А чи замислювалися ви над тим, наскільки безпечна ванна кімната у вашій оселі? Приміщення з підвищеною вологістю приховує в собі безліч ризиків для вашого здоров’я: від травмування до поширення хвороботворних інфекцій.

Що потрібно зробити, щоб кімната, призначена для підтримання гігієни та отримання задоволення, не перетворилася на ризикований адреналіновий квест? Візьміть на озброєння ці кілька слушних порад – і вашому життю нічого не буде загрожувати.

Килимок проти слизької поверхні

Зазвичай підлогу у ванній кімнаті обробляють керамічною плиткою. І навіть якщо ви вирішили використовувати інші матеріали, то на калюжах, що з’являються на поверхні після купання, все одно можна послизнутися й травмуватися. Убезпечити від такої халепи можуть килимки у стратегічно важливих місцях: біля ванни, умивальника та в душі.

Килимки для ванної кімнати зі штучних матеріалів практичніші, ніж з вовни чи бавовни. Вони не вбирають в себе вологу, їх простіше висушити, щоб не створювати сприятливе середовище для розмноження шкідливих мікроорганізмів (бактерій, цвілевих грибків). Варто також подбати, щоб підлогові покриття мали не ковзну основу. Або ж спробувати вирішити це питання самотужки за допомогою двосторонньої липкої стрічки чи спеціальних протиковзних підкладок.

Чистота та сухість – запорука безпеки у ванній кімнаті

Хоч як би ви не намагалися акуратно митися, все одно калюж у ванній уникнути не вдається. Не тільки бризки під час купання летять у різні боки, ще й конденсат на підлогу стікає. А калюжі під ногами – це досить велика ймовірність травми.

Тому не забувайте своєчасно витирати насухо підлогу. Щоб мінімізувати кількість вологи на підлозі, користуйтеся спеціальними шторками для ванни, закривайте душову кабінку або відсік спеціально призначеними для цього перегородками.

Добре освітлення – краще орієнтування

Досить часто ванна кімната не може похвалитися значними розмірами, а необхідність розмістити у ній купу всього необхідного ще більше зменшує вільний простір. Тож якісне освітлення – необхідна умова, щоб не вдаритися об кут шафи або не спіткнутися об кошик для білизни. Особливо це актуально в нічний час, коли спросоння важко орієнтуватися.

Лавка у ванній кімнаті для комфорту

Такий невибагливий предмет меблів як лавка здатен значно підвищити ступінь комфорту та безпеки у ванній кімнаті. Використовуйте її в душі, щоб можна було присісти, якщо день видався занадто стомливим. Лавка також допоможе людям похилого віку зручно помитися під душем.

Заплануйте час для гігієнічних процедур

Ранок мало в кого обходиться без метушні. Особливо якщо вчасно не зреагувати на будильник. Та попри все варто запланувати час для вмивання та інших ранкових гігієнічних процедур, щоб не робити все поспіхом. Навіть коли здається, що часу ні на що не вистачає, не варто квапитися у ванній кімнаті. Нескоординовані рухи й паніка збільшують ймовірність травмування. А воно вам треба?

Нещадна боротьба з цвіллю у ванній кімнаті

Як відомо, підвищена вологість – рай для розмноження цвілевих грибків. Місць, де збирається волога, у такому приміщенні достатньо: дальні кути під ванною чи душовим піддоном, шви між плитками, пральна машина тощо. Це загрожує вашому здоров’ю та цілісності матеріалів, меблів і приладів.

Не забувайте про профілактичні заходи у боротьбі з цвіллю:

  • вмикайте стельовий вентилятор після кожного прийняття душу;
  • витирайте насухо вологі поверхні;
  • провітрюйте ванну кімнату;
  • обробляйте найбільш вразливі поверхні засобами, що захищають від плісняви.

Подбайте про вентиляцію

Облаштуйте ванну кімнату вентилятором, що забезпечує циркуляцію повітря й виведення вологи за межі оселі. Не забувайте час від часу його чистити.

Регулярне прибирання: жодного шансу шкідливим бактеріям

Влаштовуючи прибирання у ванній кімнаті, не забудьте приділити увагу ручкам змішувачів і душу. Вони багато раз за день контактують з вашими руками й можуть стати джерелом збудників хвороб. Обробляйте їх 3% розчином перекису водню, дезінфікційними серветками або спеціальними антибактеріальними мийними засобами.

Поручні біля ванни чи у душі

Таке пристосування допоможе вам впевненіше почуватися на слизьких поверхнях. Також поручні оцінять любителі водних процедур з надто гарячою водою, коли є ризик запаморочення.