Рішення поклеїти шпалери у ванній кімнаті комусь може видатись дивним. Вважається, що це не надто практичний матеріал для вологих приміщень. Але не потрібно забувати й про сучасні технології, які допоможуть шпалерам витримати всі можливі негаразди.

Якщо вас приваблює ця ідея, спершу варто зважити всі переваги та недоліки використання шпалер в інтер’єрі ванної кімнати.

Шпалери у ванній кімнаті: шукаємо переваги

Низька вартість. Для багатьох це найвагоміший аргумент. Особливо якщо порівнювати з цінами на керамічну плитку або кам’яні панелі.

Власноруч. Шпалери настільки легкі в роботі, що поклеїти їх рівно та красиво зможе навіть той, хто наважився це зробити вперше. Тобто немає потреби звертатися за послугами до фахівців, а це ще зекономлена копійка й час.

Асортимент. Хоча на сьогодні й від вибору кахлів очі розбігаються, але за різноманітністю дизайнів та фактур шпалери все ж випереджають інші обробні матеріали.

Затишок. Шпалери, які використовують переважно у житлових приміщеннях, виглядають затишніше, тепліше, не створюють відчуття холоду.

Оригінальність. Поклеїти шпалери у ванній – це чудова можливість виділитись на тлі масових тенденцій, що не перше десятиліття панують в дизайні.

Шпалери в інтер’єрі ванної кімнати: аналізуємо недоліки

Як би вас не приваблювали перераховані вище переваги використання шпалер у ванній кімнаті, але й на недоліки не варто закривати очі. Щоб уникнути розчарування від власного вибору, підійдіть до цієї ситуації прагматично. Які якості найдоступнішого обробного матеріалу можуть відрадити від такої привабливої ідеї?

Низька вологостійкість. Підвищена вологість у ванних кімнатах – незаперечний факт. Тому не варто клеїти паперові шпалери на тих стінах, що безпосередньо контактують з водою. Шпалери біля раковин, ванн, у душових відсіках будуть темніти, розбухати та відшаровуватися. У цих місцях краще використати керамічну плитку або вологостійку фарбу, що поєднується з дизайном шпалер.

Убезпечити їх від впливу вологості можна скляними панелями. Шпалерами у ванній кімнаті найчастіше декорують верхню третину стін. Щоб уникнути появи та поширення цвілі, потрібно потурбуватися про хорошу вентиляцію приміщення.

Недовговічність. Обираючи шпалери для ремонту ванної кімнати, варто розуміти, що вони прослужать набагато менше, ніж кахлі чи інші стійкі матеріали. Крім чутливості до вологи, вони дуже легко пошкоджуються й під дією механічних чинників (подряпини, потертості тощо).

Складний догляд. Паперові шпалери швидко ушкоджуються при спробі помити їх або витерти плями та пил, тому вони для ванної кімнати категорично не підходять. Для вологих приміщень краще обирати вінілові шпалери: вони щільні, не деформуються від контакту з водою, не втрачають колір.

Як шпалери, які збираєтесь клеїти у ванній, так і клей для них повинні бути вологостійкими. Це запобігає розчиненню клейової основи – і щойно поклеєні шпалери не відпадуть. Бажано також, щоб у клею був дуже високий ступінь зчеплення з поверхнею та спеціальні антигрибкові добавки у складі.

Якщо думка про шпалери у ванній кімнаті вас не полишила навіть після ознайомлення з можливими проблемами, то час обирати дизайн і розпочинати ремонт. Коли ж сумніви у практичності такого варіанту таки залишилися, можна розглянути як альтернативу використання склошпалер або рідких шпалер. Самоклеюча плівка також стійка до підвищеної вологості.