Інколи поради з прибирання, знайдені в інтернеті, здатні замість очікуваної користі заподіяти шкоду. Розберемо найбільш поширені з них.

Шкідлива порада: залити плями на килимі водою або очищувачем

Не важко зрозуміти почуття та хвилювання власника килима, на який щойно пролилося червоне вино чи томатний соус. Особливо, коли килим новий або світлий. Але не поспішайте слідувати рекомендації залити забруднення великою кількістю води чи очищувача.

Чому? Надмірне насичення плями вологою може, навпаки, поширити площу брудної плями. До того ж рідина може просочуватися через килим на підлогу. В результаті маємо вологий брудний килим і вологу підлогу, де з часом можуть розвинутися цвіль або гнильні мікроорганізми. Тож проблем додасться.

Як правильно? Наберіться терпіння й нанесіть на пляму невелику кількість води, яку ретельно промокайте паперовими рушниками, серветками або чистою сухою бавовняною ганчіркою. Повторюйте до повного зникнення забруднення. Якщо власними силами видалити пляму не вдалося, то краще звернутися до фахівців у хімчистку.

Шкідлива порада: почистити кавоварку від накипу відбілювачем

Без сумніву, відбілювач без зусиль видалить накип та наліт з будь-якого побутового приладу. Але чи готові ви смакувати потім кавою з запахом і присмаком хлору, який входить до складу більшості вибілювальних засобів?

Як правильно? Цю проблему можна усунути за допомогою звичайного столового оцту. Тільки не забудьте ретельно помити кавоварку після чищення. А зовнішні забруднення на корпусі можна видалити миттям зі звичним для вас мийним засобом для посуду.

Шкідлива порада: видаляти всі забруднення оцтом

Безумовно, цей природний очисник допомагає вирішити безліч проблем у побуті. Але й він не всесильний. А інколи навіть шкідливий. Оцет може пошкодити природний камінь, наприклад, мармур, або керамічну плитку. До того ж він негативно впливає на деякі метали.

Шкідлива порада: регулярно чистити срібло зубною пастою

Зубна паста здатна зробити так, щоб ваші срібні прикраси чи посуд засяяли. Але якщо вдаватися до її застосування постійно, то можна отримати протилежний результат. Майже всі види зубних паст мають абразивні часточки, тому при чищенні з’являються мікроподряпини. І з кожним разом їхня кількість збільшується. Тож, щоб зберегти привабливий вигляд виробів зі срібла, краще застосовувати спеціальні засоби для полірування.

Шкідлива порада: прибрати залишки від наліпок засобом для зняття лаку

Наліпки з інформацією про виробника на побутових приладах і посуді не завжди знімаються без сліду. І спроба видалити їх за допомогою рідини для зняття лаку – не найкраща ідея. Цим агресивним засобом ви можете пошкодити покриття новенького холодильника чи мікрохвильовки й тим самим позбавити прилад гарантії. Краще нанесіть на липкі залишки дитячу або мінеральну олію, а потім акуратно її видаліть паперовими серветками.

Шкідлива порада: видалення іржі хлорним відбілювачем

Заливання іржавих плям хлорним відбілювачем може поглибити проблему, а не вирішити її. Краще скористайтеся столовим оцтом або лимонним соком, залишивши його на деякий час на іржавій поверхні. А потім почистьте іржаве місце жорсткою щіткою.

Шкідлива порада: витирати вікна газетою

Невже хтось і досі цінує стародавні хитрощі й користується газетами, щоб витерти вікна після миття? Можливо це й найдешевший спосіб, але збираючи вологу зі скла газетним папером, ви ризикуєте забруднити вікно друкарською фарбою. Краще візьміть ганчірку з мікрофібри, що створена саме для цього процесу, або паперові рушники. Добре видаляють вологу зі скла також спеціальні шкребки.

Шкідлива порада: застосовувати засіб для миття вікон для очищення монітора

Дрібні краплі з розпилювача й аміак, що входить до складу подібних засобів, не сумісні з тендітною електронікою. Вони можуть пошкодити захисний шар поверхні монітора і навіть викликати помутніння. Для очищення екрану комп’ютера чи ноутбука скористайтеся ганчірками з мікрофібри або спеціальними серветками.

Це лише маленький відсоток шкідливих порад, котрі можна зустріти у всесвітній мережі. Якщо вам здається, що ось ви знайшли чарівний спосіб розв’язати нагальну проблему – зупиніться на мить і проаналізуйте написане, пошукайте ще інформацію й вже потім робіть висновки. Бо може так статися, що рекомендації статті, що безліч раз поширили вдячні читачі, призведуть до результату, який вам зовсім не сподобається.