Досить часто неприємний запах на кухні виникає через неуважність. Сморід від невчасно винесеного сміття, затхлість, не увімкнена під час приготування витяжка, змінені за ніч аромати вчорашньої їжі тощо. Як правило, звичайним провітрюванням тут не обійдешся.

Що ж робити? Ми пропонуємо 7 простих, але геніальних способів для нейтралізації неприємного запаху у кухонному приміщенні.

1. Свіжі квіткові аромати

Якщо не вдається знайти джерело неприємного запаху, можна спробувати перебити його ароматом квітів. Свіжий букет з троянд, бузку, півоній або лілій дуже швидко розповсюдиться по всій кухні.

2. Цитрусові та спеції

Ще один доступний спосіб, де використовуються тільки натуральні компоненти. Доведіть до кипіння суміш спецій та цитрусових і дайте їй прокипіти протягом кількох хвилин. Аромат кориці, гвоздики або імбиру, поєднаний з апельсиновою цедрою чи скибочкою лимона, витіснить запах, що залишився від вечері.

3. Духмяна випічка

Аромат свіжої випічки створює затишну домашню атмосферу й проникає далеко за межі кухні, не залишаючи шансів іншим запахам. Тільки не варто відразу кидатися випікати піцу або м’ясний пиріг. Краще порадувати себе й родину свіжим хлібом, булочками або ванільним печивом.

4. Дезодорація системи утилізації

Якщо у вас під мийкою вбудований утилізатор харчових відходів, то він також може стати джерелом неприємного запаху. Щоб не тхнуло зі зливного отвору, розріжте лимон навпіл і киньте у стік. Потім увімкніть сміттєподрібнювач і промийте гарячою водою. Як бонус, перед цим можна протерти раковину половинками лимона: у вас одночасно вийде очищення, дезінфекція та дезодорація натуральним засобом.

5. Рослини у горщиках

Запах смаженої їжі може триматися у кухні кілька днів, якщо нічого з цим не робити. Коли не спрацьовують вентилятори та відкриті вікна, очистити повітря зможуть пряні рослини. Організуйте собі на кухні міні-сад з орегано та шавлією. Їхній пряний аромат допоможе подолати сморід, а листя буде чудовою приправою до смачних домашніх страв.

6. Просушіть посудомийку

Неприємний запах завжди виникає у місцях з надлишковою вологістю, де чудово розмножуються бактерії. У кухні найчастіше джерело затхлості – посудомийна машина. Щоб запобігти цій ситуації, залишайте посудомийку трохи відкритою після використання: це дає можливість випаруватись залишкам води всередині.

7. Ароматичні свічки

До простих способів нейтралізації неприємного запаху на кухні можна віднести й ароматичні свічки. Обирайте свічки з освіжними ароматами, наприклад, цитрусовими, хвойними або зеленого чаю. Уникайте одночасного запалювання свічок з різними ароматами.

Для запобігання ситуацій виникнення смороду в кухонному приміщенні не забувайте вчасно виносити сміття, очищувати плиту та витяжку від жирових плям і ховати приготовані страви у холодильник.