десь – непомітно примостившись на виділеному місці, а де і повноправно вписавшись до сталої композиції.

Лавка у передпокої

Лавка наче створена для інтер’єру передпокою, особливо для невеликих приміщень. Інколи буває складно знайти меблі, щоб в одному предметі могли поєднуватися функціональність і декоративність. Лавка у передпокої легко вирішує цю проблему, створюючи місце, на яке можна тимчасово скласти сумки та пакети після повернення додому та зручно взутися-роззутися.

Вона може зовсім просто виглядати, або приваблювати примхливим дизайном. Практичність лавки у передпокої можна значно підвищити, якщо обрати модель з вбудованими під сидінням полицями чи шухлядами (кошиками) для зберігання.

Лавка на кухні

Лавка в обідній зоні – практичне рішення для маленьких кухонь, бо так за столом розміститися значно більше людей, ніж на стільцях, що займають ту саму площу. Її зручність помітна й під час прибирання: легше посунути з місця одну лавку, ніж кілька стільців або табуретів. Лавку можна сховати під стіл, щоб не заважала, чи поставити біля стіни.

Відсутність зайвого декору робить лавку органічним доповненням до мінімалістського дизайну. Вироблена з натуральної деревини вона чудово впишеться у кухню в стилі кантрі або еко.

Лавка у вітальні

Найповніше свій потенціал лавка може розкрити в інтер’єрі вітальні. Це і використання її замість кавового (журнального) столика, який у будь-яку мить можна перетворити на місце для сидіння, і застосування лавки як елемента для зонування простору. Цей предмет меблів – корисне придбання для видовжених прямокутних віталень і для житла з відкритим плануванням.

Лавкою можна відгородити зону відпочинку у квартирі-студії, не використовуючи роздільники. Поставивши її за диваном, який розміщений не під стіною, можна прикрити не завжди естетичну задню поверхню м’яких меблів. На лавці розміщують кімнатні рослини, букети й декоративні композиції, тримають там пульти від відеотехніки, книги та журнали.

Лавка у спальні

У спальні для лавки також можна знайти застосування: поставте її біля узніжжя ліжка – і у вас буде зручне місце для зберігання. Облаштована вбудованими висувними ящиками чи відкидним верхом лавка стане практичним вмістилищем для постільної білизни, декоративних подушок та інших потрібних речей.

Поставлена збоку від ліжка вона замінить приліжковий столик або тумбу. Поверхню лавки у цьому випадку можна використовувати як корисну площу для необхідних предметів або місце для розташування декору.

Лавка у дитячій кімнаті

Для облаштування дитячої кімнати також можна використовувати лавку. Якщо на неї покласти матрац і подушки – вийде невеличкий зручний диван, де дитина зможе спокійно почитати. Також підійдуть варіанти з шухлядами чи полицями. Та й звична лавка згодиться, дитяча фантазія підкаже, як її можна застосувати для ігор.

Лавка у ванній кімнаті

Корисна ідея – прилаштувати лавку у ванній кімнаті. На неї можна буде покласти якісь речі, сісти, коли купаєте дитину або проводите косметичні процедури для ніг.

Як бачимо, лавка може згодитися будь-де. Її практичність складно заперечувати. А якщо це дизайнерський варіант, то лавка може стати родзинкою інтер’єру.