Весняні квіти в інтер’єрі – ще одна ознака того, що зима нарешті закінчилася. Мініатюрні букети скромних первоцвітів змінюються барвистими оберемками тюльпанів, елегантні нарциси на тонких ніжках – пишним цвітом півоній. Декорування оселі сезонними квітами покращує настрій та пожвавлює домашню атмосферу після довгої зими.

Березень: чарівність первоцвітів

Перші квіти у березні, що спадають на думку, це підсніжники. Підсніжник і схожий на нього білоцвіт весняний занесені до Червоної книги України, тож краще утриматися від покупки цих квітів на стихійних ринках і не заохочувати злодіїв, що шкодять природі. Але ви маєте всі шанси прикрасити оселю букетиками з цих перших вісників весни, якщо ви їх вирощуєте у себе в саду чи на подвір’ї.

Підсніжники
Проліски

Підсніжники – це не єдині з первоцвітів, що можуть порадувати вже у перші дні березня. Більш доступні у багатьох регіонах України проліски. Букети з дрібненьких синіх квіточок можуть милувати око понад тиждень.

Гіацинти
Мускарі

Радіти пробудженню природи можна з цибулинними квітами, що висаджені у горщики. В цей час на ринках, у супермаркетах і спеціалізованих магазинах вже продають розквітлі гіацинти, мускарі та крокуси. Ці квіти також можна виростити самостійно.

Пухнасті гілочки верби – також цікавий весняний декор. Їх можна поставити окремо у вазу чи поєднати з іншими квітами.

Квітень: парад тюльпанів і нарцисів

Чим тепліша погода, тим більше з’являється доступних квітів, які вже не коштують скажених грошей, як перед 8 березня. Лідери квітня – тюльпани і нарциси. Безліч виведених селекціонерами сортів вражають уяву забарвленням і формою, тож можна створити квіткову композицію чи букет на будь-який смак і для різних стилів інтер’єру.

Форзиція

Яскравим сонячним променем у вашій оселі буде виглядати кілька квітучих гілочок форзиції. Цей декоративний чагарник, обсипаний жовтими квітами, вже набагато частіше зустрічається на вулицях міст і в садах біля будинків.

Травень: запаморочливий аромат півоній і бузку

Травень – це вже майже літо. Ще можна зустріти пізні сорти тюльпанів і нарцисів, але можливостей створити унікальний букет все більше. Для тендітних дзвіночків конвалії у невеликих вазочках можна знайти місце у найтіснішій оселі. Такі букети не займають багато місця і зберігають привабливість протягом місяця.

Конвалії
Бузок

В травневі дні розквітає бузок, його аромат насичує повітря, заповнює вулиці. Декоративні китиці бузкових суцвіть – чудовий матеріал для домашніх букетів. Не забувайте вчасно міняти воду у посудині, щоб зберегти красу квітів якнайдовше. Уникайте розміщення букетів з бузку у спальні та дитячій кімнаті через його сильний запах.

Шикарні квіти півонії не потребують додаткового декору. Вони, як дорогоцінна прикраса, ідеально виглядають у простому обрамленні, тому посудини для таких букетів краще вибирати білі або з прозорого скла.

Інколи під тягарем пишних пелюсток квітки півонії ламаються, але і з коротким стеблом їм можна знайти застосування. Наприклад, розмістити у низькій і широкій старовинній вазі.

Анемона

В статті згадані тільки найпоширеніші на території нашої країни квіти й декоративні кущі, що квітнуть навесні. Ви можете обрати свій варіант для декору інтер’єру, створити оригінальний букет чи композицію.