Особливості вибору шпалер для передпокою обумовлені тією функцією, яку на них покладають. Вони можуть використовуватися як елемент декору, спосіб захисту приміщення від надмірного забруднення або допомагати візуально змінювати простір. Не менш важливі й матеріали, з яких вироблені шпалери.

Шпалери – один з найдоступніших декорів для оформлення приміщення. Колірна гама, розмаїття дизайнів і фактур дозволяють застосовувати їх у будь-яких стилях інтер’єру. При виборі шпалер варто також враховувати площу та конфігурацію передпокою, висоту стін та наявність природного й штучного освітлення.

Які шпалери доцільніше обирати для передпокою

Вибір матеріалу, з якого зроблені шпалери для передпокою, залежить не тільки від фінансових можливостей господарів оселі. Не зайвим буде звернути увагу на стійкість до забруднень, рекомендований термін експлуатації, чи легко самостійно поклеїти шпалери.

Так які ж саме шпалери підійдуть для передпокою?

  • Паперові. Крім привабливої вартості безсумнівною перевагою цього виду є високі екологічні якості та легкість при наклеюванні. До недоліків паперових шпалер можна віднести їхню невисоку стійкість до різних ушкоджень (механічних впливів, бруду, надмірної вологості, сонячних променів) та маленький термін експлуатації (в ідеальних умовах – до 10 років).
  • Шпалери, які можна мити. Взагалі, це ті ж паперові шпалери, але поверхня у них вкрита вологостійким шаром. Це дозволяє застосовувати вологе прибирання без мийних та абразивних засобів.
  • Флізелінові. Основою таких шпалер є нетканий матеріал флізелін, що на дотик нагадує папір. Вони стійкі до шкідливих впливів, пропускають повітря, не становлять небезпеку для здоров’я мешканців.
  • Вінілові. Зносостійкі та міцні шпалери не піддаються впливу вологи й не вицвітають. Фактурна поверхня цього виду дозволяє приховати недосконалий рельєф стін. Пропонуються у різноманітних дизайнах, серед яких популярна імітація натуральних матеріалів (каменю, дерева тощо). У різновидів, призначених для фарбування, можна багаторазово змінювати забарвлення.
  • Рідкі. Нагадують штукатурку, до їхнього складу входять волокна целюлози та шовку або інші компоненти природного походження. Рідкі шпалери екологічно безпечні, мають шумопоглинаючі та теплоізоляційні якості. Їх можна час від часу перефарбовувати, термін експлуатації перевищує десять років. Але для нанесення таких шпалер варто звернутися до професіоналів, якщо ви самі не маєте відповідних навичок.

Вибираємо дизайн шпалер для передпокою

Колір, відтінок, малюнок, фактура – основні чинники при виборі шпалер для передпокою. Важливо не помилитися, щоб не перетворити маленьке приміщення ще в більш тісне, а погано освітлене в похмуру комірчину.

Однотонні шпалери в передпокої для будь-якого стилю

Однотонні шпалери – ідеальний варіант. Їх легко поєднувати зі стилем меблів та настінним декором, вони стануть фоном для будь-якого задуму в інтер’єрі. Темні чи світлі тони обирати залежить здебільшого від площі та наявності природного освітлення у передпокої.

Світлі шпалери для невеликого темного приміщення – рішення, що логічно напрошується. Але згадайте, що у передпокій люди потрапляють з вулиці у забрудненому взутті та запиленому одязі, а світлі відтінки занадто маркі. Тому паперові шпалери у цьому випадку краще відкласти вбік, і звернути увагу на більш стійкі види (наприклад, вінілові або рідкі). Або обрати холодну колірну палітру, бо на темному тлі забруднення не так впадають в очі.

Ефектно виглядатимуть світлі шпалери у передпокої у композиції з контрастними темними або яскравими елементами інтер’єру: дверима, меблями, декоративними аксесуарами. Приміщення з таким дизайном сприймається більш впорядкованим, чітким та графічним.

Темні варіанти шпалер краще виглядають у просторому передпокою з добре спланованим освітленням. Інколи варто скомбінувати темні та світлі тони, щоб досягти гармонії в інтер’єрі. Співвідношення відтінків обирають, опираючись на висоту стін і ширину приміщення.

Класична смужка – інструмент для візуального перетворення простору

Смугасті шпалери у передпокої можна використовувати без усіляких застережень, якщо приміщення має форму квадрату. В усіх інших випадках потрібно враховувати особливості планування.

Вертикальна смужка допоможе візуально підняти низькі стелі, а горизонтальна – подовжить паралельні короткі стіни. Контрастні смужки краще використовувати у просторішому приміщенні, в той час як у передпокої з невеликою площею краще обрати смугасті шпалери нейтральної колірної гами.

Одним із поширених способів застосування шпалер зі смугами є декорування ними нижньої частини стіни (висотою до 1 метра). Верхню частину, як правило, обирають з однотонним світлим забарвленням.

Абстрактні та геометричні малюнки на шпалерах

Абстрактні малюнки чи геометричні орнаменти на шпалерах дуже доречні в інтер’єрі передпокою. Вони більш практичні, бо на неоднорідній за тоном поверхні не так помітні невеликі подряпини чи пошкодження та незначні забруднення. Крім того, шпалери з малюнком більш виразні та оригінальні, що надає безмежні можливості для розкриття індивідуального характеру оформлення.

Абстракції та геометричні фігури не обов’язково повинні повністю вкривати стіни передпокою. Шпалери з такими малюнками можна використовувати для зонування простору або створення акцентних поверхонь. У цьому випадку витрати на покупку матеріалів будуть мінімальними.

До того ж, застосування строкатих шпалер на окремих ділянках у невеликому за площею приміщенні не звузить і без того незначний простір. Можна обмежитися смугою в місці розташування вішалки чи дзеркала, виділити кольором нішу або частину стіни біля дверей.

Для візуального збільшення простору спробуйте поклеїти шпалери, де світлі кольори є фоном для фантастичних візерунків, виконаних тонкими лініями. Тут не виникає чіткого контрасту, інтер’єр виглядає збалансованим, а загальне враження від передпокою наповнене світлом та повітрям.

Рослинні та квіткові мотиви на шпалерах

Ботанічні принти в інтер’єрі знову серед модних трендів. Квіти, листя, тропічні рослини – тематика природи навіює романтичний настрій. У поєднанні з тисненням рослинні мотиви на шпалерах завжди виглядають стильно: це можуть бути максимально реалістично зображені квіти, стилізовані чи схематичні орнаменти або класичні квіточки, що нагадують ситець.

Шпалери з зображенням рослинних елементів в інтер’єрі передпокою вимагають ретельно підібраних аксесуарів. З ними добре поєднуються декоративні кімнатні рослини, букети з живих та сухих квітів, декор в етнічному та сільському стилі.

Шпалери з імітацією фактури натуральних матеріалів

Не втрачає популярності оформлення інтер’єру передпокою за допомогою шпалер, що імітують камінь, цеглу, шкіру, деревину та інші природні матеріали. Такі декори використовують обережно, інколи варто зупинитися на частковому оформленні стін. Не забувайте про достатнє освітлення та гармонійне поєднання з іншими елементами обстановки.

Фактурні шпалери чудово маскують дефекти рельєфу стін. З ними приміщення виглядає респектабельно та стильно. У якості декоративних аксесуарів для таких шпалер підійдуть світлини у рамках та картини, на яких можуть бути і абстрактні композиції, і реалістичні пейзажі.

Комбінація шпалер у передпокої з іншими матеріалами

Якщо ви вирішили декорувати стіни передпокою шпалерами, то зовсім не обов’язково відкидати думку про інші матеріали. Існує достатня кількість способів їх поєднати. Найчастіше, враховуючи ризик забруднення, шпалери комбінують зі стіновими панелями з дерева (або пластика). Такий прийом значно полегшує прибирання.

Крім того, можна знайти цікаві комбінації з декоративною штукатуркою, фарбованими ділянками стіни. Оригінально буде виглядати настінний розпис. Можна поекспериментувати з фактурами та кольорами. Головне, щоб такий підхід виправдав себе, підкреслюючи переваги приміщення та відволікаючи погляд від не дуже вдалих куточків.