Хімічний запах, який супроводжує косметичний ремонт, на жаль, обов’язковий компонент фарбування. Він зазвичай зберігається набагато довше, ніж хотілося б. Однак є кілька хитрих способів швидко позбутися запаху фарби чи прискорити його вивітрювання.

Історично запах був необхідним побічним продуктом процесу затвердіння фарби. Хімічні речовини, які зберігають її в рідкій формі в банці, випаровуються під час нанесення на поверхню й дають можливість затвердіти на стінах, шафах або меблях.

Як зазначають експерти, сильний запах фарби має триматися у вашому домі лише тиждень. Але це перетворюється на проблему, якщо у вас є маленькі діти, домашні тварини або ви проводите багато часу вдома. 

Швидко позбутися запаху фарби допоможе провітрювання

Якщо ви хочете позбутися будь-якого неприємного запаху, провітрювання – саме те рішення, яке допоможе. Те саме стосується запахів фарби.

Під час процесу фарбування та відразу після нього відчиніть якомога більше дверей та вікон. Можна також відчинити міжкімнатні двері та вікна в інших кімнатах, щоб створити потужний протяг. Це також чудовий спосіб пришвидшити висихання фарби.

фото Pexels

Варто зауважити, що провітрювання треба робити з урахуванням умов застосування фарби, зазначених виробником, щоб уникнути непередбачуваних результатів. Якщо надворі зимно, то можна скористатися вентилятором. Установіть його так, щоб пари фарби видувало потоком повітря з кімнати.

Зверніть увагу на вміст у складі фарби ЛОС

Леткі органічні сполуки (ЛОС) — це хімічні речовини, присутні в деяких фарбах, які підсилюють їхній специфічний запах. Вибирайте фарби з низьким або нульовим вмістом ЛОС, оскільки вони мають знижений рівень цих хімікатів і виділяють менше запахів.

фото Pexels

За словами експертів, сучасні хімічні технології значно просунулися, тому виробники пропонують великий асортимент фарб з низьким вмістом летких органічних сполук. І це ніяк не впливає на якість фарбування.

Спробуйте зменшити запах фарби народними методами

Одним з найпростіших способів позбутися запаху фарби є розміщення у приміщенні, де вона використовувалася, засобів, здатних поглинати сморід. Народний досвід накопичив чимало варіантів: скористайтеся перевіреними.

Вода. Розставте поблизу пофарбованих поверхонь або меблів кілька відер з водою й залиште їх на 24 години. Можна взяти й інші зручні місткості. Протягом доби вода поглине частину випарів фарби.

Активоване вугілля. Це ще один відомий адсорбент, який використовують для нейтралізації неприємних запахів. Можете сміливо застосовувати його у пофарбованій кімнаті й бути впевненим у результаті.

Харчова сода. Цей доступний недорогий засіб відомий своєю ефективністю, його часто використовують у домашньому прибиранні та для видалення запахів у холодильнику чи сміттєвому відрі. Сода також здатна поглинути запах фарби, тож просто розташуйте миски з нею у приміщенні на добу. Залежно від результату спробу можна повторити.

Читайте також: Сода – універсальний засіб для прибирання

Поради замаскувати запах використанням ароматичних свічок або додаванням ефірних олій у фарбу ми б не рекомендували брати до уваги. Скоріш за все, замість нейтралізації хімічного смороду від фарби ви отримаєте ще більш виразний запах, а то й головний біль.

Додавання ефірних олій у фарбу може спричинити порушення перевіреної формули, через що ви не отримаєте очікуваний результат при фарбуванні.

Як нейтралізувати запах фарби оцтом

Ще один варіант, який варто спробувати, це помити стіни водою з оцтом. Зауважте, що такий спосіб можна застосовувати лише тоді, коли фарба вже висохла!

Читайте також: Як усунути неприємні запахи у холодильнику домашніми засобами

Для цього необхідно змішати половину склянки столового оцту з двома склянками води й цим розчином протерти пофарбовані поверхні. Якщо ви сумніваєтесь, чи не вплине це на якість покриття, то спробуйте спочатку на невеликій ділянці, яка знаходиться не на виду. У разі, коли від контакту з оцтовим розчином з’являються крапки чи плями, фарба тьмяніє або змінює колір, то від цього способу краще відмовитися.

Найпростіший спосіб – дати запаху вивітритися природним шляхом

Зрозуміло, що для цього потрібен час. Інколи навіть більше, ніж 24 години. Тому краще залишити приміщення, влаштувавши собі невелику відпустку або винайнявши собі на кілька днів інше житло чи номер у готелі.

За матеріалами Homes & Gardens